• Informacje na temat:

  jak wrócić z wilna

Artykuły na temat: jak wrócić z wilna
 • To, co nas w Holoubku czaruje, czego usiłujemy szukać w oczach, głosie, inteligencji, jest poezją. Odrywa nas od powszedniości, budzi jakieś przeczucia, unosi na wyższe piętro.

 • Wycieczki objazdowe: Dobry sposób na szybkie zwiedzanie

  Po wielu sezonach biernego wypoczynku część z nas marzy o odkrywaniu nowych miejsc, poznawaniu kultur odległych krajów, smakowaniu egzotycznej kuchni. Jeśli jednak brakuje ci doświadczenia w samodzielnym planowaniu podróży, doskonałym pomysłem na wakacje będzie wycieczka objazdowa – nie dość, że zaoszczędzisz czas, to z urlopu wrócić z głową pełną świeżych inspiracji.

 • Bogusław Linda: Ten film zrobiłem też dla ojca

  ...​W ostatnim filmie mistrza Wajdy zagrał najtrudniejszą rolę w życiu. Wyczerpującą fizycznie i psychicznie. A przecież za swoje życiowe hasło uważa: pamiętaj, nic nie musisz. Dlaczego się zdecydował? Co czuł na planie? I jak to się stało, że choć ocenia Powidoki jako dobry film, to przy pierwszych pokazach wymsknęły mu się nieparlamentarne komentarze? Specjalnie dla Twojego STYLU mówi Bogusław...

 • Liga aktorskich dżentelmenów

  Uwielbialiśmy ich oglądać na szklanym ekranie: w serialach, filmach i w Teatrze Telewizji. Kochaliśmy i podziwialiśmy za role niezwykłych mężczyzn. Ale też za nienaganną prezencję i szacunek dla kobiet. Za klasę w pracy zawodowej, jak i w życiu prywatnym...

 • Wyrusza na Syberię śladami rodzinnej historii

  Nie piszę, żeby się chwalić, nie piszę, żeby być popularną, tylko widzę, jak ta historia ożywa w innych i inspiruje ich do różnych rzeczy. Do nawiązania kontaktu z dziadkami, do wiary w to, że miłość, jak się nad nią popracuje, to może przetrwać całe życie – mówi autorka książki „Zielona sukienka” Małgorzata Szumska, która wyruszyła w podróż na Syberię śladami zesłania swoich dziadków.

 • Joanna Moro: Pokochały ją miliony

  Młoda, mało znana aktorka dostała rolę, o którą biły się polskie i rosyjskie gwiazdy! Jako Anna German wzrusza miliony widzów. Jak jej się to udało?

 • Powtórka z namiętności

  Kiedyś go kochałaś, potem zapomniałaś. Ale on znów pojawia się w twoim życiu. Tylko że już nic nie jest tak samo: masz męża, dzieci, dużo do stracenia. Co możesz zyskać? Czas nagle się cofnie. Będziesz adorowana, poczujesz się na powrót młoda, atrakcyjna. Trzy kobiety opowiadają, jak to jest drugi raz stanąć nad brzegiem tej samej rzeki. I czy warto do niej wejść.

 • Nasza Danusia

  Przeżyła trzy wojny, "w tym dwie światowe i jedną jaruzelską", mówiła parafrazując słynny cytat z "Samych swoich", a jednak zachowała pogodę ducha. Jak pisał jeden z jej przyjaciół, krytyk Łukasz(...) (sama nie gotowała), miała też słabość do... huśtawek. Gdy tylko jakąś zobaczyła, musiała się pobujać. Wyznała też, że w życiu miała dwa niespełnione marzenia. "Koń na biegunach w dzieciństwie i rower...

 • Synu, pamiętaj...

  Mężczyźni uczą mężczyzn, jak być mężczyznami. Każdy ojciec ma swój patent na pokazanie, jak żyć, unikać błędów i kochać. Także każdy syn ma swój sposób na korzystanie z doświadczeń taty.

 • Najsłynniejszy przedwojenny mezalians

  ...z bardzo ubogiej rodziny. Przydomek "Ordonówna" wymyślił dawno temu dyrektor pewnej rewii po tym, kiedy usłyszał, jak dziewczyna deklamuje "Redutę Ordona". Bo gwiazda musi mieć odpowiednie nazwisko(...) nie zrezygnuje z kariery artystycznej jak jedna z jej koleżanek, Maria Brydzińska, która po poślubieniu hrabiego Potockiego zakończyła karierę. Michał Tyszkiewicz - Miś, jak nazywa go Hanna...