• Informacje na temat:

  kępie

Artykuły na temat: kępie
 • Saska Kępa: Kurort w centrum miasta

  Na Saskiej Kępie zachował się jeden, ostatni już, drewniany dom, pochodzący jeszcze z XIX wieku. To dom Przybytkowskich położony przy ul. Walecznych 37. Niestety traci wiele uroku przez anteny(...) jednak remontowane z premedytacją. Gdzieniegdzie na fasadach znajdziesz jeszcze ślady po kulach z września 1939 roku, kiedy to ustawiono na Saskiej Kępie barykadę broniącą dostępu do centrum miasta...

 • Kępa słoneczników i pisarska dyscyplina

  Rozmowa z KATARZYNĄ BULICZ-KASPRZAK o pisaniu długich opowieści, czytelniczych sympatiach, bohaterach ludzkich i zwierzęcych oraz bieganiu.

 • Hollywood? A dlaczego nie Saska Kępa?

  ...najważniejszy. Zabawa z dzieckiem zawsze ciekawsza niż bywanie w świecie. Konstanty uczył go też cierpliwości. Widok - aktor bawiący się z synem na jednym z placów zabaw na Saskiej Kępie jest normalnym...

 • Beata Fido zawitała do "Leśniczówki"

  Saskiej Kępie. To klimatyczna okolica, kameralna i pełna zieleni! Tu jestem u siebie, znam moich sąsiadów, mam swoje ścieżki do sklepów i kawiarni, trasy, które pokonuję rowerem lub spacerując z psem...

 • Park Biebrzański na jesienny weekend

  To kraina nad Biebrzą – ostatnią taką rzeką Europy! Wije się ona między kępami trzcin i szuwarów. A na mokradłach i łąkach wokół bez trudu sfotografujemy rzadkie ptactwo i zwierzynę.

 • Autorski butik Ewy Morki - elegancko i niebanalnie w designerskim butiku Morka+

  Na warszawskiej Saskiej Kępie przy malowniczej uliczce Styki 1 (róg ul. Zwycięzców) powstał autorski butik projektantki Ewy Morki. Można w nim znaleźć oryginalne projekty autorki, a także starannie dobrane, unikatowe dodatki polskich i zagranicznych marek.

 • Agnieszka tu mieszka

  W sobotę 13 maja na warszawskiej Saskiej Kępie odbędzie się impreza plenerowa poświęcona pamięci mieszkającej tu przez lata Agnieszki Osieckiej. Z inicjatywy burmistrza dzielnicy Mateusza Mroza na ulicy Francuskiej stanie rzeźba poetki, a Warszawiacy będą się bawili na wielkim festynie "Agnieszka tu mieszka", zorganizowanym przez Stołeczną Estradę.

 • Wirus zdradzonych

  "80 procent mężczyzn zdradza swoje partnerki!" - przestrzega kobiety doktor Ryszard Kępa, który włączył się w akcję wojewódzkiej stacji sanepidu w Legnicy. Wraz z jej pracownikami namawia legniczan do wierności, bo to praktycznie najlepsze... lekarstwo - pisze "GWr".

 • Miało ich nie być

  Weronika Balawajder, Julka Kępa, Jędrek Kujaszewski - żyją, rosną, śmieją się. Tylko dlatego, że kiedyś ich rodzice nie posłuchali rad lekarzy i nie zdecydowali się na aborcję. Teraz dziękują Bogu.

 • Rośliny dla miłośników zapachów

  Rośliny aromatyczne istniały od zawsze. Pomyślmy tylko o kępach słodkawo pachnących fioletowych fiołków, które w dzieciństwie wąchaliśmy w Świetlistym cieniu, o przytulii wonnej czy konwalii. Są to najbardziej znane zapachy.

Zdjęcia na temat: kępie
Dyskusje na temat: kępie
 • Re: Carska słonina

  A słoninka pochodzi z włochatej świnki ,jest rewelacyjna kupuje taką w sklepie Papryka na Saskiej Kępie polecam

 • Re: Stanisława Ryster: Nie mam sztucznych nóg

  Bardzo lubiłam teleturniej prowadzony przez Panią Ryster tylko że kierowca z Pani do bani bo jeździ na pamięć nie patrząc jak się zmieniły przepisy na saskiej kępie na zwróconą uwagę odpowiedziała że lepiej wie jak jeździ i dalej pojechała pod prąd ulicą jednokierunkową. Uważam że w pewnym wieku należy bardzie uważać na znaki drogowe i to w Warszawie gdzie co chwila się coś zmienia. Pozdrawiam

 • Re: Małgorzata Tusk: Donald Tusk zawalczył o mnie

  Sukces. Być bezrobotną i kupić mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie za 2mln. zł.

 • Re: Karierę blokuje jej nazwisko

  a kto za gotówkę kupił mieszkanie w Warszawie na Saskiej Kępie i samochód mercedes???

 • Re: Beata Sadowska: Lubię chodzić swoimi ścieżkami

  Lubi chodzić własnymi ścieżkami, ale chyba mamy te same, bo często widuję ją na Saskiej Kępie :)

 • Re: Agata Rubik...

  widzialam ja na Saskiej Kępie jak byla w zaawansowanej ciazy z drugim dzieckiem, na zywo wyglada jeszcze lepiej.

 • Re: Kogo ubiera Gosia Baczyńska?

  Baczyńska to straszny, monstrualny pulpet. Tyle o Baczyńskiej. Jeśli chodzi o Ryżego to totalna łajza i menda: córce kupił na Saskiej Kępie Kępie mieszkanie i merca, synowi też ( w Gdańsku) a żonę ubieraja i płacą podatnicy. Jedno wielkie szambo moralne, ot PO-myje, które nalezy wylać do rynsztoka historii!!!

 • Re: Monika Kwiatkowska-Dejczer...

  A MOZE DZIENNIKARZE np z interii(?) przyblizyli by nam ta sprawe?!!! """Czy U.Skarbowe Warszawy i Gdańska zainteresowały się skąd Kasia Tusk miała 1milion siedemset tysięcy zł na zakup mieszkania na Saskiej Kępie w Warszawie gotówką i Mercedesa za 300 tysięcy?

 • Re: zaczęło się .. ;P

  Smili, no sucho na Żoliborzu :-) Wiosna prawie. Na Kępie Potockiej przynajmniej. A ten największy korek wczoraj na praskiej stronie trasy siekierkowskiej to ja ;-) Zocha, jak to na Żoliborzu wiosna? Na Służewiu i w Centrum zima! Biało. Ale przygodę miałaś:D

 • gorąco polecam - trochę z innej beczki

  Miłe Panie. W Warszawie na Rondzie Waszyngtona na Saskiej Kępie znajduje się cudny sklep ze śliczną porcelaną, starymi meblami i innymi cudeńkami. Przemiła, ciepła obsługa i atmosfera. Polecam gorąco, dla siebie i na prezenty. W takich cudeńkach możemy razem pić kawkę, rozkoszować się swoim towarzystwem i pięknem filiżanek, serwisów i bombonierek.