• Informacje na temat:

  garncarstwo

Artykuły na temat: garncarstwo
 • Bunt żony idealnej

  Matki wychodzą na ulice. Nie po to, żeby demonstrować. Idą na zajęcia w klubie fitness, wykłady na uczelni, kurs garncarstwa, na kawę z przyjaciółkami. Bo chcą mieć też swoje życie, z dala od domu, męża, dzieci. Z dala od mitu... matki Polki. I dobrze robią. Wyjdzie to na zdrowie całej rodzinie. Jak przeprowadzić w domu aksamitną rewolucję i zdobyć wolność? Pytamy Małgorzatę Ohme, terapeutkę.

 • Księżniczka Charlotte poszła do przedszkola

  8 stycznia księżniczka Charlotte rozpoczęła naukę w ekskluzywnym przedszkolu Willcocks w Londynie.

 • ...sekcje: zakupów, śniadań gotowych (serwują restauratorzy) oraz free, czyli warsztaty, koncerty, tańce. Dla dzieci plastyka. Dla rodziców: garncarstwo, sztuka parzenia kawy, joga śmiechu, origami. Na...

 • Medynia Głogowska. Odwiedźmy to miejsce, póki są garncarze!

  Na doroczny jarmark do Medyni Głogowskiej na Podkarpaciu przyjeżdża się posłuchać muzyki, popróbować przysmaków regionalnej kuchni, ale przede wszystkim...

 • Mazury. Gdzie warto wybrać się w lipcu?

  Piknik militarny – 3-5 lipca, Orzysz Zawody survivalowe, pokazy sprzętu wojskowego i sztuk walki; www.orzysz.pl Dni Reszla – 11-12 lipca Koncerty, turniej...

 • Majówka: Wyspa Wolin

  Dzika przyroda, plaże i moc pięknych krajobrazów. Rusz na wycieczkę śladami prastarych Słowian i Wikingów.

 • Jak zaplanować wyjazd na Fidżi

  ​Fidżi to palmy, jasny piasek, idealne temperatury do wypoczynku, a także niesamowicie ludzie i wyjątkowa kultura. "Bula" - to właśnie tak przywitają nas Fidżyjczycy, gdy zawitamy na jedną z kilkuset wysp.

 • Odsklepienie cepucha, czyli otwarcie pieca z wypalonymi naczyniami, to końcowa faza w procesie powstawania glinianego garnka. Zanim do tego dojdzie, trzeba się napracować. Zaczyna się od znalezienia odpowiedniego wyrobiska z gliną. Dobrze to zrobić jesienią, aby przez zimę porządnie przemarzła. Potem glinę trzeba zlasować, obficie polewając ją wodą.

 • Pokucie. Kraina karpackich górali

  Mimo zmienionych po II wojnie światowej granic państwowych, związki Pokucia z Polską są nierozerwalne. Kraina ta była w granicach Korony już za panowania Kazimierza Wielkiego. Położone między Siedmiogrodem, Mołdawią i Dniestrem Pokucie było najdalej na południowy wschód wysuniętą częścią II Rzeczpospolitej. Najmniej dostępną i przy tym najbardziej tajemniczą.

 • Tunezja jest jak kobieta – ciepła, zniewalająco piękna, radosna, gościnna i kusząca. Rozgrzany piasek rozpieści Twoje stopy, lazurowe niebo i szum morza ukoi umysł, lokalna kuchnia spełni wymagania największego smakosza, a otwartość tutejszych mieszkańców wywoła niegasnący uśmiech. Tunezja ma swój wdzięk, styl i niewątpliwy urok. Niezwykle fotogeniczna czaruje i zachwyca. Nie wiedząc kiedy oddasz jej serce bez reszty, a ta zaoferuje Ci wszystko co ma najlepsze.

Dyskusje na temat: garncarstwo