• Informacje na temat:

  imperia co zwiedzać

Artykuły na temat: imperia co zwiedzać
 • Wyspy Książęce: brama osmańskiego imperium

  Zaledwie 20 kilometrów dzieli Istambuł od małego archipelagu na Morzu Marmara. Tworzy go dziewięć wysepek, jednak tylko cztery są zamieszkane. Ich poetycka nazwa pochodzi od zwyczaju zsyłania tu książąt, niewygodnych pretendentów do tronu.

 • Zwiedzanie Warny - morskiej stolicy Bułgarii

  Stolica bułgarskiego wybrzeża przyciąga piękną pogodą i ciekawymi zabytkami.

 • Najciekawsze świątynie w Azji

  ​Zwiedzanie kościołów wydaje się obecnie nieco anachroniczną formą turystyki, mimo że praktycznie każdy, wyjeżdżając na wakacje lub weekend w nowe miejsce, zwiedza takie czy inne miejsce kultu. O ile pominięcie w kolejnych katedr w wielu miastach Europy nie sprawi, że pobyt będzie uboższy, o tyle wycieczka do Azji bez zobaczenia tak różnych i ciekawych świątyń, jest zwyczajnie niepełna.

 • Góry Świętokrzyskie. Co warto zobaczyć?

  Prehistoria, historia oraz wspaniała przyroda dostarczają tu turystom wrażeń na każdym kroku. Na tych ziemiach polowały dinozaury, tu funkcjonował jeden z największych w Europie zespołów kopalni krzemienia, a w dymarkach wytapiano żelazo, po które przybywali kupcy z imperium rzymskiego. Tu wreszcie znajduje się zapierająca dech jaskinia Raj oraz rośnie wspaniały dąb Bartek, a to zaledwie początek atrakcji...

 • Greckie wyspy z rajskim klimatem

  Kolorowe plaże, urokliwe miasteczka, niebywałe zachody słońca i zabytki starożytnego imperium... Trzy greckie wyspy: Kreta, Rodos i Santorini, to wyjątkowa mieszanka atrakcji. Idealne miejsca na wymarzone wakacje. Tekst: Dominika Frankowska

 • Biebrza. Nieskażona przyroda

  Czyste powietrze, wszechogarniająca cisza i dzikie zwierzęta, które żyją tu w niezmąconym spokoju. Jeśli Ty także chcesz go odnaleźć, wybierz się do tej sielskiej krainy.

 • Czy wiesz, że niewielkie dziś włoskie miasto portowe szczyciło się przed wiekami sławą jednego z najbogatszych? Rawenna była bowiem potrójną stolicą: zachodniego Imperium Rzymskiego, państwa Gotów i Imperium Bizantyjskiego. Powstało tu wiele kościołów, a także kaplice królewskie i tzw. baptysteria z wodą święconą (udzielano w nich chrztu). Miasto najlepiej zwiedzać na piechotę...

 • Najlepiej zachowany rzymski amfiteatr. Nie w Rzymie, a w Tunezji

  Egzotyczna, piękna, gorąca, od lat popularna wśród turystów – Tunezja. Opisy i zdjęcia to za mało - żeby poczuć klimat tego kraju, trzeba tam po prostu być.

 • Biebrza. Nieskażona przyroda

  Czyste powietrze, wszechogarniająca cisza i dzikie zwierzęta, które żyją tu w niezmąconym spokoju. Jeśli Ty także chcesz go odnaleźć, wybierz się do tej sielskiej krainy.

 • Czym zachwyci nas Cypr?

  Wyjątkowe miejsce, gdzie na brak wrażeń nikt nie będzie narzekać. I to przez cały rok!