• Informacje na temat:

  jordania -izrael

Artykuły na temat: jordania -izrael
 • ​Poznaj skarby Jordanii

  Nadal na Bliskim Wschodzie są miejsca niebezpieczne, ale oprócz nich istnieje wiele takich, które omija się przez rozszerzanie negatywnych stereotypów na cały region Azji Mniejszej. W ten właśnie sposób wiele osób nie zauważa, że omija w swoich podróżach tak piękne kraje jak Jordania, która słynie z gościnności mieszkańców, a w ostatnich latach coraz bardziej otwiera się na podróżników. Nie warto...

 • ​Jordania - przewodnik, atrakcje, zabytki

  Parę słów o kraju Położona na Bliskim Wschodzie Jordania staje się coraz popularniejszym celem wycieczek. Zarówno architektonicznie perły kultury wschodniej i renoma kolebki chrześcijaństwa, jak(...) starożytności i średniowiecza cuda to jednak nie wszystko - Jordania może również pochwalić się przepięknymi krajobrazami i urokliwym wybrzeżem.  Zwiedzanie Ammanu Historia położonej na północy kraju...

 • ​Jordania - informacje praktyczne dla turystów

  ...będzie albo niski albo wysoki.  Poza tym jedzenie i przejazdy są stosunkowo tanie, więc Jordania świetnie nadaje się dla backpackerów i turystów lubiących nieco oszczędzić.

 • Amman. Co warto zobaczyć w stolicy Jordanii?

  W Ammanie swój początek i kres mają wszystkie ważniejsze trakty Jordanii.

 • Tym razem wyruszyła z misją do Jordanii

  Od lat wspiera potrzebujących.

 • Najbardziej eleganckie kobiety 2003

  Królowa Jordanii Rania została uznana przez odwiedzających stronę internetową angielskiego magazynu "Hello!", za najbardziej elegancką kobietą 2003 roku.

 • Być jak Brad Pitt

  29-letni obywatel Jordanii został aresztowany w Dubaju (Indie) za próbę oszukania mającego biuro w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kantoru wymiany walut. Wpadł podszywając się pod... Brada Pitta (42 l.).

 • Różowe filary mądrości

  Jordania to jeden z najmniej znanych, choć najbardziej ciekawych krajów Bliskiego Wschodu. Nad brzegami Jordanu pojawiali się Egipcjanie, Babilończycy, Grecy i Rzymianie. Tu został ochrzczony Chrystus, krzyżowcy wznosili potężne zamki, a na najpiękniejszej pustyni świata superszpieg brytyjskiego Imperium knuł swoje intrygi.

 • Doda zabrała męża na urlop. Fani nazywają ich "Fioną i Shrekiem"

  Dorota „Doda” Rabczewska-Stępień i Emil Stępień obchodzą właśnie pierwszą rocznicę ślubu. Para pobrała się w tajemnicy w hiszpańskim kurorcie Marbella.

 • Modne królowe i księżne

  Był czas, kiedy moda i rodzina królewska stanowiły dwa zupełnie odrębne światy. Obowiązujące surowe zasady protokołu znacznie ograniczają podejmowanie ryzyka stylistycznego koronowanych głów. Czy na pewno? Dzisiejsze księżne idą za modą.

Zdjęcia na temat: jordania -izrael
Wideo na temat: jordania -izrael
 • Cate Blanchett ambasadorką dobrej woli UNHCR

  Cate Blanchett została Ambasadorką Dobrej Woli do spraw uchodźców. NHCR wyróżniło aktorkę 2 maja. Blanchett wróciła właśnie z Jordanii, gdzie przyglądała się humanitarnej pomocy osobom wysiedlonym przez konflikt syryjski. - Jako gatunek jesteśmy postawieni przed wyborem, możemy być współczujący lub nietolerancyjni. Będąc matką wiem, że chciałabym, by moje dzieci były współczujące - powiedziała aktorka. (Źródło: X news)

Dyskusje na temat: jordania -izrael
 • Re: kapary

  ale paczki kwiatowe kapara ciernistego sa jadalne tak pisza w wikipedii toczemu owoce mialyby byc trujace? zebralam je w Ammanie Jordania bo u nas w Polsce uzywa sie owocow nasturcji litosci skad mam wiedziec!!!!

 • Re: Wymykałam się na randki

  widać po rysach, że nie są to rysy polskiej białej kobiety, obstawiałem Pakistan, a tu Jordania

 • Re: Związek z Arabem

  Uważaj, bo teraz może być przystojny i grzeczny, a potem zabrać do swojego kraju. Jeśli będzie to bardziej prozachodni, jak np. Jordania, to pół biedy. Gorzej, jeśli panuje tam prawo szariatu, np. Arabia Saudyjska. Dowiedz się, skąd jest i sprawdź czy szariat tam obowiązuje. Jeśli nie, to możesz myśleć. W kraju zaś wyznaniowym on może zmusić Cię do przesiadki na islam. W najlepszym wypadku możesz

 • Re: Przemówienie księcia Williama w Polsce

  zaprosili ich bo jak William zostanie królem to się nie "dopchają". A wiedzieliscie, że królowa Rania jest z pochodzenia Palestynką(księstwo Jordania), a cały książęcy ród w Europie pochodzi z Danii? I pomyslcie pod kogo są robione ustawy . Pozbycie się polskiej inicjatywy w Warszawie- domy kupieckie przy Pałacu Kultury a w zamian postawione muzeum . ZNIKNĄŁ TEŻ DOBRZE ZAOPATRZONY I PROSPERUJĄCY

 • Re: Dlaczego papież nie nosi czerwonych butów?

  , Liban, Egipt, Jordania, Turcja, Albania, Bośnia-Hercegowina, Azerbejdżan, Libia, Liban, Tunezja były chrześćjańskie a niektóre znich ich kolebką. Kto pamięta że Hiszpania i połowa Włoch była podbita

 • Re: Jak się żyje uchodźczyniom w Polsce?

  Saudyjska,Jordania,Katar nie przyjmują uchodźców bo u nich życie jest drogie,nie mają z nimi nic wspólnego a poza tym wg większość tych uchodźców to ludzie chorzy psychicznie-wystarczy na Yt obejrzeć

 • Damaszek - Jordania

  To muzułmanki noszą coś takiego? Nigdy btm nie pomyślał...

 • Re: Zagadka Kate

  na geografi to na wagary się chodziło? jordania to bliski a nie daleki wschód

 • Re: Tak się bawią Arabowie!

  He he, Turkowie NIE są Arabami, podobnie Afgańczycy, Irańczycy czy Irakijczycy. Arabowie to Płw Arabski, płn wybrzeże Afryki i tereny Liban-Jordania-Palestyna.

 • Re: Zagadka Kate

  Od kiedy, to Jordania leży na Dalekim Wschodzie? Pradziadek Kathy pracował jako górnik w Hetton-le-Hole w Sunderland City - Hrabstwo Tyne & Wear.