• Informacje na temat:

  ile km polska szwajcaria

Artykuły na temat: ile km polska szwajcaria
 • Montreux - malownicze miasto w Szwajcarii

  .... MR Ile to kosztuje W Szwajcarii warto zaopatrzyć się w kartę STS. Daje nieograniczone przejazdy pociągami, autobusami i komunikacją miejską w 37 miastach oraz wstęp do muzeów; Ceny: na 4 dni ok. 900 zł, na 8 – 1300 zł. Zniżki dla 2 os. Zwiedzanie Chillon – 12 franków dorośli i 6 – uczniowie. Bilet rodzinny – 28. Co warto wiedzieć kopalnia wiedzy o festiwalu, bilety...

 • Narciarskie ostatki. Ile to kosztuje?

  Zagraniczne wyjazdy na narty są bardzo popularne wśród Polaków. Każdy - gdy decyduje się na zimowe wczasy - liczy na dobry śnieg, a w Polsce niestety nie jest on pewny. Czy jeździmy tam gdzie jest najtaniej? Na ile istotne są dla nas ceny? I ile należy zapłacić, by wyjechać? Które kierunki są najtańsze?

 • Wojciech Pszoniak: Lubię to malarstwo

  ..., słodzisz już siódmą łyżeczkę, nie żebym ci wymawiał, ale wiesz, ile to cukru... Nie będzie za słodkie... Józio odpowiedział:-  Wiem, wiem Wojtku. Ja zawsze lubiłem bardzo słodką herbatę. Gdy skończył(...) wielokulturowym i obcy mu był nacjonalizm, i antysemityzm. - Tak. Moje korzenie: polska szlachta - Seredyńscy, a z drugiej strony pochodzenie węgierskie. I nie jest to dokładnie zbadane, ale...

 • ...festyn średniowieczny. Cóż, z pewnością tu wrócę za rok. Koniecznie! MR Ile to kosztuje Wstęp do Bastei jest bezpłatny, płacimy tylko za parking (Rathen – 1 euro za godzinę, 4 euro za dzień) i zwiedzanie ruin zamku Neurathen (0,50-1,50 euro). Zwiedzanie Königstein: w sezonie letnim bilet normalny 8 euro, a ulgowy 6; bilet rodzinny (2+4): 21 euro; Weesenstein – 6 i 3 euro.

 • Wyjazd na narty za granicę. Jakie przepisy obowiązują?

  W ciągu dekady liczba wypadków na stokach w Europie wzrosła ponad 17-krotnie! Z tego powodu wiele krajów wprowadziło pewne obostrzenia dotyczące jazdy na nartach. Należą do nich m.in. dopuszczalne obciążenie stoków, czyli to ile osób może w danym momencie przebywać na stoku oraz nakaz jazdy w kasku.

 • Po raz pierwszy wystąpi w Polsce

  W środowisku mówi się o niej, że jest najbardziej tajemniczą i smutną piosenkarką. O ile z pierwszym określeniem jest skłonna się zgodzić, o tyle drugiemu stanowczo zaprzecza. Jest w niej pewien rodzaj melancholii - To prawda, nie mam potrzeby opowiadania o swoim życiu - mówi Sade (52). - Fakt, że jestem skryta, nie znaczy, że mam coś na sumieniu. Nie dręczy mnie też smutek ani depresja. Po...

 • Europejska miniatura

  Tyle tu cesarstwa, ile republiki. Wenecja dożów była obecna przez całe średniowiecze, Austria do końca I wojny światowej. Mieszkańcy to Słowianie o wiedeńskim guście i włoskim temperamencie, a krajobrazy jakby przeniesione ze Szwajcarii. Słowenia – Europa Środkowa w najlepszym wydaniu.

 • O głodnych... w Polsce?

  ..., i dowożą ze wsi jedzenie. Ile zdołają udźwignąć.” – to fragment artykułu Ewy Sokolskiej. Miejscowość Łapy to jeden z przykładów. Żyje tam 18 tysięcy ludzi... Jak dużo jest takich miejsc na mapie Polski(...) - spacerowiczów "cieszących oko", niż realnie kupujących... W Galeriach nie trzeba płacić biletów wstępu... Bezradność potrafi obezwładnić i wypalić… To na pewno.

 • Miało być nowocześnie!

  .... Pamiętam wizytę w dużych państwowych zakładach meblarskich. My mówimy, że mamy tu takie projekty foteli do sali bankietowej, poczekalni i jadalni, a dyrektor pyta ile tego potrzebujemy. Mówię, że gdyby...

 • Spada umieralność matek przy porodzie

  Według analizy przeprowadzonej przez naukowców z University of Washington, coraz mniej kobiet umiera na świecie przy porodzie. Analiza uwzględniła 181 krajów świata, o ile w roku 1980 zmarło około 500 tys. matek, to w roku 2008 - około 350 tys.