• Informacje na temat:

  geograficzne

Artykuły na temat: geograficzne
 • ​Korsyka - najciekawsze miasta

  Korsyka to miejsce, gdzie życie płynie w nieśpiesznym tempie a ludzie są nadzwyczaj przyjaźni i pozytywnie nastawieni do turystów. To także wyspa, której charakterystyczne uwarunkowania geograficzne sprawiły, że jej mieszkańcy żyją w niewielkich miasteczkach, oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów. Zapoznaj się z naszym zestawieniem najciekawszych miejscowości na malowniczej Korsyce.

 • Zachwycająca przyroda Rumunii

  Jeśli poszukujecie na wakacje spokojnego miejsca, które nie zostało jeszcze odkryte dla masowej turystyki, zwróćcie uwagę na Rumunię. To kraj o ogromnym potencjale. Jego położenie geograficzne i dziedzictwo przyrodnicze w połączeniu z małą liczbą odwiedzających sprawiają, że Rumunia wciąż zachwyca przyrodą niezniszczoną działalnością człowieka. Poznajcie ją, zanim dotrą tu inni.

 • ​Festival Colombo na portugalskiej wyspie Porto Santo

  Portugalia to kraj o bardzo ciekawej historii, który ma na swoim koncie wielkie odkrycia geograficzne. Dzięki odwadze licznych śmiałków i determinacji władców, znacząco przyczynił się do odkrywania nieznanych lądów i rozwoju kartografii. Ówczesną Portugalię możemy poznać poprzez liczne imprezy tematyczne. Jedną z najciekawszych jest festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który odbywa się co roku...

 • Czym grozi niedobór witaminy D3?

  Jedynie kilkanaście procent populacji żyjącej w naszej szerokości geograficznej ma właściwy poziom witaminy D3. Tymczasem jej niedobory mogą prowadzić do groźnych chorób. Jak radzić sobie z tym problemem?

 • Sydney - te miejsca musisz odwiedzić

  Sydney z geograficznego punktu widzenia to miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii, z historycznego - pierwsze miasto kontynentu. To stolica stanu Nowa Południowa Walia, ale wielu traktuje Sydney jako niepisaną stolicę kraju.

 • Skandynawski DIY: Fiński Himmeli

  Geograficznie Finlandia nie należy do Skandynawii, jednak kulturowo zdążyła się już „zaprzyjaźnić” ze swoimi północnymi sąsiadami. Finowie, podobnie jak Szwedzi i Norwegowie, potrafią znaleźć piękno w prostocie.

 • Moc wiśni

  Dietetycy i specjaliści od zdrowego trybu życia przekonują, że codzienne menu powinno być komponowane w oparciu o produkty rosnące w strefie geograficznej, w której żyjemy.

 • Owad na piątkę

  ...​Kojarzą nam się głównie z miodem, ale dzięki ich niestrudzonej pracy (w naszej szerokości geograficznej ok. 80 proc. roślin jest owadopylna) możemy się cieszyć smakiem m.in. jabłek, czereśni, dyni i cukinii. Owady zapewniają też obecność ptaków i innych zwierząt. Tymczasem prawie połowa gatunków polskich owadów pszczołowatych jest zagrożona wyginięciem!

 • Co trzeba wiedzieć, jadąc do Rumunii

  Chociaż Rumunia nie jest popularnym kierunkiem wakacyjnych wojaży, to coraz więcej turystów z całego świata zaczyna doceniać spokój i swobodę, której ciężko doświadczyć gdziekolwiek indziej. To zróżnicowany geograficznie kraj, który w ofercie turystycznej posiada wiele elementów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Pomimo wielu lat spędzonych pod komunistyczną dyktaturą Rumunia rozwija się bardzo dynamicznie, także w zakresie turystyki.

 • Świat na talerzu o poranku

  Croissanty, pancakes, syrniki i drożdżówki - w zależności od szerokości geograficznej smakołyki śniadaniowe różnią się od siebie. Kulinarna podróż może nie tylko zachęcić do smakowania specjalności innych kultur, ale również stać się dobrą alternatywą dla urozmaicenia rodzimej kuchni śniadaniowej.

Wideo na temat: geograficzne
 • Czy zimowa sceneria w maju to coś normalnego?

