• Informacje na temat:

  gdańsk stare miasto

Artykuły na temat: gdańsk stare miasto
 • Trzy miasta na rodzinny weekend

  Polskie miasta są ciekawe o każdej porze roku! Zapraszamy na wędrówkę po Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie, połączoną z odkrywaniem świata i dobrą zabawą. Wyruszamy!

 • Drugie życie starych fabryk

  ...i mocno prowizoryczna, bo wciąż trafiają na nią coraz to nowe miasta - Gdańsk, Bydgoszcz, Szczecin czy Toruń...  Architektoniczne rewolucje z warszawskiej Pragi Stołeczna Praga owiana była dotąd...

 • Najpiękniejsze gwiazdkowe dekoracje polskich miast

  ...i w Szczecinie. Gdańsk, też świątecznie oświetlony, obok Neptuna na Długim Targu stawia olbrzymią choinkę z Kaszub, od której bije łuna aż 30 tysięcy lampek. Stare uliczki Olsztyna zdobią jarzące się choinki(...) w internetowym plebiscycie na najpiękniej oświetlone miasto, lecz w mijającym roku pokonał go zachodniopomorski Połczyn Zdrój. Bo mniejsze miejscowości także dbają o świąteczne dekoracje! Iluminacje to...

 • Gdańsk: Miejsca, które warto zwiedzić

  Żuraw od lat jest symbolem Gdańska. W nim i na wyspie Ołowiance bogate zbiory eksponuje Muzeum Morskie.

 • Szczecin na weekend. Największe atrakcje miasta

  Szczecin zajmuje siódme miejsce w zestawieniu najludniejszych polskich miejscowości. Z prawie 404 tys. mieszkańców ustępuje o jedno oczko Gdańskowi i wyprzedza Bydgoszcz oraz Lublin. Jest dobrze skomunikowany z Warszawą (podróż pociągiem zajmuje nieco ponad 6 godzin, samolotem godzinę), Krakowem (bilet lotniczy przy odrobinie szczęścia możemy kupić za ok. 30 złotych) oraz Poznaniem i Gdańskiem...

 • Lubeka. Miasto z historią, które trzeba lubić

  Przepiękne stare miasto, w którym z każdego zaułka wygląda bogactwo i tradycja dawnych wieków. Bo to właśnie tu była stolica ogromnej organizacji miast prowadzących handel w basenie Morza Bałtyckiego. Nazywano ja Hanzą. To synonim zamożności i dobrej gospodarki.

 • To miasto mnie oczarowało i to od pierwszego wejrzenia, ale mam z nim pewien problem. Bo chciałabym powiedzieć, że to pierwsze wejrzenie powinno być późnym popołudniem albo nawet wieczorem i koniecznie z drugiego, lewego brzegu Wisły. Wówczas światło – najpierw naturalne, zachodzącego słońca, później sztuczne, efektownej iluminacji – tworzy wyjątkowy spektakl.

 • Książę William i księżna Kate w Gdańsku

  Wizytę książęcej pary w Polsce rozpocznie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Kolejnym przystankiem w Polsce będzie Gdańsk, gdzie najbardziej rozpoznawalna para na świecie zawita 18 lipca. Oficjalną wizytę księżnej i księcia Cambridge potwierdził Pałac Kensington.

 • Trójmiasto na weekend

  Zabytkowy Gdańsk, modny Sopot oraz portowa Gdynia – trzy miasta, które warto odwiedzić raz na jakiś czas, aby poczuć wiatr od morza i niesamowitą energię tętniącą w tych miejscach, a przy okazji łyknąć trochę jodu.

 • W Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku czujemy się jak ryba w wodzie: Europa i świat nie mają już przed nami tajemnic. Wydaje się, że nadszedł czas, aby świeżym okiem spojrzeć na własny kraj i odkryć, jak jest piękny, jak dynamicznie się zmienia i unowocześnia. Zapraszamy do czterech miast – Gdańska, Warszawy, Krakowa i Wrocławia – aby poczuć puls i rytm współczesnej, wolnej polski. Wika...

Dyskusje na temat: gdańsk stare miasto
 • OSTATNIE MIEJSCA NA OBIADY KOMUNIJNE GDAŃSK!!!

  sprawi, że ten szczególny dzień stanie się niezapomniany dla całej rodziny! PRZYSTĘPNE I KONKURENCYJNE CENY!!! KONTAKT I LOKALIZACJA: VIP CLUB GDAŃSK Ul. Piwna 28/31- wejście od ul. Kaletniczej 80-831 Gdańsk- Stare Miasto TEL.: +48 58 304 00 40 888 21 21 23 E-MAIL: vipclub.restaurant@wp.pl ZAPRASZAMY!

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Gdyby Cały Gdańsk wyglądał jak stare miasto to bym powiedział ze jest CUDOWNE a tak ...no coż.....szkoda .

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Uwielbiam Gdańsk i jeśli mogę to korzystam z każdej okazji żeby odwiedzić to miejsce. Stare miasto w Toruniu też jest piękne.

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Gdańsk zniszczony w 50%, a Stare Miasto w 80% ;-) coś ci się nie widzi? Na odejściu wszystko co mogli zrównywali z ziemią, wiedząc, że sromotnie przegrali, największe zniszczenia wynikły z działań wojennych na terenie Gdańska, choć i zniszczeń dokonały wojska z s r r już po zakończeniu walk.

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Słowo "Starówka" (z wielkiej litery) to nazwa własna starego miasta w Warszawie. W Gdańsku stare miasto jest nazywane Głównym Miastem. Stare Miasto z wielkiej litery to wiadomo co w Krakowie. Słowo starówka (z małej litery) to próba uogólnienia nazewnictwa starych miast w różnych miastach np. na potrzeby ogólnych tekstów w artykułach jak ten.

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Dziękuję za link. Przeczytałem. Szczerze: przerost formy nad treścią i mnie przynajmniej nie przekonujące argumenty. Zwyczajny puryzm językowy. Określenie "starówka" doskonale oddaje stan faktyczny. Owszem można równie sympatycznie nazwać to Starym Miastem, pełna zgoda. I uwaga do przytoczonego artykułu -Główne, Prawe bądź Stare Miasto Gdańsk ma wszelkie atrybuty zabytkowej części miasta łącznie

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Bylem tam kilka dni temu, zdecydowanie lepiej uliczka ta wyglada w nocy. Ogolnie bardzo ladne stare miasto, choc noca wszystko wyglada bardziej urokliwie.

 • Re: Gdańsk: Klimatyczny labirynt

  Przecież Gdańskie Stare Miasto wybudowali Niemcy w tym także uliczkę zwaną dziś Mariacką, więc jakie to polskie miasto? polskie bo w Polsce, ale nie Polacy je zaprojektowali, co najwyżej budowali jako robotnicy.

 • Re: Bombonierka

  Typowy kosmopolita!!! To ty chyba jeszcze Polski nie widziałeś lub nie umiesz patrzeć. Wystarczy wyjechać chociażby do ulubionego prze Polaków Egiptu i wrócić do kraju. Zaraz zobaczysz różnicę! W Polsce pojedź zwiedzać Kraków, Gdańsk, Poznań, Kazimierz, Sandomierz itd. Zobacz wszędzie stare miasto i porównaj z zagranicą. Polska to kraj z ponad 1000 letnią tradycją!!! Ale przy takim spojrzeniu jak

 • -

  -

  Aga byłam u Roos i w okolicy, a Gdańsk ładny ale tylko Stare Miasto, poza tym Gdynia ładniejsza:)