• Informacje na temat:

  kamienie w turcji

Artykuły na temat: kamienie w turcji
 • Najdziwniejsze i niepowtarzalne atrakcje Turcji

  ...pływaliście Nie brzmi to ekscytująco - osady wapienne na zboczu góry gdzieś w Turcji, ale możecie nam wierzyć: nie da się oderwać oczu od malowniczych zboczy. Jest upał, świeci słońce, a macie przed(...) Hierapolis. Oddawano w nim cześć Asklepiosowi i jego córce Higieji oraz Apollinowi. Najłatwiej dojechać tu z Izmiru, sprawdźcie więc  tanie loty do Turcji . Deyrul Zafaran Szafranowy Klasztor tak...

 • Oko proroka - najpopularniejsza pamiątka z Turcji

  Niebieskie szklane koraliki, zwane okiem proroka, to najpopularniejsza pamiątka, jaką przywozimy z Turcji. Jakie jest ich prawdziwe znaczenie - tłumaczy podróżnik Michał Cessanis, autor książki "Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata".

 • W Efezie ostatnie lata życia spędziła matka Jezusa. W Pergamonie oddawano cześć Zeusowi, a Bodrum (dawny Halikarnas) zasłynęło z grobowca Mauzolosa. To tylko kilka z „boskich” miejsc Turcji.

 • Riwiera Turecka - gorące południe Turcji

  Południowa część wybrzeża Turcji jest popularnym celem wycieczek, ale niedaleko od zatłoczonych plaż znajdziemy pozbawione tłumu turystów niezwykłe atrakcje. Wybierając się na urlop na Riwierę Turecką, warto zatem zarezerwować czas zarówno na plażowanie, jak i na zwiedzanie.

 • ​Alanya - zachodnioeuropejski kurort w Turcji

  ...) karawanseraj oraz ruiny hamamu. Stocznia jak pałac  Tersane - pochodząca z XIII wieku stocznia - to jedyny tego typu zabytek w Turcji. Jej pięć pomieszczeń na statki o pięknie wyprofilowanych(...) w większości są dostępne jedynie od strony morza, a więc trzeba wynająć łódź lub wziąć udział w zorganizowanej wycieczce. Jaskinia Damlataş ("Kapiący Kamień") posiada jedną z najpiękniejszych Turcji szat...

 • Kapadocja. Gdzie natura wyrzeźbiła cuda

  Lubimy wypoczywać w Turcji. Ten region wybieramy jednak rzadko, może na krótką wycieczkę z tureckiej riwiery. A kryje cuda naprawdę wyjątkowe.

 • Czarnogóra - najpiękniejsze miejsca

  Niewielka Czarnogóra zachwyca swą urodą. W tym fascynującym bałkańskim kotle znajdziemy trochę Turcji, Włoch i Grecji. Tylko kasyna Jamesa Bonda próżno tu szukać.

 • Czarnogóra - najpiękniejsze miejsca

  Niewielka Czarnogóra zachwyca swą urodą. W tym fascynującym bałkańskim kotle znajdziemy trochę Turcji, Włoch i Grecji. Tylko kasyna Jamesa Bonda próżno tu szukać. Anna Janowska...

 • Pamiątka z wakacji – jaką biżuterię kupić na wyjeździe?

  ...złoto, a srebro to srebro, zaś kamienie są prawdziwe, a nie sztuczne, o tyle w pozostałych miejscach już może być trudniej o takie zapewnienie. Nie oznacza to jednak, że takie wyroby są(...) tego wszystkiego, warto w czasie podróży szukać takich ozdób, o które trudno będzie tu, na miejscu. Ostatecznie niecodziennie mamy okazję kupić oryginalną biżuterię z Turcji czy Egiptu albo jeszcze...

 • Erywań - miasto, gdzie króluje róż

  Księgi Rodzaju - miała osiąść Arka Noego. Jednakże góra znajduje się już na terytorium Turcji, z którą Armenia ma skomplikowane relacje.