• Informacje na temat:

  gdynia szwecja

Artykuły na temat: gdynia szwecja
 • Spośród różnych sposobów na podróż do Szwecji, warto wybrać ten odpowiedni dla siebie. Jeżeli nie przepadamy za powietrznymi wojażami, wolelibyśmy uniknąć wielogodzinnej męczącej jazdy samochodem i nie czujemy się najlepiej w zatłoczonych autobusach, pozostaje nam tylko jedna opcja. Ale za to jak pasjonująca! Wybierzmy się w... rejs.

 • Szwecja na wakacje

  Chcesz odpocząć od zgiełku miasta? Rozwiązaniem jest wyjazd do Szwecji. Kilka dni, albo nawet weekend pozwolą złapać oddech.

 • Szwecja. Śladami bohaterów książek Astrid Lindgren

  Tylko w jednym miejscu na świecie możemy spotkać wszystkich bohaterów książek Astrid Lindgren. Nieopodal miasteczka Vimmerby, gdzie się urodziła, dorastała i gdzie umieściła akcję wielu swych powieści, stworzono „Świat Astrid Lindgren”. Sama pisarka nadzorowała powstawanie tego miejsca, co w połączeniu ze szwedzkim zamiłowaniem do tradycyjnych zabaw dało wyjątkowy efekt.

 •   Podjeżdżam dzis rano o godz.9.00 do portu w Gdyni. Przypływa prom z Karlskrony... a z nim moja córka z koleżanką. Ot zrobiły sobie weekendowy wypad...         Miejsc...

 • 41 filmów zostało zakwalifikowanych do czwartej edycji festiwalu Oskariada. Ten największy polski przegląd kina niezależnego rozpocznie się w Warszawie 31 marca i potrwa do 3 kwietnia. W tym roku zgłoszono filmy z kilkudziesięciu krajów, między innymi z Armenii, Holandii, Hong Kongu, Niemiec, Rosji, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Czech, Włoch, Norwegii, Węgier i USA.

 • Pod nocnym słońcem

  Jeśli wierzyć autorom kryminałów Szwecja to zimny, ponury kraj, pełen przemocy ukrytej pod cienką warstwą politycznej poprawności. Może i tak, ale latem, gdy słońce świeci 24 godziny na dobę, to jedno z najjaśniejszych miejsc na Ziemi.

 • Czego na pewno nie wiecie o "Stawce większej niż życie"

  W postać kapitana Hansa Klossa miał się pierwotnie wcielić Ignacy Gogolewski. Jednak Stanisław Mikulski znacznie lepiej wyglądał w mundurze...

 • Czy warto jechać zimą nad morze?

  A może tak wbrew wszystkim – nietypowo i pod prąd? Zima nad morzem też ma swoje uroki. Nie byłaś? W takim razie czas obrać nowy kurs – na północ.

 • Kasia Adamik: Mama mówiła, żeby się nie bać

  Była gotowa robić wszystko, byle daleko od świata filmu, który na długie miesiące zabierał jej mamę – Agnieszkę Holland. Skończyła liceum plastyczne, rysowała komiksy. Rodzinny gen okazał się silniejszy, chociaż córce „tej” Holland groziło pozostanie w cieniu matki. Ale Kasia Adamik nie oszukuje, że pochodzenie utrudniało jej życie. Od Agnieszki uczyła się nie tylko robienia filmów, ale też odwagi bycia sobą. Dziś jest dojrzałą reżyserką, do kin wszedł jej "Amok".

 • ...01.00 w niedzielę Gdańsk ASP, Targ Węglowy 6 Parlament Studentów, ul. Wita Stwosza 58 (przerwa 21.00-7.30) Gdynia III LO, ul. Legionów 27 Gdynia-Karlskrona (Szwecja) Pływający punkt pisania...