• Informacje na temat:

  huta wielka

Artykuły na temat: huta wielka
 • Wielcy nieobecni

  24 czerwca 2008 r. odszedł od nas na zawsze Józef Szajna - ostatni z trzech, obok Grotowskiego i Kantora, wielkich twórców teatru plastycznego. Był wielki nie tylko wielkością artysty, ale także wielkością i niezwykłością Człowieka.

 • Rockowe Księżniczki

  Dzielnica dobrze skrojona - Nowa Huta jest pięknie starzejącą się dzielnicą, to nie sarkazm, ona w przyszłym roku skończy 70 lat! Musi wyglądać na swój wiek. Jest dobrze skrojona, wyśmienicie(...) realizowałam przy wsparciu Teatru Łaźnia Nowa i Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta - jedną z form aktywności były warsztaty na temat budowania dobrego stylu i dobierania kolorów oraz fasonów ubrań do...

 • Siostra Anastazja przechodzi na emeryturę

  Myślę, że Bóg bardzo kocha ludzi, którzy wykonują proste zajęcia, którzy nie są "na świeczniku". Zwykłą, codzienną pracą, wykonywaną w ukryciu naprawdę można się uświęcić - o bieszczadzkich smakach, pracy w hucie i "zbuntowanych" ciastach i o ostatniej książce przed emeryturą z Siostrą Anastazją Pustelnik FDC, cenioną kucharką i autorką książek kucharskich, rozmawia Sławomir Rusin.

 • ​Mirosław Baka: Gotowy do walki

  Huta Ostrowiec W miasteczku istniał prosty podział: mężczyźni pracowali w hucie, a kobiety w większości szyły koszule w Wólczance. W czasach mojego dzieciństwa huta zatrudniała siedemnaście tysięcy osób z około sześćdziesięciu tysięcy mieszkańców Ostrowca. Rytm naszego dnia wyznaczała syrena - wyła o szóstej, o czternastej i dwudziestej drugiej, bo huta pracowała na trzy zmiany. Pracował...

 • Niezachwiana wiara w postęp była niezwykle przyjemna

  - Lata 90. bardzo nas ukształtowały. Ten czas był optymistyczny, rozentuzjazmowany, czasem jak na dragach, co widać chociażby w barwach, nasyceniu. Wydawało się, że przepis na sukces jest prosty: jeszcze trochę zaciskania zębów i już skapnie, już będzie jak na zachodzie. Dzisiaj widzimy, że ten wielki projekt nie do końca się udał - mówi Maciej Marcisz, autor powieści "Taśmy rodzinne".

 • Filmowe walce i polonezy

  Koncert kompozycji Wojciecha Kilara był drugim z wielkich koncertów Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 • Megamaskotki i inne rekwizyty z kultowych filmów

  ...specjalnie wykonać w skali 20:1. I tak huta szkła w Sandomierzu zrobiła specjalną, prawie dwumetrową szklankę! Powstał także olbrzymi telefon, zapałki, monstrualne szuflady, z których każda miała około...

 • "Kobra"- wieczory z dreszczykiem

  Każdy spektakl Teatru Sensacji zaczynała animowana czołówka z wijącym się wężem. Sztuki były ciekawe, aktorzy świetni. Dzięki „Kobrom” okazało się, że... lubimy się bać!

 • ...miasta działa zaś prywatna Leśna Huta. Prowadzi sklep ze swoimi wyrobami i w sezonie organizuje ciekawe pokazy produkcji szkła.

 • Odkryj niepowtarzalne smaki polskich regionów

  ...z wielkim przemysłem, kopalniami i hutami Górny Śląsk wcale nie jest taki czarny. Są tu także pałace (np. Świerklaniec), miejsca kultu (Piekary Śląskie) i zabytkowe sztolnie (Tarnowskie Góry...

Dyskusje na temat: huta wielka
 • Re: Joanna Liszowska...

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, To jest najpiękniejsza Polka w historii. Co prawda zbudowana jak Huta Katowice, wielka pupa jak puchowa poduszka z kompletu pościeli od babci, ale to w niczym nie umniejsza jej urody.