• Informacje na temat:

  jak wygląda duch białej damy

Artykuły na temat: jak wygląda duch białej damy
 • Zakaz kochania

  Czy miłość może być niemoralna? Zła? Przecież to serce wybiera, nie rozum. Anka zakochała się w ojcu swojego męża. Matylda w księdzu, który otoczył ją opieką. Zuzanna w bliskim kuzynie. Znalazły w tych związkach coś, czego nie dali im inni mężczyźni. Tylko jak kochać z poczuciem winy? A może zakazany owoc smakuje najlepiej?

 • Tradycje Bali: Tańce, zęby i porwania

  Jeśli uznają, że wstąpiły w kogoś złe duchy, spiłowują mu zęby. Jeśli przyszłej pannie młodej nie odpowiada wybrany dla niej kandydat na męża, ukochany może ją porwać. A podczas pogrzebu cała wioska i liczni goście mają się jak najlepiej bawić. Mieszkańcy Bali, jednej z najpiękniejszych wysp świata, od wielu wieków kierują się w życiu własnymi zasadami.

 • Powrót taty

  To, jaką jesteś kobietą, bardzo zależy od pierwszego mężczyzny w twoim życiu - od ojca. Czy wierzysz w siebie? Jakich wybierasz partnerów? Czy szybko podejmujesz decyzje? Wiele cech i zachowań córka "dziedziczy" po swoim tacie. Wasze relacje z dzieciństwa mogą być źródłem kobiecej siły albo... niepewności. Co zrobić, gdy emocjonalny spadek po ojcu przeszkadza być szczęśliwą?

 • W życiowej roli

  .... W Azji rarytas, choć wygląda obrzydliwie. Majka wzrusza ramionami: wielkie rzeczy, przejęzyczyła się. Kamil całuje ją. - Dasz szarlotkę? - Spadaj - Majka dąsa się na pokaz. Ale po chwili na stół wjeżdża ciasto. - On dużo wie, jest moim autorytetem - opowiada Majka. Ostatnio na babskiej imprezie kolejny raz usłyszała: Jesteś jak piesek na smyczy... - Staram się tłumaczyć przyjaciółkom, że one mają...

 • Tajemnica porcelanowej cukiernicy

  Stałam przed drzwiami naszego domu, szukałam w torebce kluczy. Nagle pomyślałam, że coś się stało. Po chwili delikatnie uchyliłam drzwi i? Nic, cisza jak makiem zasiał.

 • Kobieta nielegalna

  Im bliżej byłam Wiejskiej, tym bardziej przyspieszałam kroku, a mijając Sheraton, zerwałam się jak do lotu. Może w komputerze czeka na mnie nowa wiadomość od nieznajomego o Oli. Może napisze jakieś straszne rzeczy.

 • Jura Krakowsko-Częstochowska i Mazury

  ...na kajak. Ruszaj! Zamki i białe ostańce Jura to piękna kraina na południu Polski. Nawet jeśli jeszcze do tej pory nie miałaś okazji tam dotrzeć, pewnie słyszałaś o Szlaku Orlich Gniazd, czyli(...) z kolei najmniejszy, ale niezwykle malowniczy Ojcowski Park Narodowy. Szukasz czegoś dla ducha? Perły architektury sakralnej, na czele z Jasną Górą w Częstochowie, przyciągają tłumy turystów. Kraina...

 • Żołnierka bez karabinu

  Dla jednych jest niemal świętą, inni traktują ją jak sól w oku. Bo uzmysławia im, jacy powinni być, a nie są. Jedno jest pewne – kto raz spotka siostrę Małgorzatę Chmielewską, nigdy jej nie zapomni.

 • Jestem staromodna jeśli chodzi o rodzinę, ale... ze ślubem mam jakiś problem

  Katarzyna Bujakiewicz (43 l.) opowiedziała nam o tym, co jest ważne, a co zupełnie nieistotne dla kobiety po czterdziestce i dlaczego dojrzałość ma wiele plusów.

 • Annie Leibovitz: Niespokojne oko

  .... Zdjęcia lansujące najważniejsze premiery kinowe wyglądają jak kadry z filmowych planów. Wrogowie teatralnej konwencji oceniają Leibovitz surowo: oddając się "produkcji" okładek z gwiazdami, sama stała się(...) na statywie, na którym ustawiony jest aparat. To ona jest autorką rodzinnej fotografii wykonanej w lustrze! Leibovitz skwitowała zaaranżowaną sytuację śmiechem: "Dzięki temu wszystkie wyglądamy dużo...