• Informacje na temat:

  grecja peloponez

Artykuły na temat: grecja peloponez
 • Prawdziwe greckie oblicze: Peloponez

  Skrywa w sobie wiele antycznych pamiątek, a w jego sercu znajduje się prawdziwa idylla. O czym mowa? To Peloponez, grecki półwysep, który koniecznie trzeba odwiedzić.

 • Z linii brzegowej północnego Peloponezu rozciągają się widoki na Zatokę Koryncką i Grecję lądową. No bo Peloponez jest w zasadzie… wyspą. W 1893 roku otwarto szeroki na 24 m i głęboki na 87 m Kanał Koryncki, łączący Morze Joń skie z Egejskim.

 • Grecja. Z Rio przez Ateny do Olimpii

  ...zatrzymać się w Korycie, Mykenach czy Patras. Żal byłoby nie skorzystać z okazji. M&M Osip-Pokrywka Informacje Ile to kosztuje: Wycieczki na Peloponez ze zwiedzaniem Olimpii od 1500 zł za tydzień...

 • 5 najpiękniejszych wysp w Grecji

  Grecja pamięta czasy tak odległe jak żaden inny kraj europejski. To właśnie dzięki bogatej historii każda grecka wyspa ma w sobie coś absolutnie unikatowego. Oto pięć powodów, dla których warto wracać do Grecji i odkrywać jej kolejne oblicza.

 • Jak smakuje Grecja?

  Zamykasz oczy, myślisz: Grecja. Oczami wyobraźni widzisz antyczne zabytki, białe domki w małych miasteczkach, kozy wypasające się na pagórkach, piaszczyste plaże nad ciepłym morzem... Wiesz, jak wygląda Grecja, ale czy wiesz, jak smakuje?

 • Greckie wina - ziemski nektar śmiertelników

  Grecja uchodzi nie tylko za kolebkę cywilizacji Europejskiej, ale też - wybornego wina. Warto poczuć smak Grecji w lokalnych winiarniach i tawernach, które kochają i Grecy, i turyści.

 • Zakynthos - przedsionek nieba

  ...- największy kurort na wyspie, naszpikowany klubami, restauracjami i tradycyjnymi tawernami. Warto dodać, że Zakynthos ma dogodne połączenia promowe z innymi wyspami, takimi jak Kefalonia czy Peloponez ze...

 • Tak jak w kinie

  ...na żywo, emocje. Magda znajduje wolny tydzień pomiędzy jednym a drugim wydaniem Dzień dobry TVN. Choć chciały polecieć na Peloponez, w ostatniej chwili decydują się na Korfu. Zielona wyspa, spokojna, cicha. Sielanka. Okęcie, czerwiec tego roku. Magda boi się latać, a czeka ją międzylądowanie. Część pasażerów wysiada na Peloponezie, one z mamą lecą dalej. Podróż z trzech godzin wydłuża się do...

Dyskusje na temat: grecja peloponez
 • Re: Prawdziwe greckie oblicze: Peloponez

  Piekny marketingowy materiał :) Peloponez i sama Grecja sa oczywiscie warte odwiedzenia ale nie jest to az tak piekne i niesamowite miejsce jak pisze autor w materiale promocyjnym. Czesc tych cudownych miejsc to nawet nie ruiny po swiatyni czy innej cudownej budowli a jedynie to co po nich zostalo :) ... i w ocenie zdecydowanej wiekszosci osob ktore je widzialy ... mocno przereklamowane

 • Re: Prawdziwe greckie oblicze: Peloponez

  Pojechaliśmy autem i było fantastycznie! Delfy, Epidauros, Tyryns, Mykeny itd. zapierają dech w piersiach. No i nieznaną Europejczykom Monemvasia. Bo jest Grecja i są wyspy. A to jest prawdziwa Grecja z przydrożnym hotelikami, knajpkami z winem własnej roboty i pomarańczami zbieranymi z ziemi na przypadkowym postoju byle gdzie :-)