• Informacje na temat:

  hotele portugalia

Artykuły na temat: hotele portugalia
 • Coimbra - miasto opowiadające historię Portugalii

  ..., a nie świątynię moli książkowych! – To wspomnienie po czasach, gdy Portugalia była jedną z dwóch największych morskich potęg kolonialnych – przypomina przewodnik. Złoto, szlachetne kamienie, przyprawy(...). Wynajęcie samochodu – ok. 50 euro za dzień. Można też dojechać pociągiem. Bilety od 20 euro. Hostele od 20 euro, a hotele Pousadas – od 50 euro.

 • 7 cudów Portugalii

  Każdy kraj ma takie miejsca, z których jest szczególne dumny. Portugalia posiada blisko osiemset zamków, pałaców, fortec, klasztorów i innych zabytków, które zasługują na uwagę. Siedem z nich dzierży zaszczytny tytuł najpiękniejszych "cudów Portugalii".

 • Portugalia - najlepsza destynacja golfowa na świecie

  Portugalia po raz kolejny potwierdziła swoją przewagę w turystyce golfowej. Na ostatniej gali World Golf Awards uznano Portugalię za najlepszą destynację golfową 2016 roku na świecie i w Europie. I to trzeci rok z rzędu.

 •   Trzeci dzień juz jesteśmy w Portugalii.... A dokładnie w Cascais. Pogoda jest wymarzona, hotel chyba jeszcze bardziej... A szczegolnie pejzaż widoczny...

 • Portugalia 1 – miejsce na wakacje czyli hotel Quinta da Marinha

    Do Portugalii wybraliśmy się tego lata samochodem. Przejechaliśmy przez Hiszpanię, zatrzymując się na nocleg w Salamance – urocze miasto! I następnego...

 • Sintra – opowieść wakacyjna numer 4, z Portugalii

    Sintra to miasteczko z gatunku tych, które w przewodnikach turystycznych są oznaczane czerwonym serduszkiem. To miejsce pełne uroku, niezwykłe, do...

 • Madonna płaci codziennie za dach nad głową 2700 euro

  Amerykańska piosenkarka Madonna, która od kilku tygodni mieszka w Portugalii, płaci codziennie za wynajmowany w Lizbonie apartament 2700 euro. Hotel Pestana, w którym mieszka obecnie, ma być tymczasowym miejscem zakwaterowania artystki.

 • Sposób na powakacyjną depresję

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa ofert turystycznych dla osób cierpiących na powakacyjną depresję. Lekarstwem na nią są weekendowe wypady na położone blisko domu plaże lub zabytkowe miejsca.

 • Algarve - piękno plaż i egzotycznej tradycji

  Plaże Algarve zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, ze złotym piaskiem, błękitną wodą i skalistymi klifami, a tradycja regionu tworzy egzotyczną mieszankę wpływów arabskich i europejskich. Nic dziwnego, że ta część Portugalii jest jednym z najbardziej popularnych celów wycieczek w kraju.

 • Dziewięć kropek na mapie. Dziewięć zielonych wysp otoczonych oceanem. Wygasłe wulkany, szmaragdowe jeziora, gorące lecznicze źródła. Zapach hortensji i najlepsze na świecie ananasy. Plus podglądanie wielorybów i delfinów. Dlatego warto wiosną odkryć Azory – perłę Portugalii.

Dyskusje na temat: hotele portugalia
 • Re: Sześć mostów nad Douro

  Kiedys Portugalia i Hiszpania byly miejscami do wypoczynku dla nawet srednio zarabiajacego Niemca nie ws[pominajac o Polakach, a dzisiaj? Dzisiaj srednio zarabiajacy Niemiec wiaze koniec z koncem i te hotele w Portugalii lub wille nad morzem w Hiszpani stoja puste. Nie tak dawno proponowano Polakom na necie kupno pieknych domow w Hiszpani, bo ci co je pokupowali wczesniej z mysla ze turysci