• Informacje na temat:

  karnawał w wenecji

Artykuły na temat: karnawał w wenecji
 • Jak karnawał, to tylko w Wenecji

  Sceneria jak z filmu i darmowe atrakcje dla uczestników zabawy. Do Wenecji trzeba przyjechać... choć raz w życiu.

 • Przetrwała wieki. Anonimowość magnesem karnawału

  Podobnie, jak w ubiegłych latach, karnawał w Wenecji rozpoczął się Lotem Anioła. To tradycja sięgająca XVI wieku. Wenecjanka zjeżdżająca na linie z dzwonnicy bazyliki wprawia tłum w osłupienie(...) i zmarłej w styczniu Dolores O'Riordan z zespołu The Cranberries. Wenecki karnawał to jedna z najstarszych zabaw ulicznych w Europie. Mieszkańcy i turyści w barwnych strojach i maskach wspólnie bawią...

 • Karnawał na Sycylii. Warto pojechać

  Chociaż to w Wenecji odbywa się najbardziej znany karnawał, to w tym okresie we Włoszech znajdzie się bez problemu wiele innych wartych odwiedzenia miejsc. Sycylia z pewnością jest jednym z nich. Karnawał na wyspie ma kilkusetletnią i bogatą tradycję - a od weneckiego różni się tym, że nie jest turystycznym zlotem, a prawdziwą zabawą Sycylijczyków, do której to zapraszają wszystkich. W końcu to...

 • Wszystko, co musisz wiedzieć o karnawale

  Gdy za oknem temperatury w okolicach zera, każdy marzy o tym, by choć na chwilę wyrwać się do Rio, gdzie karnawałowa atmosfera rozgrzewa do czerwoności.

 • Co robić w Wenecji

  Niezliczona ilość zabytków, atrakcji i reliktów minionych epok, które odnajdziesz w Wenecji bez wątpienia pomogą Ci znaleźć chwilę wytchnienia od szarej codzienności. Jeśli to właśnie tam planujesz spędzić wakacje z najbliższymi, koniecznie przeczytaj garść informacji na temat tego miasta.

 • Sprawdź, gdzie najlepiej spędzić karnawał!

  Karnawał to czas hucznych zabaw, bali maskowych i imprez klubowych. Wielu z nas tańczy, pląsa i podryguje w rytm wesołych piosenek na stylizowanych dancingach i potańcówkach u znajomych. Można jednak ten czas wykorzystać zupełnie inaczej i przeżyć przygodę życia! Uliczne karnawały we Francji, Belgi i we Włoszech to doskonały pomysł na zimowy wypad, którego długo nie zapomnisz.

 • Panorama Wenecji to niezapomniany widok. Od stuleci stanowi źródło zachwytów pisarzy, artystów, podróżników. Przez wielu uważna jest za najpiękniejsze europejskie miasto...

 • W Wenecji karnawał

  ...z koronkową fasadą. W stylu cesarzowej Głównym motywem tegorocznego karnawału jest wiek XIX i 150. rocznica zjednoczenia Włoch, a bohaterkami - kobiety tamtego stulecia, z księżniczką Sissi, żoną cesarza(...) tańczyć walce i tanga. Nie zabrakło także polskiego akcentu. W programie tzw. karnawału dzieci znalazły się: wystawa "Dziecinada" z muzeum ze Stalowej Woli, publiczna lektura polskich książek dla...

 • Jak najlepiej poruszać się po Wenecji?

  Planujesz podróż do miasta znanego na całym świecie z sieci wodnych kanałów komunikacyjnych? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik! Dowiesz się z niego, jak najszybciej i najwygodniej dostać się do Wenecji. Przygotowaliśmy również zestawienie kilku najbardziej popularnych środków transportu w samym mieście. Dobrze się przygotuj i spraw, żeby twoja podróż była tą niezapomnianą przez długie lata!

 • Wenecja - karnawałowe serce Europy

  Takiego karnawału nie ma nigdzie indziej na świecie - mówią ci, którzy choć raz bawili się w czasie karnawałowej fety w Wenecji, gdzie rozpoczął się 10-dniowy maskowy bal, na który jak co roku ściągają miliony turystów z całego świata.

Wideo na temat: karnawał w wenecji
Dyskusje na temat: karnawał w wenecji
 • Re: Przetrwała wieki. Anonimowość magnesem karnawału

  Karnawał w Wenecji to wielka lipa kto nie wierzy to zapraszam

 • Wenecja

  Piękna maska,żałuje,że nie mogę być tam teraz. Będąc w Wenecji zachwyciły mnie tam ręcznie robione maski. Czasami dech zapierało.

 • Re: W Wenecji karnawał

  Karawal w Wenecji- nie zapomniane przezycie;)))

 • Re: W Wenecji karnawał

  Cudowna Wenecja...

 • musi tam panować niesamowita atmosfera...

  ... kiedyś tam pojadę poczuć ten klimat i zobaczyć wszystko na własne oczy ;)

 • Re: Karnawał w Wenecji

  Polecam ja tam byłam rok temu było cudownie... To trzeba zobaczyc i przezyc...nie da sie opisac

 • Re: 36 godzin w Wenecji

  Mieszkałem w Wenecji 5 miesięcy. Każdego dnia poświęcałem 3 - 4 godz na zwiedzzanie miasta i jego zabytków. Niestety i tak wszystkiego nie zwiedziłem. Więc jeżeli ktoś "zaliczy" trasę od stacji kolejowej Ferrovia czy Plazza di Roma do Placu św Marka nie może mówić , że zna Wenecję. Nowy Rok , Karnawał w Wenecji nie ma sobie równych z wyjątkiem Rio i New Orleans gdzie też byłem.