• Informacje na temat:

  kapadocja wycieczka

Artykuły na temat: kapadocja wycieczka
 • ​Skalne miasta - Kapadocja

  .... Kapadocja miała duże znaczenie w historii chrześcijaństwa - w średniowieczu przybywały tu grupy chrześcijan, którzy szybko przekształcili skalne groty w ważny ośrodek życia religijnego.  Groty(...), pamiętajcie o zabraniu ze sobą zapasu wody - na miejscu mogą być kłopoty z jej zakupieniem. Kapadocja szczególnie pięknie prezentuje się o poranku. Wtedy skały rozświetlone wschodzącym słońcem mienią...

 • ​Kapadocja - księżycowa kraina w Turcji

  Podziemne miasta drążone w miękkiej tufowej skale i księżycowy krajobraz, czyli fascynujące połączenie cudu natury i działalności człowieka - turecka Kapadocja z pewnością ma czym przyciągać liczne rzesze turystów.

 • Kapadocja - cud natury w Turcji

  Położona w centralnej Anatolii Kapadocja to kraina zapierających dech w piersiach pejzaży, będących efektem działalności wulkanów i... człowieka. Nie ma chyba turysty, który pozostanie obojętny na niesamowity krajobraz form skalnych tego najsłynniejszego cudu natury w Turcji.

 • Czerwone serce Turcji

  Wycieczkę do Göreme, jako punkt obowiązkowy, polecają gościom z zagranicy sami Turcy - cóż może być lepszą rekomendacją?

 • "Mgła nad Bosforem" Aleksandra Kowalska

  Główna bohaterka – ekonomistka, pracująca w ambasadzie w Londynie – wyjeżdża w delegację do Turcji, na konferencję międzynarodową, której organizatorzy oferują prelegentom wycieczki po kraju jako dodatkową atrakcję w przerwach między kolejnymi dniami obrad.

 • "Mgła nad Bosforem"

  Główna bohaterka - ekonomistka, pracująca w ambasadzie w Londynie - wyjeżdża w delegację do Turcji, na konferencję międzynarodową, której organizatorzy oferują prelegentom wycieczki po kraju jako dodatkową atrakcję w przerwach między kolejnymi dniami obrad. Nieszczególnie zainteresowana i niespodziewająca się wiele po tej podróży Julia odkrywa kraj pełen kolorów i ciekawych miejsc, który wywiera na niej nieoczekiwanie bardzo silne wrażenie.

 • Bliski Wschód bez biura podróży

  ...ośrodek archeologiczny i sanktuarium franciszkanów.  W okolicy znajduje się wiele antycznych śladów. Jednym z najbardziej spektakularnych miejsc na Bliskim Wschodzie jest Kapadocja we wschodniej Turcji...

 • Wypoczynek na Riwierze Tureckiej

  Szerokie, piaszczyste plaże, bajeczne zatoki, ciekawe zabytki i najpiękniejsze miasta… Wakacyjny raj? Jeden z wielu, który warto dołączyć do swojej listy „miejsc, które kiedyś odwiedzę”.

 • Najdziwniejsze i niepowtarzalne atrakcje Turcji

  Kapadocja - podziemne miasta i świątynie wykute w skałach Ten region jest najdziwniejszym miejscem w kraju, ale wycieczki do niego cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. Człowiek czuje się tam jak w surrealistycznym filmie, którego akcja dzieje się na Księżycu. Najwięcej podziemnych domów znajduje się w Ürgüpu i w dolnie Göreme. Miejsce może wydaje się surowe, ale...

 • ...i przepłyniemy pod mostem z czasów rzymskich. Kapadocja Region ten nie bez powodu nazywa się „Księżycową krainą”. W wulkanicznych skałach wydrążono tysiące grobowców, kościołów, ale też schronień dla...

Dyskusje na temat: kapadocja wycieczka