• Informacje na temat:

  grzyby

Artykuły na temat: grzyby
 • Grzyby - kosmetyczny superfood

  Grzyby, od dawna wykorzystywane w medycynie chińskiej, zajmują coraz mocniejszą pozycję również w pielęgnacji. Szczególnie cenione są za właściwości ochronne i przeciwzapalne.

 • Pora na grzyby

  Jesienią każdy lubi iść na grzyby i najchętniej zwiózłby do domu całe wiadra tych leśnych darów. A wiesz, gdzie ich szukać?

 • Warzywami zwalczaj... grzyby

  ...... Brzmi znajomo? Możliwe, że zaatakowały cię grzyby candida albicans. Ratuj bakterie, tęp grzyby Ich obecność w organizmie nie jest niczym dziwnym - candida bytują w jelicie grubym człowieka, tak jak mikroflora bakteryjna. Tylko że nie są to dobrzy sąsiedzi. Grzyby są silniejsze, pasożytnicze i lubią się rozpleniać kosztem mikroflory. Ich rozwojowi sprzyja wszystko, co niszczy te tzw. "dobre...

 • Grzyby czyhają wszędzie

  Głównie swędzi, choć objawów jest więcej. Tam, gdzie grzyb się zadomowił - najczęściej między palcami - skóra jest zaczerwieniona, łuszczy się, pęka. Zaniedbana rozchodzi się na podeszwy i boki stóp. Grzyby czyhają wszędzie Potrafią miesiącami utrzymywać się przy życiu np. na drewnie, butach, wkładkach, skarpetach, rajstopach, łazienkowych przyborach: ręcznikach, szczoteczkach, tarkach...

 • Grzyby w pieczonych ziemniakach

  Przygotowanie: Ziemniaki obłożyć plasterkami czosnku, piec w folii przez 15 minut w temp. 200°C. Oczyścić grzyby. Cebulę posiekać i zeszklić ją na rozgrzanym...

 • Na grzyby!

  Od dzieciństwa uwielbiam zbierać grzyby.

 • Na grzyby!

  Prawdziwki, podgrzybki, kurki... Jesienią w kuchni królują grzyby. To one sprawiają, że nawet najprostsze dania zyskują wyjątkowy smak!

 • Sezon na grzyby

  ...​Choć od wielu lat goszczą na naszych stołach, grzyby wciąż pozostają zagadką. Na pytania o ich wartości odżywcze odpowiada Agnieszka Piskała - dietetyczka, starszy specjalista do spraw żywienia.

 • Nie tylko suszenie. Jak przechowywać grzyby na zimę

  .... Obgotowane stają się elastyczne i tak łatwo się nie łamią. Następnie układaj je w kamiennym lub szklanym słoju, kolejne warstwy,  przesypując solą. Po kilku godzinach grzyby wydzielą sok i "osiądą(...) 3/4 wysokości. Zalej kwaśnym mlekiem, przykryj talerzem, obciąż ciężkim przedmiotem, a naczynie obwiąż gęstym płótnem. Przez kilka dni grzyby mają się kisić w temperaturze około 20°C. Potem przenieś...

 • Święta - okazją do przypomnienia ludziom o tym, żeby jedli grzyby

  ..."Święta to dobra okazja, żeby powiedzieć: jedzcie grzyby z polskich lasów, będziecie zdrowsi " - mówi PAP Life prof. Iwona Wawer. Ekspertka zaznacza jednak, że osoby, które w sposób kłopotliwy trawią grzyby powinny na nie uważać - dla nich lepszy będzie wywar.

Zdjęcia na temat: grzyby
Wideo na temat: grzyby
 • Jak konserwować grzyby?

  W kuchni "Dzień Dobry TVN" Piotr Kucharski wyjaśnił, jak prawidłowo oczyścić grzyby. Jak je zbierać? Wykręcać czy wyrywać? Kucharz podzielił się również swoimi sposobami na konserwacje tych leśnych zbiorów. (Dzień Dobry TVN)

 • Przepis na "słodkie grzyby"

  W studiu programu Rey opowiedział o "słodkich grzybach". Skąd wziął się pomysł na te miniaturowe czekoladki? (źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news)

 • Piotr Kucharski: Wiele osób wycina grzyby, a grzyby trzeba wykręcać

  Piotr Kucharski wyjaśnił, jak prawidłowo oczyścić grzyby. Jak je zbierać? Wykręcać czy wyrywać? Kucharz podzielił się również swoimi sposobami na konserwacje tych leśnych zbiorów. (źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news)

Dyskusje na temat: grzyby