• Informacje na temat:

  geograficzne

Artykuły na temat: geograficzne
 • ​Korsyka - najciekawsze miasta

  Korsyka to miejsce, gdzie życie płynie w nieśpiesznym tempie a ludzie są nadzwyczaj przyjaźni i pozytywnie nastawieni do turystów. To także wyspa, której charakterystyczne uwarunkowania geograficzne sprawiły, że jej mieszkańcy żyją w niewielkich miasteczkach, oddalonych od siebie o kilkanaście kilometrów. Zapoznaj się z naszym zestawieniem najciekawszych miejscowości na malowniczej Korsyce.

 • Zachwycająca przyroda Rumunii

  Jeśli poszukujecie na wakacje spokojnego miejsca, które nie zostało jeszcze odkryte dla masowej turystyki, zwróćcie uwagę na Rumunię. To kraj o ogromnym potencjale. Jego położenie geograficzne i dziedzictwo przyrodnicze w połączeniu z małą liczbą odwiedzających sprawiają, że Rumunia wciąż zachwyca przyrodą niezniszczoną działalnością człowieka. Poznajcie ją, zanim dotrą tu inni.

 • ​Festival Colombo na portugalskiej wyspie Porto Santo

  Portugalia to kraj o bardzo ciekawej historii, który ma na swoim koncie wielkie odkrycia geograficzne. Dzięki odwadze licznych śmiałków i determinacji władców, znacząco przyczynił się do odkrywania nieznanych lądów i rozwoju kartografii. Ówczesną Portugalię możemy poznać poprzez liczne imprezy tematyczne. Jedną z najciekawszych jest festiwal na cześć Krzysztofa Kolumba, który odbywa się co roku...

 • Czym grozi niedobór witaminy D3?

  Jedynie kilkanaście procent populacji żyjącej w naszej szerokości geograficznej ma właściwy poziom witaminy D3. Tymczasem jej niedobory mogą prowadzić do groźnych chorób. Jak radzić sobie z tym problemem?

 • Czym leczą kaca w różnych krajach? Oto 13 sposobów

  Bez względu na to, pod jaką szerokością geograficzną mieszkamy, wolimy alkoholowe spotkania z przyjaciółmi od tego, co dzieje się z naszym organizmem następnego dnia. Czym najlepiej leczyć kaca? Co kraj, to obyczaj - mieszkańcy różnych regionów świata mają swoje sposoby.

 • ​Za co pokochają cię twoje piersi?

  Mężczyźni - bez względu na wiek, stan cywilny i szerokość geograficzną - nie mogą oderwać od nich wzroku. Kobiety do swojego biustu mają zwykle więcej zastrzeżeń i myślą o nim zdecydowanie rzadziej niż panowie. To duży błąd!

 • Substancje smoliste – czym są i w jaki sposób mogą zaszkodzić?

  Palenie papierosów to problem globalny. Pod każdą szerokością geograficzną tysiące ludzi staje się ofiarami zgubnego nałogu. Jednym z najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia „elementów” palenia są substancje smoliste. Czym są i w jaki sposób mogą zaszkodzić?

 • Probiotyki w diecie

  ​Przewód pokarmowy człowieka zasiedlony jest przez tysiące gatunków bakterii, grzybów i wirusów. Jest to najgęstszy naturalny ekosystem bakteryjny z dotychczas poznanych. Udowodniono, iż mikroflora jelitowa odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia. Jej skład zależy od wielu czynników, takich jak wiek, dieta, region geograficzny czy stosowane leki.

 • Sydney - te miejsca musisz odwiedzić

  Sydney z geograficznego punktu widzenia to miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Australii, z historycznego - pierwsze miasto kontynentu. To stolica stanu Nowa Południowa Walia, ale wielu traktuje Sydney jako niepisaną stolicę kraju.

 • Moc wiśni

  Dietetycy i specjaliści od zdrowego trybu życia przekonują, że codzienne menu powinno być komponowane w oparciu o produkty rosnące w strefie geograficznej, w której żyjemy.

Wideo na temat: geograficzne
 • Czy zimowa sceneria w maju to coś normalnego?

  Czy niskie temperatury wiosną to coś normalnego? - To jest zupełnie normalne w naszych szerokościach geograficznych - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" klimatolog Kinga Kulesza. Czy w tym roku będzie ciepłe lato?

 • Robert Makłowicz: Na wyjeździe nie trzeba wydawać fortuny

  Najpopularniejszy podróżnik kulinarny w Polsce Robert Makłowicz zdradził, że będąc za granicą wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby dobrze zjeść. Kluczem jest to, by wybierać miejsca, gdzie jedzą miejscowi, a nie wymyślne restauracje. - Oni zawsze chętnie odpowiedzą. W kwestii dobrego jedzenia, ludzie pod każdą szerokością geograficzną są niezwykle otwarci - powiedział.

