• Informacje na temat:

  jak nazywa się drewniany most

Artykuły na temat: jak nazywa się drewniany most
 • Jak zostaje się stulatką?

  ...​Japonki żyją najdłużej ze wszystkich kobiet na świecie. Jaki sekret mają tamtejsze seniorki? - Nie ma sekretu! Żyję normalnie - mówi 99-letnia Haru Miyagi. Co znaczy normalnie, gdy nie ma się emerytury, na śniadanie je się sfermentowaną soję, a na obiad wodorosty? Postanowiłem sprawdzić, jak żyją najstarsze mieszkanki Okinawy. A nawet z nimi zatańczyć.

 • ​Södermalm. Elitarny adres z robotniczą przeszłością

  Nie ma w Sztokholmie dzielnicy tak kochanej i tak zmitologizowanej jak Södermalm. Jest to część miasta najbardziej artystyczna, miejscami najpiękniejsza, najbardziej hipsterska i najbardziej cool - pisze Katarzyna Tubylewicz, autorka książki "Sztokholm".

 • Najpiękniejsze miejsca w Lucernie

  W Szwajcarii zabytki przeglądają się w wodzie, lew płacze. A na wszystko spogląda groźny Pilatus.

 • Co trzeba zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej

  Na samym krańcu Polski, na Dolnym Śląsku, rozciąga się Kotlina Kłodzka. Jeśli jeszcze nie odkryłaś tego uroczego zakątka, zachęcamy do nadrobienia zaległości.

 • Zbigniew Cybulski: Dwa zdania na temat dzieciństwa

  To prawda, że gdy wybuchła druga wojna, dwunastoletni Zbyszek Cybulski został bez ojca i matki. Nie był jednak sam. Opiekował się cztery lata młodszym bratem - pisze Dorota Karaś w książce "Cybulski. Podwójne salto". Autorka opisuje dzieciństwo jednego z najznamienitszych polskich aktorów sprawdzając, co w nim było prawdziwe, a co jego kolejną kreacją.

 • Najciekawsze świątynie w Azji

  ...​Zwiedzanie kościołów wydaje się obecnie nieco anachroniczną formą turystyki, mimo że praktycznie każdy, wyjeżdżając na wakacje lub weekend w nowe miejsce, zwiedza takie czy inne miejsce kultu. O ile pominięcie w kolejnych katedr w wielu miastach Europy nie sprawi, że pobyt będzie uboższy, o tyle wycieczka do Azji bez zobaczenia tak różnych i ciekawych świątyń, jest zwyczajnie niepełna.

 • Toskański sen

  Piękne krajobrazy pól i łąk, przeplatają się z uprawą winorośli, oliwek i historyczną zabudową, a uliczki toskańskich miast są tak spokojne i urokliwe, aż trudno uwierzyć, że region jest jednym z najważniejszych centrów turystyki na świecie.

 • Czarnogóra: Dzikie piękno gór

  ...wybrać się na spacer wokół Jeziora Czarnego, niedaleko miejscowości Żabljak. Nie przegapcie okazji i zjedzcie doskonałego pstrąga w restauracji Crno Jezero. Jedną z największych atrakcji Durmitoru(...) rusztowanie. Sama konstrukcja zachwyca lekkością betonowych przęseł, ale warto tu przyjechać dla widoków, jakie się z niego roztaczają. Można je także podziwiać pędząc nad przełomem rzeki tyrolką...

 • Mombasa - w labiryncie koralowej wyspy

  ..., w których poza kupnem tanich i dobrych jakościowo drewnianych suwenirów, można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat rodzajów drewna czy technik rzeźbienia. Mombasa to idealna destynacja(...)Położona w większości na wyspie, połączona ze stałym lądem groblami i mostem Mombasa to tętniący życiem kurort. Zachwycają zarówno kilometry piaszczystych plaż, jak i krętych małych uliczek, wśród...

 • Co warto zobaczyć w Ełku?

  Początkowo Ełk nazywał się... Łek. Taką nazwę przekazał nam słynny dziejopis Jan Długosz, dodając, iż u Jaćwingów oznaczało to „białą wodę”. Także i dziś, gdy spaceruje się miejską promenadą, słońce(...) zabytkowym mostem. Niegdyś był tu drewniany zamek wzniesiony przez poległego pod Grunwaldem wielkiego mistrza krzyżackiego, Urlicha von Jungingena. Pierwsza warownia nie ocalała, a i kolejne tu...