• Informacje na temat:

  kawiarnie

Artykuły na temat: kawiarnie
 • Kawiarnie w symbiozie z naturą

  Trudno wyobrazić sobie życie Portugalczyka bez kawiarni. To tam bowiem większość mieszkańców południowo-zachodniej Europy zaczyna dzień przy małej czarnej. Kawiarnie działają tam niemal wszędzie, nawet jako część innych obiektów: sklepów, stacji benzynowych, klubów sportowych, a nawet przykościelnych salek. W ostatnich latach w Portugalii zaczęło przybywać kawiarni, w których podstawową część...

 • Tel Awiw - piękne plaże, luksusowe kawiarnie

  ​Tel Awiw to ekonomiczna i kulturowa stolica państwa, które nam Polakom jawi się jako skrajnie konserwatywne. Wizyta w tym nowoczesnym mieście całkowicie obala fundamentalistyczny wizerunek Izraela. I choć trudno nam, Europejczykom w to uwierzyć Tel Awiw to bardziej hedonistyczne miasto niż niejedna zachodnia metropolia.

 • 100 proc. soki w lodziarnio-kawiarniach Grycan

  Tej wiosny w lodziarnio-kawiarniach będzie owocowo, kolorowo i energetycznie! 1 kwietnia 2017 roku we wszystkich 150 punktach sieci Grycan – Lody od pokoleń pojawiły się nowe soki 100 proc. z owoców oraz wiele innych, soczyście owocowych propozycji.

 • Noworoczne postanowienia w kawiarniach z serca Londynu

  Po pachnących choinką Świętach i szampańskiej zabawie sylwestrowej przyszedł czas na noworoczne przemyślenia i postanowienia. Między tworzeniem kolejnych list must have i must do podaruj sobie chwilę przyjemności i ulegnij zupełnie nowej pokusie, czekającej w kawiarniach COSTA COFFEE. Początek roku będzie ucztą dla podniebienia, dzięki Brownie Latte i zimowemu bestsellerowi wśród ciast – Pleśniakowi! Karnawałowe szaleństwo w kawiarniach z serca Londynu zacznie się już 4 stycznia.

 • Pożegnalna wystawa polskiej sztuki w nowojorskiej kawiarni

  Po 10 latach i 125 wystawach artysta i animator sztuki Janusz Skowron zamyka cykl ekspozycji sztuki polskiej w należącej do dużej sieci kawiarni na Greenpoincie. Pokazywał tam m.in. prace Rafała Olbińskiego, Jana Sawki czy Marcina Ryczka.

 • Kawiarnie Śmierci - ludzie oszaleli na ich punkcie!

  .... Kawiarnie Śmierci Wszystko zaczęło się w 2004 roku w Szwajcarii. Socjolog Bernard Crettaz, który zajmuje się śmiercią w swoich badaniach, zaczął prowadzić pierwsze spotkania pod nazwą "cafe mortel". Pomysł okazał się być pełnym sukcesem i wkrótce Kawiarnie Śmierci pojawiły się także w Belgii i we Francji. W 2011 roku Jon Underwood zaszczepił tę modę w Wielkiej Brytanii, a wkrótce trafiła ona...

 • Starbucks otwiera drugą kawiarnię w Krakowie – nowe miejsce spotkań w Bonarka City Center

  Sieć kawiarni Starbucks w sobotę otwiera kolejne miejsce w Krakowie. To druga lokalizacja marki w tym mieście, tym razem w Centrum Handlowym Bonarka City Center. Do tej pory amatorzy kaw Starbucks mogli delektować się nimi w dwóch punktach w Galerii Krakowskiej. Zgodnie z misją marki nowy lokal ma inspirować do przeżywania wyjątkowego doświadczenia Starbucks (Starbucks experience), zarówno indywidualnych gości, jak i grupy, służąc jako miejsce spotkań.

 • Kawiarnie odchodzą do lamusa?

  Tradycyjne kawiarnie coraz częściej przegrywają z sieciowymi lokalami. Tym razem winna jest jednak nie globalizacja, ale różnica w standardzie.

 • W japonskiej kawiarni

  Wracajac z naszej sobotnie zamkowej wyprawy Antos wpadl na pomysl by zjesc kolacje w Café Japonais czyli w Japonskiej kawiarni. Nie bylismy tak od ponad...

 • Do kawiarni... po złodziejski łup

  Wiele osób do restauracji czy kawiarni przychodzi nie - jak by się mogło zdawać - na kawę czy drinka, a na... polowanie. Chodzi o polowanie na fanty, czyli mówiąc krótko - o drobne kradzieże. Co ciekawe, nie kradną ludzie ubodzy, ale wprost przeciwnie. I nie chęć wzbogacenia się jest tego przyczyną.

Zdjęcia na temat: kawiarnie
Wideo na temat: kawiarnie
 • Margaret: Piłam kawę na kreskę i jadłam odpadki z kawiarni

  Kariera Margaret rozwija się w rewelacyjnym tempie. Jak dziewczyna wspomina dawne czasy, zanim stała się rozpoznawalna? - Piłam kawę na kreskę i jadłam odpadki z kawiarni - przyznała Margaret. Artystka wyznała, że wraz z przyjaciółką często odwiedza znajomą knajpę, wspominając dawne nawyki i z nich żartując. (Źródło: TVP/x-news)

 • W większości japońskich małżeństw seks jest praktycznie nieobecny

  Antropolog kultury Maria Korusiewicz i dziennikarz Filip Chajzer opowiedzieli o różnicach kulturowych między Polską a Japonią. - W większości małżeństw seks jest praktycznie nieobecny - podkreśliła ekspertka. - Są kawiarnie, gdzie kelnerki przysiadają się do stolika i rozmawiają z klientami - powiedział Chajzer. Jaki nietypowy prezent podarował swojemu koledze?

 • Agnieszka Więdłocha: Najlepiej czuję się w szczerych miejscach, a Łódź taka jest

  Agnieszka Więdłocha pochodzi z Łodzi. Mimo że udział w serialach i filmach skłonił aktorkę do przeprowadzki na stałe do Warszawy, Łódź wciąż jest bardzo ważna w jej życiu i to tu świętuje swoje sukcesy. Jej ulubione miejsce to położona tuż przy głównej ulicy stara fabryka, w której miejsce znalazły kluby muzyczne, kawiarnie i sklepy młodych projektantów. - Ja się czuję najlepiej w miejscach

Dyskusje na temat: kawiarnie