• Informacje na temat:

  kanada jezioro

Artykuły na temat: kanada jezioro
 • ​Kanada - w poszukiwaniu nieprzetartych szlaków

  Jako drugi co do wielkości kraj na świecie, Kanada obejmuje niemal 10 mln km2 powierzchni. Nie brakuje tu pięknych krajobrazów i unikalnych atrakcji dla turystów, a także niesamowitych cudów natury. Na jej wyjątkowość składa się także wielokulturowość kraju oraz nowoczesne i tętniące życiem miasta.

 • Kanada: W kraju klonowego liścia

  Kanada z blisko 10 mln km2 powierzchni jest drugim największym krajem świata, a jednak nie wiemy o nim zbyt wiele. O niesamowitej kanadyjskiej przyrodzie, codzienności w Toronto i jadalnych ogonach bobra rozmawiam z Moniką Grzelak, autorką bloga www.6757km.com.

 • Skaliste wybrzeża, krystaliczne jeziora, malownicze lasy i kapryśne góry. To tu prawie 400 lat temu narodziła się Ameryka.

 • Kierunek Brandenburgia. Wszystko płynie

  Brandenburgia, dawny enerdowski land, już nie kojarzy się z przemysłem i pokopalnianym krajobrazem, raczej z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi i sportami wodnymi. Das blaue Paradies (Błękitny raj) to tysiące jezior i wodniackich tras. Przemierzając kajakiem dolnołużyckie Błota czy odwiedzając Chociebuż, warto poznać słowiańską historię regionu i fantazję XIX-wiecznych bogaczy.

 • Miejsca w Ameryce Północnej, które warto zobaczyć

  Ameryka Północna to głównie trzy kraje i trzy odmiennie typy kulturowe. Na północy leży Kanada - wyważona, spokojna, ceniąca tradycję i przewidywalność. W części środkowej Stany Zjednoczone - kraj największych kontrastów i największych możliwości. I wreszcie na południu Meksyk - latynoska mentalność i swoboda.

 • Lechcoaster wśród największych rollercoasterów na świecie

  ...wysokość 115 m, skąd spadają w dół pod kątem 90˚. Czas jazdy wynosi 28 s, a długość 376 m. Leviathan - Canada’s Wonderland (Kanada) Leviathan jest największym i najszybszym rollercoasterem w Kanadzie. W naszym rankingu wygrał w kategorii "najpiękniejsze widoki". W ciągu całych 3,5 min, które liczy przejazd, możesz - jeśli jesteś w stanie - podziwiać widok na jezioro Ontario z dwóch...

 • Chile. Architektura miesza się z naturą

  ...miasta San Pedro de Atacama. Stamtąd już tylko krok do Valle de la Luna (Księżycowej Doliny), szczególnie atrakcyjnej o zachodzie słońca. Skuś się również na wycieczkę nad słone jezioro Salar de...

 • Buffalo - informacje i ciekawostki

  Buffalo to miasto w Stanach Zjednoczonych, które z maleńkiej osady, w której mieszkało kilkuset mieszkańców rozrosło się do ogromnego centrum przemysłu, nauki i kultury.

 • ...wydają sie z niej malutkie. Widok na jezioro Ontario, które właściwie wyglada jak morze i zreszta sa na nim fale jak na morzu, tez jest niesamowity!  Po CN Tower zwiedzalismy centrum miasta. Na...

 • Katarzyna Bosacka: Żadna ze mnie dama

  W Polsce jest gospodynią programu o odżywianiu, w Kanadzie panią ambasadorową. Jak łączy te światy? Kasia opowiada nam też o swojej rodzinie i zmaganiach z dietą.