• Informacje na temat:

  historia rio de janeiro

Artykuły na temat: historia rio de janeiro
 • Kto kocha bawić się, tańczyć sambę i na dodatek jest kibicem piłkarskim, ma jasno wytyczony cel: Rio de Janeiro. Wielka metropolia wabi turystów nie tylko w karnawale.

 • Brazylia: Rio de Janeiro, jakiego nie znacie

  ...​Nasz czas w Rio dobiega końca, a mnie trapi świadomość, że większość wizyty spędziliśmy w usianej atrakcjami turystycznymi południowej części miasta - Rio z pocztówek i reklam, w którym zasypiasz(...) Cukru i z powrotem. Dla większości turystów Rio na tym się kończy.

 • 8 największych atrakcji Rio

  Olimpiada w Rio tuż tuż. Niektórzy sportowcy są już na miejscu inni dopiero wybierają się w daleką podróż. Żeby nie było wam zbyt smutno, przygotowaliśmy mały przewodnik po największych atrakcjach tego miasta. Dzięki niemu poczujecie się jak członkowie olimpijskiej kadry!

 • Najbardziej wzruszające momenty olimpiady w Rio

  Jedni wracają z Rio z uśmiechem na ustach i podzwaniającym na szyi medalem igrzysk, inni musieli obejść się smakiem i na swoją szansę będą czekać kolejne cztery lata. Bez wątpienia olimpiada dostarczyła nam wszystkim wielu emocji i wzruszeń, za które powinniśmy podziękować właśnie sportowcom. Przygotowaliśmy dla was zestawienie momentów, które najbardziej zapadły nam w pamięć i chwyciły za serce...

 • Gisele Bundchen napadnięta w Rio de Janeiro

  Spokojnie, to tylko ćwiczenia! - chciałoby się skomentować scenę z udziałem Gisele Bundchen, która w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, rozegrała się niedawno w Rio de Janeiro(...), napastnik zostaje złapany przez policję i uzyskuje przebaczenie od Bundchen. Inscenizacja ma obrazować niebezpieczną stronę życia w Rio de Janeiro i będzie częścią opowieści o historii Brazylii. W sumie...

 • Zmęczona Radwańska w drodze do Rio

  Polska Tenisistka jest w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O radę o to, jak przetrwać długą podróż poprosiła swoich fanów.

 • Selfie polskich medalistek

  W czwartek, polska reprezentacja zdobyła swój pierwszy złoty medal na igrzyskach w Rio de Janeiro. Wywalczyła go dwójka polskich wioślarek: Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

 • Życie to carnival

  Marzenia się spełniają, nawet gdy prawdopodobieństwo jest bliskie zera. Katarzyna Stocka z Olsztyna została królową brazylijskiego karnawału. Podbiła Latynosów poziomem, którego zazdroszczą jej tancerki z Rio de Janeiro.

 • Dziewczyny na olimpiadę

  W Ameryce Łacińskiej mówi się, że handel ludźmi to, po obrocie bronią i narkotykami jedna z najbardziej dochodowych gałęzi biznesu. Igrzyska olimpijskie w Rio mogą być okazją, do ubicia naprawdę złotych interesów.

 • Karnawałowe tradycje – tak się bawimy w różnych zakątkach świata!

  .... Nagrodą są nie tylko cukierki, ale także tytuł kociego króla. Słoneczna Samba Chyba największy i najbardziej widowiskowy karnawał to oczywiście karnawał w Rio de Janeiro. Mocno nagłaśniany przez(...)Zanim na dobre pochłonie nas karnawałowy szał, warto przypomnieć skąd tak na naprawdę owo wydarzenie pochodzi i jaka jest jego historia. Carne vale, tłumaczone jako „pożegnanie mięsa” ściśle...