• Informacje na temat:

  karnawał

Artykuły na temat: karnawał
 • Wenecja na zakończenie karnawału?

  .... Współcześnie największe karnawałowe szaleństwo w mieście rozpoczyna zazwyczaj 10 dni przed Środą Popielcową. Obwieszcza go efektowny pochód, który wyrusza spod Arsenału, idzie wzdłuż Zatoki Świętego(...) zapoczątkowano w 1548 roku, kiedy jeden z artystów wspinał się na dach dzwonnicy, a stamtąd na linach przelatywał aż do trybuny Pałacu Dożów.  Podczas weneckiego karnawału wszystko może się zdarzyć...

 • Karnawał z papryką

  Papryka podnosi temperaturę ciała i przyspiesza przemianę materii. Dlatego dania z papryka w roli głównej warto wprowadzić do jadłospisu zimą.

 • Tapetowe sukienki – hit karnawału 2019?

  Karnawał jest najlepszą okazją do chwilowej rezygnacji z minimalizmu, żeby zastąpić go przepychem rodem z baroku. Wyraziste, różnobarwne wzory będą królować na imprezach, przyjęciach i zabawach. Projektanci zmieniają w tym sezonie dekoracyjne motywy wnętrz w prawdziwe arcydzieła mody i prezentują tapetowe sukienki. Przyglądamy się im bliżej i radzimy z czym je nosić.

 • Jakie buty wybrać w karnawale?

  Karnawał to czas licznych bali, imprez i domówek. Głównym zadaniem dobranej na te okazje kreacji jest błyszczeć! Dozwolone są cekiny, brokat i zabawa nie tylko w tańcu, ale również modą. W tym czasie powinniśmy odłożyć na bok bezpieczną klasykę i wybrać modele, które będą przykuwać uwagę na parkiecie.

 • Karnawał w Urugwaju

  ...mieszkańców jest karnawał. Obchody z największym rozmachem organizowane są w stolicy Urugwaju, czyli Montevideo. Ceremonie podczas karnawału, o charakterze bardzo tradycyjnym, nazywane są llamadas, co(...) bębnów. Mały ma utrzymywać rytm, piano odpowiada za bas, a repique nadaje całości melodię. Jak w Brazylii, tak i tutaj karnawał wiąże się z nieskończoną ilością kolorów i setkami tancerzy na ulicach.

 • Michał Żebrowski. Karnawał go kręci

  ​To mężczyzna o wielu twarzach. Razem z żoną lubią zdradzać kulisy swojego życia. Zanana z dystansu do siebie para kolejny raz zaskoczyła internautów.

 • Przetrwała wieki. Anonimowość magnesem karnawału

  Podobnie, jak w ubiegłych latach, karnawał w Wenecji rozpoczął się Lotem Anioła. To tradycja sięgająca XVI wieku. Wenecjanka zjeżdżająca na linie z dzwonnicy bazyliki wprawia tłum w osłupienie(...) i zmarłej w styczniu Dolores O'Riordan z zespołu The Cranberries. Wenecki karnawał to jedna z najstarszych zabaw ulicznych w Europie. Mieszkańcy i turyści w barwnych strojach i maskach wspólnie bawią...

 • Na karnawał do Szwajcarii

  Kiedy myślimy o karnawale, zwykle przed oczami stają nam tancerki samby prosto z gorącego Rio de Janeiro. Ale nie tylko w Brazylii możemy uczestniczyć we wspaniałych zabawach karnawałowych(...) brakuje orkiestrowych aranżacji popularnych melodii z aktualnych list przebojów. Jest też miejsce na południowoamerykańską sambę. Karnawał choć w tym roku krótki, to tu z pewnością bardzo intensywny...

 • Modne, wygodne buty na karnawał i studniówkę

  To, jakie buty wybierzesz na karnawałową imprezę lub studniówkę, będzie miało ogromny wpływ na twój wygląd i samopoczucie. W tym przypadku liczy się nie tylko dopasowany kolor i modny fason, ale również maksymalna wygoda. Podpowiadamy, jak wybrać idealny model.

 • Steamer na sylwestra i karnawał

  W okresie sylwestrowo-karnawałowym, gdy królują nietuzinkowe kroje i tkaniny, dbanie o garderobę może przysporzyć trudności. Z pomocą przychodzi Ci więc steamer, czyli ręczna parownica idealna do ostatnich poprawek i delikatnych ubrań.

Zdjęcia na temat: karnawał
Wideo na temat: karnawał
 • Kolory karnawału

  Zielony, kobaltowy i rubinowy - to najmodniejsze kolory sezonu. Na sylwestrową imprezę warto zainwestować w brokat lub spróbować śnieżnego makijażu oczu.

 • Dwie twarze karnawału

  Twarz rozświetlona np. brokatem, mocno zarysowane kości policzkowe, a dalej do wyboru: albo przydymione na czarno oko z dodatkami złota albo powrót do lat 60-tych, czyli kreska i czerwone usta - oto kobieta karnawału 2012.

 • Włosy w karnawale jak u Dody

  W karnawale można zaszaleć z kolorami na głowie i np. na grzywce dodać turkus, fiolet lub niebieski. - Ten styl przypomina trochę fryzury Dody - podkreśla stylista fryzur, Maciej Wróblewski.

Dyskusje na temat: karnawał