• Informacje na temat:

  kadłubek

Artykuły na temat: kadłubek
 • Kto się boi konopi?

  ...uprawę otrzymałyby też fundacje, organizacje społeczne i jednostki naukowe. Miała również powstać specjalna instytucja monitorująca uprawę i sprzedaż marihuany. Po roku prac z projektu został kadłubek...

 • Matka diabła: Dobrawa na tronie Piastów

  ...budzi wątpliwości, to charakter podobnych związków. Już tworzący u schyłku XII wieku kronikarz Wincenty Kadłubek skorygował opowieść Galla, twierdząc, że Mieszko nie miał siedmiu żon, ale "siedem...

 • Nie ma chyba wśród nas nikogo, kto nie kojarzyłby takich historycznych dokumentów, jak Kronika Galla zwanego Anonimem czy testament Bolesława Krzywoustego. Obydwa zawierają wzmianki o Sandomierzu, co niezbicie dowodzi, że w początkach XII wieku miasto już istniało i miało się dobrze.

 • Śladami Chrztu Polski

  W tym roku obchodzimy 1050. rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I, a tym samym przyłączenia naszych ziem do wielkiej wspólnoty chrześcijańskiej. Wybierzmy się więc w podróż do źródeł naszej historii i poznajmy jej tajemnice. Tekst - Marta Urbańska.

 • Tak powstawały przeboje wszech czasów

  "Windą do nieba", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Szklana pogoda" i "Dmuchawce, latawce, wiatr" to przeboje, które nuci już trzecie pokolenie. Choć z wszystkimi kojarzymy innego wykonawcę, autorem ich tekstów jest jeden człowiek - Marek Dutkiewicz. Opowiada, jak powstały jego największe przeboje.

 • Opowieść o inności i strachu przed nią

  3 kwietnia 2012 roku o godz. 20.15 w Teatrze Scena STU w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu "d o w n_u s" — prowokacyjnej opowieści o inności i strachu przed nią, o misternie tkanych planach i o "chwili", która jednym ślepym machnięciem zmusza nas, by wszystkie klocki ustawiać na nowo.

 • Zadbaj o życie! Swoje i bliskich

  Od 21 do 27 stycznia w całej Polsce w ramach Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy działać będzie ponad 80 punktów informacyjnych, w których będzie można dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki raka szyjki macicy - badań cytologicznych i szczepień przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy.

Dyskusje na temat: kadłubek
 • Re: Moja córka ma kochanka!

  dziwię ze tylko koślawy kadłubek nawiedza ambonę i coraz go mniej-na szczęście Jesteś zwyczajnie już doszczętnie zdemoralizowany, masz "popęd" ale na modę jaka zapanowała, na swobodę seksualną. Człowiek

 • Re: Seksowna Ekaterina Kostjunina

  Ładna, ale niebawem będzie ®ozkl@p!©hnina i zryty kadłubek.

 • Re: Mieszko II - polski Herkules

  No tak, zredukowało się historię w szkołach, a teraz mozna pleść byle androny, a gawiedź to chłonie jak gąbka. To, czego profesjonalni historycy nie są w stanie ustalić, bo źródeł jest jak na leksarstwo, możemy przeczytać w takich własnie tekstach. Fantazjowanie, tworzenie opisów wyssanych z palca, do tego stanowcze, jednoznaczne oceny i wmawianie czytelnikowi, że inaczej być nie mogło. I do tego patrzenie na wszystko z wyższością, ocenianie jej według dzisiejszych kryteriów. Ale cóż, tam,...

 • Re: Emily Ratajkowski na plaży w skąpym bikini

  chcialbym majtusie jej sexowne nieuprane

 • Re: Ewa Minge: Znam smak porażki

  Zaglądali za uszy , a to tumany . A powinni ściągnąć jej tą peruczkę , wyjąc sztuczne oko , i odkręcić sztuczną nogę .........?

 • Re: Mieszko II - polski Herkules

  Azaliż nie Niemcy mu to uczynili, lecz Czesi

 • Re: Córka Bronisława Komorowskiego i Portman - podobne?

  Muszę wystąpić w obronie Natalie Portman. W ogóle nie podobna poza tym, że też ma 2 nogi 2 ręce, głowę i kadłubek. Toż to atak na Natalie. Ni mniej ni więcej okazuje się, że Komrowscy atakują żydów. Natalie Portman zawsze i wszędzie deklaruje swoje pochodzenie. Oni na pewno o tym wiedzą. Fe Komorowscy antysemici :):):)

 • Re: Kochanie, zakochałem się

  Poczekaj aż się baba zestarzeje, skruszeje, ty się zestarzejesz, może los was rozdzieli, stracisz pracę albo co. Zycie jest g. warte, liczy się dobrze zjeść, zobaczyć słonko, przyrodę itp. Zawsze może się coś złego w życiu wydarzyć, można się przejść na cmentarz, zobaczyć ile tam leży już delikwentów i ocenić, ile są warte porywy naszych serc?