 • Omenaa Mensah o śmierci brata

  Co czują dzieci prześladowane z powodu koloru swojej skóry? O trudnym dzieciństwie swojego brata Omenaa Mensah opowiedziała Andrzejowi Sołtysikowi w „Bagażu Osobistym”. – Każdy człowiek jest inny i każdy ma inną wrażliwość. Mój brat nigdy nie pogodził się z tym, że w tej szerokości geograficznej jest tak oryginalny – stwierdziła. Jak przeżyła jego śmierć? - Szukał akceptacji nie tam, gdzie trzeba

Dyskusje na temat: geograficzne
 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? może nie geograficznie....a raczej mieszkaniowo......xD Ja bym obstawiała sypialnię

 • Re: NASA zaktualizowała Znaki Zodiaku pierwszy raz od ponad 2000 lat!

  czas zmienić też CZTERY PORY ROKU!!!! CIEKAWE CZEMU NASA zapomniało o CHIŃSKIEJ BETONOWEJ TAMIE, co spowodowała przesunięcie osi ziemi (wszak inaczej już świeci słońce nad nami.... a położenie geograficzne nie zmieniło się?- ---

 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? uwarunkowane sa kulturowo, religijnie... nieistotne gdzie, ale na pewno tam gdzie ludzie dużo

 • Re: 36 godzin w Wilnie

  buahahahahhah!!!! Narodowi rosyjskiemu zawdzięczamy też - elektryczność, kanalizację, prawa człowieka, postęp naukowy, igrzyska olimpijskie, światowy pokój, wielkie odkrycia geograficzne, cywilizację Inków, Azteków, Egipcjan, Babilończyków, i wielkich - Hannibala, Aleksandra, J.Cezara, Platona..... i najważniejsze - WIELKIEGO PISARZA SOFRONOWA!!!!!

 • Re: Problemy z podwyżką i pracą. Jak pomóc siostrze?

  sie godzić na marne zarobki bo sie boi wyjechac a z rodziną chce byc blisko. to jest chore w tym kraju który ze wzgledu na polożenie geograficzne powinien byc potęgą w Europie.

 • Re: Jak poradzić sobie z wewnętrzną jędzą

  Choroby psychiczne nie są produktem postępu cywilizacyjnego, towarzyszyły człowiekowi od jego początków. Choroby psychiczne są konstruktami społecznymi wpisanymi w ich ramy i ewoluującymi wraz z nimi. Zmiana w diagnostyce chorób psychicznych jest wpisana w ramy czasowe, jak i ramy geograficzne/kulturowe. Te same objawy i symptomy mogą być różnie postrzegane i kategoryzowane, w zależności od

 • Re: Gdzie najłatwiej zaciągnąć dziewczynę do łóżka?

  Co sądzicie o tego typu badaniach? 0002KSGUDWHOXOKV W ogóle jak takie badanie można przeprowadzić... Ale jak już takie coś przebadali to czy "te sprawy" są też uwarunkowane geograficzne? Wg mnie jeśli coś to już o popęd... Bądź po prostu "przygodę" W tej kwestii zdań jest mnóstwo :) Co myślicie? uwarunkowane sa kulturowo, religijnie... nieistotne gdzie, ale na pewno tam gdzie ludzie dużo

 • Re: Chełm. Miasto na pograniczu trzech kultur

  Pani Magda Pinkwart popisuje się wyjątkową ignorancją graniczącą z głupotą. Zwracam uwagę na kilka informacji poza tymi co zauważył "emeryt": W XVII wieku były wojny polsko-kozackie; w wieku XVII Ukraina to było pojęcie geograficzne, a nie polityczny byt. Wzniesienie w centrum miasta to Góra Chełmska, a nie Górka i ponadto nie jest porośnięta lasem - żaden obronny gród, warownia, na górze nie

 • Re: Martyna Wojciechowska: Życie księżniczki to nie bajka

  a cóż to ma byc za komentarz? do czego? czym ty człowieku możesz sie pochwalic? Martyna ciagle sie rozwija i zdobywa nowe tereny i to nie tylko geograficzne a cos ty zdziałał/a ze pozwalasz sobie na komentarz co do jej wagi? żal!

 • Re: Witamina C - więcej niż odporność

  powinno być na talerzu.Komu za przeproszeniem chce się zbierać np.dziką różę,która jest skarbnicą witaminy C? Suplementacja zimą jest konieczna ,bo mamy takie położenie geograficzne .Będziemy chorować