• Informacje na temat:

  kalabria latem

Artykuły na temat: kalabria latem
 • Kalabria. Na czubku włoskiego buta

  Kalabria to najdalej na południe wysunięty region Włoch. Oblewają go wody aż dwóch mórz, Tyrreńskiego i Jońskiego. – Ponoć jest przepiękna, spokojna i wciąż dziewicza – z zadowoleniem czytałam w przewodniku. W Kalabrii spędziliśmy z mężem wrześniowy urlop. Mieszkaliśmy w małym hoteliku w Tropei nad Morzem Tyrreńskim. Dojechaliśmy tam wypożyczonym na lotnisku w Neapolu samochodem. Tropea...

 • Dieta naszych przodków

  ​Dzięki temu planowi dietetycznemu i niewielkim zmianom w stylu życia, możesz żyć nawet 120 lat! To udowodnione naukowo przed prof. Valtera Longo.

 • Vegano Italiano, Rosalba Gioffré

  Zapach aromatycznych ziół, smak soczystych pomidorów i dźwięk chrupiącego ciasta to kwintesencja włoskiej kuchni. Wśród tradycyjnych dań z Półwyspu Apenińskiego Rosalba Gioffré wyszukuje przepyszne wegańskie kompozycje, które z łatwością można przygotować w domu.

 • 10 wymarzonych miejsc na podróż poślubną

  ...romantyczne, z pięknymi zabytkami, krajobrazami, świetną kuchnią i winem. Szczególnie polecane są Toskania, Liguria, Kalabria czy Apulia, a we Francji - Prowansja, Lazurowe Wybrzeże, Langwedocja, a także...

 • Dalida

  .... Jej mąż, Lucien Morisse, strzelił sobie w głowę w 1970 r. Latem 1983 r., już po koncertach w Polsce, dostała wiadomość o samobójczej śmierci kolejnego byłego partnera, Richarda Chanfraya. Cztery lata...

 • Świat kobiet mafii

  Wizerunki kobiet mafii w kulturze popularnej przypominają często karykatury - gruba warstwa makijażu, wieczna opa­lenizna, utlenione i tapirowane blond włosy, pomalowane paznokcie, zbyt długie, by ich właścicielka mogła imać się jakichkolwiek prac domowych.

 • Dolce jest vita

  Nadpobudliwy. Kocha za mocno, żyje za szybko. W Polsce musi hamować swój apetyt na emocje. Tu w Rzymie, pędząc na skuterze wokół Koloseum, jest sobą. Dużym chłopcem, który jak mało kto umie się cieszyć życiem.

 • Wróć do Sorrento

  Na południe od Neapolu łagodna linia wybrzeża zmienia się nagle w malownicze falezy. To najsłynniejsze włoskie wybrzeże - Costiera Amalfitana. Pastelowe miasteczka na tle porośniętych drzewami klifów nurkują w turkusowo-szmaragdowych wodach Morza Tyrreńskiego. A w powietrzu unosi się zapach dojrzałych cytryn.