• Informacje na temat:

  kamienica polska

Artykuły na temat: kamienica polska
 • Kamienica świętuje 10 lat!

  Gdy ponad dekadę temu, przy Alei Solidarności powstawał Teatr Kamienica, niewiele osób wierzyło w sukces tej instytucji. Obecnie to jedno z najważniejszych miejsc na mapie kulturalnej Warszawy, które swoim bogatym repertuarem i niepowtarzalną atmosferą przyciąga widzów z całej Polski. Jubileuszowy sezon jest dla teatru wyjątkowy – premiery, niezwykłe spotkania, i mnóstwo niespodzianek.

 • "Old love" w Teatrze Kamienica

  ...-Szatan, Małgorzata Ostrowska-Królikowska,  Artur Barciś, Mateusz Banasiuk / Paweł Domagała   Premiera 19 października 2013 w Teatrze Kamienica w Warszawie. Zapraszamy! 

 • Koń... a sprawa polska

  ...w Polsce. Na corocznych zawodach Gałkowo Masters u Ferensteinów pojawia się śmietanka polskiego show-biznesu i świata mediów. Polska dusza Jazda konna to nie tylko arystokracja, gwiazdy i elitarne(...) w Janowie Podlaskim. Wiadomo, że wydarzenia w stadninie już od kilku miesięcy śledzi cała Polska. - Konie to nasza duma narodowa - przypomina Karolina Wajda. - Nawet aukcja w Janowie Podlaskim nazywa się...

 • Litwa. Śladami Marszałka, twórcy niepodległej Polski

  Litwa w życiu Józefa Piłsudskiego zawsze odgrywała ważną rolę. Była jego małą ojczyzną, w której przeżył dzieciństwo i lata młodzieńcze.

 • Zamość: Miasto zbudowane przez artystę

  ...się pięć kamienic z bogato zdobionymi fasadami i attykami. Pozostałe zespoły kamieniczek, choć nie tak bogato zdobione, również tworzą niezwykłą atmosferę placu. We wszystkich kamienicach zachowały się...

 • Wygraj zaproszenie na spotkanie z Emilianem Kamińskim

  Wygraj stylowe zaproszenie na niepowtarzalne spotkanie! 9 kwietnia porozmawiamy ze znakomitym aktorem Emilianem Kamińskim, który opowie nam o swoim Teatrze Kamienica i osobiście nas po nim oprowadzi.

 • ...tworzą niezwykłą atmosferę placu. We wszystkich kamienicach zachowały się sklepione podcienia z pięknymi kamiennymi portalami i obramieniami okien. Na rynku trzeba koniecznie usiąść w jednej z licznych...

 • ​Na weekend: Krosno i Karpacka Troja

  Renesansowe sukiennice zbudowane na środku rynku w Krośnie nie dotrwały do naszych czasów, ale wciąż możemy podziwiać tworzące niepowtarzalny klimat kamienice z podcieniami, pochodzące z różnych okresów historii. Nie bez powodu to miasto nazywane było "małym Krakowem".

 • Ulica Sapieżyńska w Stanisławowie, przy której znajdowała się kamienica Chowańców, stanowiła przed wojną serce Belwederu, najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy miasta.

 • Agnieszka Niemczewska: Color cubano

  Warszawski Południk Zero pęka w szwach przed pokazem slajdów z Kuby. Skojarzenia: karaibskie plaże, salsa, rum, cygara i stare samochody. Ale też rozpadające się kamienice Hawany, bieda i komunistyczny reżim. Kontrasty, z powodu których Kubę nazywa się Wyspą Spotkań. Agnieszka, uciekinierka z wielkiego medialnego koncernu, spotkała tam siebie.

Wideo na temat: kamienica polska
 • Artur i Agnieszka Molis - para, która sama wyremontowała zrujnowaną kamienicę

  Agnieszka i Artur Molis po kilku latach życia w Szkocji wrócili do Polski i kupili starą kamienicę, która była ruiną. Sami ją wyremontowali tworząc osiem mieszkań, a w jednym z nich zamieszkali. Skąd wziął się pomysł na zakup kamienicy? Ich mieszkanie ma 115 metrów kwadratowych i ogromny taras, z którego roztacza się malowniczy widok. Jak wygląda w środku? W "Dzień Dobry TVN" małżeństwo pokazało wnętrze kamienicy i opowiedziało jej historię. Czym się inspirowali przy jej urządzaniu?