  Czy niskie temperatury wiosną to coś normalnego? - To jest zupełnie normalne w naszych szerokościach geograficznych - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" klimatolog Kinga Kulesza. Czy w tym roku będzie ciepłe lato?

 • Robert Makłowicz: Na wyjeździe nie trzeba wydawać fortuny

  Najpopularniejszy podróżnik kulinarny w Polsce Robert Makłowicz zdradził, że będąc za granicą wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby dobrze zjeść. Kluczem jest to, by wybierać miejsca, gdzie jedzą miejscowi, a nie wymyślne restauracje. - Oni zawsze chętnie odpowiedzą. W kwestii dobrego jedzenia, ludzie pod każdą szerokością geograficzną są niezwykle otwarci - powiedział.

 • Omenaa Mensah o śmierci brata

  Co czują dzieci prześladowane z powodu koloru swojej skóry? O trudnym dzieciństwie swojego brata Omenaa Mensah opowiedziała Andrzejowi Sołtysikowi w „Bagażu Osobistym”. – Każdy człowiek jest inny i każdy ma inną wrażliwość. Mój brat nigdy nie pogodził się z tym, że w tej szerokości geograficznej jest tak oryginalny – stwierdziła. Jak przeżyła jego śmierć? - Szukał akceptacji nie tam, gdzie trzeba

Dyskusje na temat: geograficzne
 • Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie?

 • Re: NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku pierwszy raz od ponad 2000 lat!

  czas zmienić też CZTERY PORY ROKU!!!! CIEKAWE CZEMU NASA zapomniało o CHIŃSKIEJ BETONOWEJ TAMIE, co spowodowała przesunięcie osi ziemi (wszak inaczej już świeci słońce nad nami.... a położenie geograficzne nie zmieniło się?- ---

 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? może nie geograficznie....a raczej mieszkaniowo......xD Ja bym obstawiała sypialnię

 • Re: 36 godzin w Wilnie

  buahahahahhah!!!! Narodowi rosyjskiemu zawdzięczamy też - elektryczność, kanalizację, prawa człowieka, postęp naukowy, igrzyska olimpijskie, światowy pokój, wielkie odkrycia geograficzne, cywilizację Inków, Azteków, Egipcjan, Babilończyków, i wielkich - Hannibala, Aleksandra, J.Cezara, Platona..... i najważniejsze - WIELKIEGO PISARZA SOFRONOWA!!!!!

 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? uwarunkowane sa kulturowo, religijnie... nieistotne gdzie, ale na pewno tam gdzie ludzie dużo

 • Re: Jak poradzić sobie z wewnętrzną jędzą

  Choroby psychiczne nie są produktem postępu cywilizacyjnego, towarzyszyły człowiekowi od jego początków. Choroby psychiczne są konstruktami społecznymi wpisanymi w ich ramy i ewoluującymi wraz z nimi. Zmiana w diagnostyce chorób psychicznych jest wpisana w ramy czasowe, jak i ramy geograficzne/kulturowe. Te same objawy i symptomy mogą być różnie postrzegane i kategoryzowane, w zależności od

 • Re: Problemy z podwyżką i pracą. Jak pomóc siostrze?

  sie godzić na marne zarobki bo sie boi wyjechac a z rodziną chce byc blisko. to jest chore w tym kraju który ze wzgledu na polożenie geograficzne powinien byc potęgą w Europie.

 • Re: Martyna Wojciechowska: Życie księżniczki to nie bajka

  a cóż to ma byc za komentarz? do czego? czym ty człowieku możesz sie pochwalic? Martyna ciagle sie rozwija i zdobywa nowe tereny i to nie tylko geograficzne a cos ty zdziałał/a ze pozwalasz sobie na komentarz co do jej wagi? żal!

 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? uwarunkowane sa kulturowo, religijnie... nieistotne gdzie, ale na pewno tam gdzie ludzie dużo

 • Re: Witamina C - więcej niż odporność

  powinno być na talerzu.Komu za przeproszeniem chce się zbierać np.dziką różę,która jest skarbnicą witaminy C? Suplementacja zimą jest konieczna ,bo mamy takie położenie geograficzne .Będziemy chorować