• Informacje na temat:

  hipokrates

Artykuły na temat: hipokrates
 • Kos - wyspa Hipokratesa

  ...z dużych wycieczkowców. Może zabrać nawet 1000 pasażerów. Co prawda mieszkańcy miasteczka cieszą się, bo handel kwitnie, ale pod drzewem Hipokratesa będą tworzyć się kolejki. Hipokrates to(...). Hipokrates zalecał też higienę i właściwą dietę jako środki zapobiegające przeróżnym chorobom. Tyle, że "jego" platan ma co najwyżej 500, może 600 lat. Choć jest imponujący to posadzono go przynajmniej...

 • Kos. Wakacje na wyspie Hipokratesa

  Maksymę „primum non nocere” (po pierwsze nie szkodzić) stworzył grecki lekarz Hipokrates. Zasadę wprowadzał na rodzinnej wyspie Kos. Do dziś są tam jego „pamiątki”, ale także piękne plaże i zabytki.

 • Na wyspie Hipokratesa

  Opisywana w "Iliadzie" przez Homera wyspa Kos, druga co do wielkości w archipelagu Dodekanez - miejsce narodzin Hipokratesa - przyciąga różnorodnością widoków i zachwyca pięknem.

 • Jedzenie, które leczy

  Mówi się: Jesteś tym, co jesz. Hipokrates zachęcał: Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

 • Krwawnik - skuteczny lek prosto z łąki

  Jego wartości terapeutyczne znali już Grecy, leczył się nim sam Hipokrates. Jakie właściwości kryje w sobie ta niepozorna roślina? Simona Kossak w swojej książce "O ziołach i zwierzętach" przekonuje, dlaczego warto przyjrzeć się jej bliżej!

 • Dominujący i władczy choleryk

  Choleryk to rodzaj temperamentu. Wyróżnił go już Hipokrates wraz z innymi trzema typami temperamentu. Choleryk jest przeciwieństwem flegmatyka, osobą pobudliwą z tendencją do bycia agresywną i stale niezadowoloną.

 • Poznaj produkty, dzięki którym złagodzisz objawy PMS

  ...„Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” - powiedział przed wiekami Hipokrates. Dziś, zmęczeni wszechobecną chemią, konserwantami i plastikiem coraz częściej spoglądamy wstecz, a powrót do natury to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat. Trudno się dziwić, skoro zamiast sięgać po kolorową pastylkę możemy podratować swoje zdrowie pęczkiem pietruszki! Brzmi egzotycznie...

 • Test czterech kolorów – określ osobowość przyjaciółki lub szefa i… zacznij nowe życie

  Większość z nas słyszała o czterech typach osobowości według Hipokratesa: sangwiniku, melancholiku, choleryku i flegmatyku. Co zadziwiające, charakterystyka „ojca medycyny” z V wieku p.n.e. wciąż jest aktualna, ale… nie jedyna. Interesującą alternatywą jest tzw. test czterech kolorów.

 • Temperament kontra zdrowie

  Jak twierdził lekarz wszech czasów Hipokrates, o skłonności do chorób decyduje typ naszej psychiki.

 • Zdrowie z beczki - warto docenić kapustę kiszoną

  Oczyszcza organizm, ma działanie antynowotworowe, wzmacnia odporność i pozwala pozbyć się kaca. Zalety kapusty kiszonej dostrzegł już Hipokrates. Dziś kupując ją w sklepie wybierajmy tę sprzedawaną z beczki - zachowuje najwięcej cennych dla zdrowia składników.

Wideo na temat: hipokrates
 • Dietetyk o cudownych właściwościach czosnku

  Czosnek to jedna z najstarszych roślin, o której pisał nawet sam Hipokrates. Z czym łączyć tę bylinę, aby zneutralizować jej zapach? Czy warto kupować czosnek z Chin? O tym naturalnym antybiotyku opowiedziały w "Dzień Dobry TVN" dietetyk dr Danuta Myłek oraz Agnieszka Cegielska. Prowadząca cykl "Naturalnie" podzieliła się również przepisem na sos antyczosnkowy. (DDTVN/x-news)

Dyskusje na temat: hipokrates
 • Re: Szukasz naturalny sposób na wsparcie zdrowia swoich nóg?

  Powszechnie uważa się, że bolące kości i stawy pomagają przewidzieć zmiany pogody. Naukowcy postanowili zbadać, czy warunki meteorologiczne mają wpływ na wzrost bólu w stawach - jak podaje Perth Now. Już Hipokrates zauważył, że niektóre choroby mają charakter sezonowy. Uwagi o tym fenomenie znajdziemy również w medycynie chińskiej. Nie bez powodu nazwali reumatyzm "chorobą wiatru i wilgoci".

 • Re: Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

  Mój suplement diety to czosnek,cebula i seta czystej..Na razie nie narzekam.490 zeta za badanie to pięć literków spirytusu.

 • Re: Walka z rakiem, walka o życie !!!

  to procedura medyczna mająca antyczne korzenie. Hipokrates „ grecki ''ojciec współczesnej medycyny'' zalecał lewatywy na wiele schorzeń już 2600 lat temu. Bez lewatyw odtruwanie organizm nie działa

 • Re: Magdalena Piekorz cierpi na boreliozę. Gwiazdy pomagają

  Takich przypadków jest tysiące, ale lekarze nie maja pojęcia co to jest kleszcz i jakie skutki są jego ukąszenia dla zdrowia. Opanują ten temat pod warunkiem, że otrzymają podwyżki i nienależne im przywileje!

 • Re: Przeziębienie można skrócić

  Wkrótce okaże się, że mocz jest jedynym skutecznym preparatem na wszystkie odmiany nowotworów, chorobę wieńcową, żylną, na stawy, odciski i hemoroidy. Więcej moczu !

 • Re: Jedzenie, które leczy

  Hipokrates mówił o jedzeniu, ale nie o żywności sztucznie modyfikowanej.

 • Re: Zabójcy witamin

  Hipokrates w grobie sie przewraca... Przynajmniej McDonald s jest ,,zdrowy", nie serwuja ogrka z pomidorem ;)

 • Re: Pięć sprawdzonych metod na poprawę wchłaniania

  dlatego je sie tyle by sie nie zapychac wtedy wiadomo ile a najlepiej wartosciowo. Juz w starozytnosci Hipokrates mawial ze pozywienie ma byc dla nas lekarstwem. Czlowiek powinien naraz zjesc tyle ile jego zacisnieta piesc. To jest optymalna ilosc.

 • Re: Pierwsza pomoc po kontakcie z owadami

  Przez tysiące lat ludzie żyli bez aptek jakie mamy teraz. Czym się leczyli? - Lekarstwa szukali w naturze a nie w próbówkach. Hipokrates - ojciec medycyny powiedział "niech pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem". Smacznego, dla tych którzy chcą "spożywać" chemikalia z apteki.

 • Re: Ilona Łepkowska: Nie udawajmy, że jesteśmy młodzi...

  To Hipokrates stworzył pojęcie histerii (gr. hysterikos), inaczej zwanej dusznością maciczną. Uważał, że wskutek braku aktywności seksualnej kobieca macica wysusza się i przemieszcza w górę "w poszukiwaniu wilgoci", uciskając serce, płuca i przeponę. Obraz kliniczny był podobny do wyżej wspomnianego, a konkretne objawy odnoszono do miejsca, w które przesunęła się macica