• Informacje na temat:

  katalonia

Artykuły na temat: katalonia
 • Katalonia kojarzy się nam zwykle z tętniącą życiem Barceloną i Costa Bravą – klifowym wybrzeżem o piaszczystych plażach, zatłoczonych jak Blanes i Lloret de Mar. Wolisz ciszę i spokój? Ruszaj w okolice Cadaqués z urzekającymi skalistymi zatoczkami. Tu masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Miasteczko rozsławili artyści, np. Pablo Picasso. Światowy rozgłos przyniósł jednak Cadaqués Salvador Dali...

 • Najpiękniejsze miejsca w Katalonii

  ..., skąd ten zwyczaj dziś praktykowany przez większość turystów. W Gironie warto zobaczyć zabytkową dzielnicę żydowską i łaźnie arabskie - te dwa miejsca najdobitniej pokazują, że Katalonia jest miejscem(...) w łaźniach. Katalonia jak gorący wulkan Polecamy wycieczkę z Girony do Parku Narodowego Garrotxa - zobaczycie tam niepowtarzalny wulkaniczny krajobraz. Wulkanów na terenie parku jest około 40

 • Hiszpania - atrakcje Katalonii

  Marzysz o wakacjach nad morzem, idealnej pogodzie i odpoczynku na piaszczystej plaży? Chciałbyś wybrać się do miejsca, gdzie znajdziesz zarówno architektonicznie perełki, jak i niezwykłe arcydzieła świata natury? Katalonia czeka właśnie na ciebie! Dowiedz się, które z setek atrakcji tego przepięknego regionu są szczególnie godne zobaczenia.

 • Nieznane oblicze Katalonii

  Katalonia kojarzy się nam zwykle z tętniącą życiem Barceloną i Costa Brava - klifowym wybrzeżem o piaszczystych plażach, zatłoczonych jak Blanes i Lloret de Mar. Wolisz ciszę i spokój? Ruszaj w okolice Cadaqués z urzekającymi skalistymi zatoczkami. Tu masowa turystyka jeszcze nie dotarła. Miasteczko rozsławili artyści, np. Pablo Picasso. Światowy rozgłos przyniósł jednak Cadaqués Salvador Dali...

 • Co trzeba wiedzieć o Barcelonie

  ​Barcelona to stolica wspólnoty autonomicznej Hiszpanii - Katalonii. Jest domem dla blisko dwóch milionów mieszkańców, co czyni ją drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii.

 • Hiszpania w weekend - zwiedzanie Barcelony

  Brak wolnego czasu to żadna wymówka! Po co siedzieć w domu w weekend, jeżeli można wrzucić rzeczy do plecaka i wyruszyć na dwudniową przygodę na drugi koniec Europy? Czeka na ciebie przepiękna Hiszpania - kraj korridy, słońca i bitwy na pomidory. Odkryj tajemnice Katalonii i zakochaj się w jej niezwykłym klimacie!

 • Odwiedzamy dzisiaj starożytne rzymskie miasto, które jest jednym z centrów hiszpańskiej Katalonii. Chociaż leży blisko słynnej Barcelony, pozostaje nieco na uboczu. Ten cień metropolii sprawia, że nawet w sezonie nie ma tu wielkich tłumów turystów. teraz, w czasie poprzedzającym Wielkanoc, jest wyjątkowo ciekawie. Ruszają barwne procesje. Pomiędzy tysiącletnimi ruinami odtwarzanie są tradycje pielęgnowane przez średniowieczne bractwa...

 • W Katalonii policjantem można zostać pod warunkiem, że nie nosi się długich włosów ani tatuaży w widocznym miejscu. Tak orzekł trybunał najwyższy tego regionu.

 • Tęskni za gorącą Hiszpanią

  Poczuła, że jest już gotowa, by zrealizować swój plan. Aktorka razem z rodziną chce zamieszkać w... Katalonii.

 • Hiszpanki piją coraz więcej alkoholu. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Katalonii, w ciągu 5 lat liczba kobiet leczących się z alkoholizmu wzrosła 3-krotnie.

Zdjęcia na temat: katalonia
Wideo na temat: katalonia
 • Musisz tu przyjechać przynajmniej raz w życiu!

  Hit Wood'ego Allena z 2008 roku rozsławił stolicę Katalonii na lata. Podążamy śladami bohaterów Vicky Cristina Barcelona.

 • Wakacyjne inspiracje Omeny Mensah

  Tydzień w stolicy Katalonii z przyjaciółkami.

 • Elie Saab na pokazie w Paryżu

  Paryż, Francja. Elie Saab zaprezentował najnowsze projekty podczas Paris Fashion Week. Jego kolekcja oddaje hołd Katalonii. Projektant zainspirowany był kolorami, dźwiękami i architektonicznymi cechami Barcelony. Modelki pojawiły się w dopasowanych sukniach i kombinezonach w soczystych zieleniach, purpurach, czerwieniach i czerniach. Źródło:Associated Press Dostawca: x-news

Dyskusje na temat: katalonia
 • Re: co to znaczy kochać

  niedawna nikt się nie zgadzał) Teraz odłączyć się chcą kolejne regiony, Szkocja od Anglii i Katalonia od Hiszpanii... Jak to jest, że chcą się odłączyć od najbogatszego kraju w Unii jakim jest Anglia? Albo

 • Re: Przezywają nas Polakami

  patrzyliby na secesję Katalonii, bo jest to najbogatszy region Hiszpanii, wytwarzający gros dochodu narodowego. Tym niemniej, : Visca la Catalonia llibre ! /niech żyje wolna Katalonia/.

 • Re: Przezywają nas Polakami

  Tak jasne i przy okazji chcą zeby do kataluni należała Walencja i Baleary To jest Majorka Minorka i Ibiza. Katalonia nigdy nie była królestwem Majorka tak. Jedyne czego chcą to władzy te durne pały takie same złodzieje jak u nas w rządzie.

 • Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  Za mało opisujecie najpiękniejsze miesjca w Polsce a jest ich tak wiele,że życia nie starczy na zoobaczenie wszystkiego. Jak zwykle cudze chwalicie swego nie znacie. Ponadto zwiedzając Polskę zostawiacie rodakom pieniądze.

 • Re: Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  Nie ma Kataluny bez bez dumy Katalonii nr1Montserrat i la Morenety której pilnuje kamienny rycerz -sam św.Jerzy patron Kataloni i którego krzyż znajduje się w herbie dumy Katalonii nr2Barcy

 • Re: Makijaż w stylu Dody

  OMG. Drag Queen! Wybaczcie, ale koszmarny efekt.

 • Re: Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  bylem w kataloni reus w tarragonie salou barcelonie ale najpiekniejsza jestttarragona polecam

 • Re: Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  Ja też polecam zwiedzić Katalunie,bajka ,inny świat,pejzarze,klimat tak.Ja mieszkałam w Cambrils,znam Salou,Reus,Tarragone,jeszcze dużo nie zwiedziłam bo wiecej pracuję.Te rejony jeszcze dla Polakow nie znane.

 • Re: Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  Wakacje w Hiszpanii nie należą do najtańszych ale jest to chyba najlepsza miejscówka w europie do spędzenia wakacji- Chorwacja, Turcja, Egipt i inne przereklamowane kraje- wymiękają.

 • Re: Katalonia. Sekrety bocznych dróg

  tak to prawda sa piekne mijsca takze w Plsce. Ale jezeli ma sie mozliwosci by zobaczyc cos ciekawszego to dlaczego nie.