• Informacje na temat:

  hotele rzym

Artykuły na temat: hotele rzym
 • Jak wybrać nocleg w Rzymie?

  Włoska gościnność jest legendarna, ale czy można na nią liczyć w zatłoczonym, wiecznie pełnym turystów Rzymie? To, czy traficie na hotel w eleganckim, włoskim stylu, czy na noclegownię z widokiem na ścianę sąsiedniego budynku lub głośną ulicę, w dużej mierze zależy od możliwości finansowych i lokalizacji. A słynna włoska gościnność nie zawsze idzie w parze z wysokością ceny za nocleg.

 • Wszystko o Schodach Hiszpańskich w Rzymie

  ...​Rzym - Wieczne Miasto jest pełne zabytków pamiętających jeszcze czasy Cesarstwa Rzymskiego, niemniej jednak większość zachowanych do dziś budynków pochodzi z czasów późniejszych i ich historia wiąże się z mecenatem możnowładców i duchownych. Wiele miejsc ufundowali papieże lub kardynałowie.

 • ​Roma-Europa Festival. Warto wtedy odwiedzić Rzym

  We wrześniu 2015, rozpocznie się jeden z najciekawszych festiwali w Europie. Warto już teraz przyjrzeć się temu, co zaprezentowane zostanie w ciągu tej edycji. Potrwa on bowiem aż do 8 grudnia, a przez te kilka tygodni naprawdę wiele będzie się działo . To idealna okazja, by odwiedzić Rzym.

 • Łukasz Nowicki: Wciąż jestem w podróży

  Dopiero wrócił z wakacji w Rzymie, a już leci do Bułgarii jako ambasador Unicefu. Potem ma zaplanowany wyjazd do Japonii. Czasem jedzie z przyjaciółmi, czasem z synem albo... sam.

 • Pałac Odrowążów: Świątynia biowitalności

  ...przed Katedrą św. Piotra w Rzymie. Zespół pałacowo-parkowy w Chlewiskach stanowi do dziś pomnik kultury i cenny zabytek narodowego dziedzictwa. Na terenie kompleksu znajduje się kilkanaście zabytkowych(...) siły witalne organizmu. Innymi sprzyjającymi zdrowiu atrakcjami są Łaźnie Rzymskie, w których można skorzystać z seansów w płótnach, wysokie wanny do japońskich kąpieli ofuro (także we dwoje!) czy...

 • Kraków. Musisz odwiedzić to miasto!

  Kiedy zapytałam chińskich turystów dlaczego wybrali Kraków, bez wahania odpowiedzieli, że drugiego takiego miasta nie widzieli. A zwiedzali i Rzym, i Paryż, i Barcelonę. Krakowskie Stare Miasto (z Kazimierzem) znalazło się na pierwszej liście UNESCO w 1978 r. jako jeden z 12 najcenniejszych obiektów na świecie.

 • Beata Tyszkiewicz: Moje pokolenie umiało się wszystkim cieszyć

  Bardzo starannie przygotowywałam swoje stroje na festiwale w Moskwie, Rzymie, San Sebastian. W swoim czasie miałam futra - z lamparta, norki i lisy. Wtedy nie miałyśmy jeszcze świadomości, jak dalece jest to niepoprawne. Co prawda do dziś mam jedno z tych futer. Ma już trzydzieści lat i mimo że lubiłam je nosić, wygląda jak nowe. To co mam z nimi zrobić?

 • Habemus rewolucję!

  Ten papież to marzenie dziennikarzy. Każdy dzień jego pontyfikatu przynosi nowe smaczki, ciekawe informacje, anegdoty. Jest o czym pisać od momentu, gdy kardynał Jorge Mario Bergoglio pojawił się w białych szatach na balkonie Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

 • ​Hygge - przytulna Kopenhaga na jesień i zimę

  Złota polska jesień słynie wprawdzie z niezwykłych barw, ale gdy zaczyna siąpić deszcz i mocno wiać, marzymy tylko o tym, aby schronić się gdzieś przed zimnem. Duńczycy doskonale radzą sobie z jesienną pogodą - a to dzięki hygge, atmosferze przytulności.

 • Włosi masowo wyjeżdżają na świąteczne wakacje

  ...jedzie na świąteczne wakacje w kraju. Jedna trzecia z nich, jak wynika z sondażu, wybiera wycieczki do historycznych miast, kolebek architektury i sztuki, takich jak Rzym czy Florencja. Prawie(...) stałym poziomie utrzymuje się też popularność rejsów statkami wycieczkowymi po Morzu Śródziemnym i Karaibach. Z kolei związek rolników Coldiretti informuje o prawdziwym boomie wyjazdów do włoskich...