• Informacje na temat:

  jaka pogoda piła

Artykuły na temat: jaka pogoda piła
 • Masz niskie ciśnienie? Pij wodę, zamiast kawy rób przysiady i masuj stopy

  Niektórym na zmianę pogody obniża się ciśnienie. Podwyższa je chociażby masaż stóp, przysiady, które działają jak filiżanka kawy oraz picie wody - przekonuje fizjoterapeuta Marek Flis. Z kolei dr Jadwiga Górnicka poleca tabletki z wyciągiem z konwalii.

 • Spocona jak mysz

  Gdy siódme poty dopadają cię niezależnie od pogody, skonsultuj się z lekarzem, bo może to zwiastować problemy z tarczycą, nerkami, cukrzycę, a nawet choroby nowotworowe. Ale z samym potem możesz walczyć na własną rękę.

 • Jak żyć, gdy jesteś „chora na pogodę"

  Gdy za oknem hula wiatr i siąpi deszcz, a ciśnienie spada, niektórzy z nas czują się gorzej. Zmienna jesienna pogoda nasila dolegliwości reumatyczne, np. w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Jest też groźna dla chorych na serce - naukowcy z Belgii uważają, że spadek temperatury o 10ºC aż o 7% zwiększa ryzyko zawału serca. Gorzej czują się także astmatycy - oskrzela się zwężają i trudniej im się...

 • Jak dodać blasku zmęczonej cerze?

  ...​Okres zimowy to dla naszej skóry prawdziwe wyzwanie, wszak uboga dieta i zmienna pogoda mocno dają jej w kość. Jak pomóc cerze wrócić do formy? Najlepiej naturalnie!

 • Jak zdrowo przeżyć wakacje...

  Wakacje w pełni. Warto wrócić z nich wyłącznie z dobrymi wrażeniami, więc przypominamy, jakie zasady w tym pomagają.

 • Jak złagodzić objawy menopauzy

  Klimakterium to naturalna kolej rzeczy w życiu każdej kobiety. Nie trzeba się go obawiać, ale nie można też mu się biernie poddawać. Właśnie teraz trzeba bardziej o siebie zadbać, by zachować dobrą formę i pogodę ducha.

 • Daj skórze pić!

  Nawilżanie jest podstawowym zabiegiem pielęgnacji skóry i skutecznym sposobem na zachowanie jej pięknego wyglądu. Niestety czynniki zewnętrzne takie jak słońce, wiatr czy mróz szybko wysuszają skórę w efekcie czego traci ona swoją elastyczność i jędrność. O nawilżanie należy dbać przez cały rok, warto jednak o nim szczególnie pomyśleć jesienią kiedy jesteśmy już po letnich kąpielach słonecznych a przed sezonem grzewczym i falą kapryśnej, zimowej pogody.

 • Wysokie temperatury a aktywność fizyczna – jak je pogodzić?

  Aby być zdrowym i móc cieszyć się atrakcyjną sylwetką, nie wystarczy sama dieta – równie ważna jest aktywność fizyczna. Teoretycznie najlepszy okres na to, żeby jak najwięcej się ruszać, stanowi wiosna i lato. W praktyce jednak wiosenna pogoda bywa bardzo kapryśna, a w lecie niejednokrotnie musimy radzić sobie z falą upałów. Jak pozostać aktywnym, gdy termometry wskazują wysoką temperaturę? Jakie...

 • Jak nawilżyć nos

  Suchość w nosie jest najczęściej wynikiem przebywania w ciepłych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Wywołują ją też kurz, palenie papierosów, a także nadmierne stosowanie preparatów hamujących katar.

 • Gdy szkodzi ci... pogoda

  ...układu krążenia, np. nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca. Jeśli do nich należysz, pogoda wyżowa ci nie służy. Niekorzystnie działają zwłaszcza wysokie temperatury, bo powodują rozszerzenie naczyń(...) najpierw złagodzić stres, który wywołuje u ciebie zła pogoda. Wybierz się do kina, na zakupy, do fryzjera - spędź trochę czasu tam, gdzie nie będziesz słyszała odgłosów wiatru. Zaspokój głód...