• Informacje na temat:

  izrael

Artykuły na temat: izrael
 • Izrael intensywnie pachnący

  Izrael to ostatnio modne turystyczne miejsce. Wycieczka tam nie zawsze związana jest z przeżyciami religijnymi, bowiem kraj ten może poszczycić się wieloma innymi atrakcjami, w tym pysznym jedzeniem, którego z pewnością warto spróbować.

 • ​Izrael - atrakcje, zabytki, zwiedzanie

  Mimo że mało kto kojarzy Izrael z terenami innymi niż Ziemia Święta i wybrzeże Morza Martwego, to zdecydowanie warto wybrać się także w jego mniej znane zakątki, w których zetkniemy się z nieliczoną(...) należy zobaczyć, by odkryć wschodnie tradycje, sztukę i piękno Izraela.

 • Eli Barbur, Krzysztof Urbański, Właśnie Izrael

  Zapraszamy w podróż inną niż zwykle. Zabarwioną anegdotami, żywą, przyjacielską pogawędkę o współczesnym Izraelu, jego burzliwej historii, kulturze i perspektywach. Podróż ta zabierze nas do serca kraju, o którym tak wiele słyszymy i tak niewiele wiemy.

 • Izrael. Historyczna kraina

  Dziesięć lat temu Nazaretu nie było na turystycznych mapach Izraela. Był zaniedbany i niebezpieczny – opowiada Suraida Shomar Nasser, Arabka chrześcijanka, właścicielka 200-letniej otomańskiej(...), w wydrążonych w piaskowcu jaskiniach rozegrały się krwawe wydarzenia z historii Izraela. W roku 37 p.n.e. ukryli się w nich zbuntowani przeciwko Rzymianom żydowscy rebelianci. Marek Antoniusz zlecił...

 • W Izraelu popularne jest powiedzenie, że Jerozolima się modli, Hajfa pracuje, a Tel Awiw bawi. Brzmi dobrze, ale jak to się ma do rzeczywistości? Postanowiłam przekonać się o tym na własne oczy.

 • ​Izrael - ważne informacje dla turystów

  Mimo niesłabnących zagrożeń ze strony sąsiednich państw, uciążliwych upałów i mieszkańców, nie zawsze pozytywnie nastawionych do turystów, Izrael wciąż stanowi popularny cel wakacyjnych wycieczek(...) wskazówek, dzięki którym dowiesz się, czy urlop w Izraelu jest bezpieczny, na kiedy najlepiej go zaplanować i w jakie dokumenty należy się zaopatrzyć przed wyjazdem.

 • Izrael. Kraj, który warto zobaczyć

  Kraj bogatej historii, pamiątek religijnych, pięknych miast i zachwycającej przyrody.

 • Izrael inaczej - co warto tam zobaczyć?

  Podróż do gorącego Izraela nie musi oznaczać uciążliwych kolejek przed Bazyliką Grobu Świętego czy Ścianą Płaczu. Stare miasto to więcej niż Via Dolorosa, która bolesna staje się także w upale i w tłumie dla turystów.

 • ...do Izraela i Jordanii. Dziewicza rafa w zatoce Fjord Około piętnastu kilometrów na południe od miasta leży zatoka Fjord. Podobno w niewielu miejscach na świecie można znaleźć tak piękną rafę(...) leży tylko 7 kilometrów od Taby, nazywana jest także po izraelskiej stronie granicy wyspą Koralową. Wyrosła na niewielkim granitowym atolu otoczonym z każdej strony rafami koralowymi. Nie mogłam...

 • Nida Degutiene, Smaki Izraela

  Tradycja i współczesność w izraelskiej kuchni.

Zdjęcia na temat: izrael
Wideo na temat: izrael
 • Izrael: Pustynia Negew

  Tysiące lat temu wszędzie tu było morze. Kiedy wyschło, ukształtowała się przepiękna pustynia. Do tej pory widać, które części jej piaskowych ścian znajdowały się pod wodą. Ta pustynia zachwyca!

 • Racewicz: Pakuję walizki i jadę do Izraela

  Jak Joanna Racewicz będzie spędzać Wielkanoc? - Pakuję walizki i jadę na święta do Izraela. To mnie teraz bardzo pochłania i ogromnie cieszy, nie mogę się doczekać. Pojadę do źródeł tam, gdzie wszystko się zaczęło i w jakimś sensie skończyło oraz otworzyło na nowe - powiedziała dziennikarka.

 • Izrael: Kobiety w ortodoksyjnym świecie. Szczęśliwe czy chcące się uwolnić od nakazów?

  - Ta pani jest smutna, ale ona może spać z mężem tylko 2 tygodnie w ciągu miesiąca. Mężczyzna ortodoksyjny, kiedy jest dalej niż 41 kilometrów od domu, może oficjalnie iść do prostytutki - mówił przewodnik, Joza Wilf. Kobiety w świecie judaistycznym mają ściśle przyporządkowane role, a ich prawa ograniczone są do minimum. - W ortodoksyjnym świecie kobieta ma zero praw - dodał Joza.

Dyskusje na temat: izrael