• Informacje na temat:

  jakie dokumenty na granicy

Artykuły na temat: jakie dokumenty na granicy
 • Jak się przygotować do podróży na Litwę?

  Wizy? Odprawa celna? Wymiana waluty? Jeżeli przygotowujesz się do wyjazdu na Litwę i masz wątpliwości, czy sam na pewno dobrze zorganizujesz swoją podróż, zajrzyj do naszego krótkiego poradnika. Wyjaśnimy, jakie dokumenty należy mieć ze sobą podczas przekraczania granicy, pomożemy ci wybrać najlepszy czas na wymarzone wakacje i podpowiemy, jakim środkiem transportu poruszać się po tym magicznym...

 • ​Mołdawia - informacje dla turystów

  Tajemnicza, mało znana, nieco na uboczu... Mimo że Mołdawia nie należy do grona popularnych celów wakacyjnych wycieczek, to i tak warto ją odwiedzić. Dowiedz się, jakie dokumenty zostaną sprawdzone na granicy, czy przed podróżą trzeba się zaszczepić i odkryj, dlaczego mołdawska policja często skontroluje twój samochód.

 • Hiszpania - informacje turystyczne

  Jak najlepiej przygotować się do wyjazdu na południe Europy? Czy wiesz, które dokumenty są niezbędne do przekroczenia granicy i jakie przepisy wjazdowe obowiązują każdego Polaka? Przygotowaliśmy krótki przewodnik, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne informacje turystyczne dotyczące Hiszpanii. Waluta, ubezpieczenia, wizy - nic już nie będzie dla ciebie tajemnicą!

 • O czym należy pamiętać przed wyjazdem do Senegalu? Z nami dowiesz się o jakie dokumenty trzeba zadbać i jak odpowiednio przygotować się do podróży. Wakacje w Afryce będą na wyciągnięcie ręki!

 • ​Malta - informacje praktyczne

  Planujesz wakacje na Morzu Śródziemnym? Marzysz o niesamowitej wyprawie, lecz nie jesteś pewny, czy przygotowałeś wszystkie potrzebne dokumenty? Mamy dla ciebie kilka wskazówek, dzięki którym bez problemu zorganizujesz niezapomniany wyjazd! Dowiedz się z jakich środków transportu skorzystać, na co uważać podczas podróży i jakie ubezpieczenie kupić.

 • ​Maroko - informacje praktyczne

  Kiedy najlepiej jechać do Maroka? Jakie przepisy obowiązują na granicy? Które z linii lotniczych obsługują loty do tego niezwykłego kraju? W naszym krótkim informatorze znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nękające cię pytania. Postaramy się sprawić, że tegoroczne wakacje staną się wyprawą twojego życia!

 • ​Izrael - ważne informacje dla turystów

  ...wskazówek, dzięki którym dowiesz się, czy urlop w Izraelu jest bezpieczny, na kiedy najlepiej go zaplanować i w jakie dokumenty należy się zaopatrzyć przed wyjazdem.

 • Jak przygotować się do podróży do USA?

  ...pochodzi, zdarzają się bardzo rzadko. Przed przekroczeniem granicy służby graniczne skontrolują nasze dokumenty, sfotografują nas i pobiorą odciski palców. Czego nie wolno wwozić, a co należy oclić(...) otrzymanie wizy, można wziąć ze sobą dodatkowe dokumenty, na przykład wyciąg z konta będący dowodem na posiadanie odpowiednich środków umożliwiających podróżowanie albo umowę o pracę świadczącą o stałym...

 • Rozmyślania przed lustrem

  ..."Wmówiono nam i cały czas się nam wmawia, że my, kobiety, zachowujemy kobiecość tylko do jakiejś magicznej granicy, za którą kończy się młodość"...

 • ​Mongolia - ważne informacje dla turystów

  Jedziesz do Mongolii? Dowiedz się, jakich dokumentów potrzebujesz do przekroczenia granicy, sprawdź, kiedy pogoda będzie najładniejsza i gdzie najłatwiej wymienić pieniądze - z nami już żadne nieprzewidziane sytuacje nie powinny cię zaskoczyć!