• Informacje na temat:

  francja -alpy

Artykuły na temat: francja -alpy
 • Francja lawendą pachnąca

  ...najmocniej. Niewątpliwie królową zapachów jest Francja z wyszukanymi paryskimi butikami, polami lawendy i legendarnym Grasse.

 • Poznaj Francję, nie wyjeżdżając z domu!

  Kto z nas nie zna smaku croissant? Nie widział filmu "Amelia"? Nie zna takich marek jak Louis Vuitton, Coco Channel czy Jean Paul Gaultier? Francja to fascynujący kraj, olbrzymie dziedzictwo kulturowe, z którego dorobku czerpią również Polacy. W lipcu ruszyła czwarta edycja kampanii French Touch, która zachęca Polaków do odkrywania Francji na nowo.

 • Edyta Herbuś: Niech żyje Francja

  Niedawno świętowała swoje urodziny. Teraz czerpie z życia garściami.

 • ​Francja zaostrza prawo - wysokie kary za chamski podryw

  Komentowanie ubioru, gwizdy, śledzenie, podglądanie, seksistowskie komentarze - Francja wprowadza nowe prawo, które pomoże walczyć z molestowaniem seksualnym kobiet w przestrzeni publicznej. Co ciekawe, kary pieniężne mają być egzekwowane od razu, na miejscu zdarzenia.

 • Francja, Włochy, Austria. Gdzie na narty?

  Jeśli narty, to najlepiej w Alpach. Tylko gdzie? Francja będzie odpowiednim kierunkiem dla poszukiwaczy dobrej zabawy i kulinarnych przygód. Wielbiciele wygody i rodzinnego relaksu powinni postawić na Austrię. A miłośnicy czarnych tras, którzy na stoku pojawiają się pierwsi, a schodzą z niego dopiero po zamknięciu wyciągów? Im polecamy słoneczne Włochy. Iga Nyc...

 • Na dźwięk słów Nord-Pas-de-Calais bohaterowie znanej francuskiej komedii wpadali w popłoch – zimny, odległy region pełen pijących piwo tajemniczych „Chitis”. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że północ to świetne miejsce, o którym po prostu mało wiadomo. Są tu serdeczni ludzie i mnóstwo niefrancuskich atrakcji. Bo rzecz jest niewątpliwa – to bardziej Flandria niż Francja.

 • Francja elegancja

  Francuzi doprowadzili gotowanie do poziomu jednej ze sztuk. Dlatego przez wieki ich dania królowały na dworach Europy. Teraz mogą także na twoim stole.

 • Relaks na plaży. Jest i piaszczysta plaża, jest gdzie pójść „na rybkę”, ba, powszechnie występują frytki. Morze zimne, wiatr silny, ale... nic tu nie przypomina nadbałtyckich kurortów. Chodzi się po klifach, po plaży się jeździ, a rybka jest na sto sposobów.

 • Podróż marzeń do Francji

  Miasto słonecznej Langwedocji, które wiedziało komu się poddać.

 • Nieznany kraniec Francji

  Jeszcze 50 lat temu Langwedocja była nieodkrytą, pełną tajemnic krainą. Dopiero generał de Gaulle zauważył piękno tego regionu i rozwinął tu turystykę.

Zdjęcia na temat: francja -alpy
Wideo na temat: francja -alpy
 • Moda jak z nadmorskich kurortów

  Najnowsza kolekcja Jaspera Conrana przywołuje atmosferę południa Francji z lat 50. i 60. i dyskretny urok nadmorskich kurortów.

 • Francuzki się nie malują!

  O tym, jak o urodę dbają Francuzki, a szczególnie Paryżanki - opowiada Paulina Młynarska, która we Francji spędziła kilka lat.

 • Zmiana prawa we Francji. Koniec z wychudzonymi modelkami?

  Dziennikarz Mateusz Hładki powiedział w "Dzień Dobry TVN" o zmianie prawa we Francji, które ma ograniczyć zatrudnianie bardzo chudych modelek. Na czym to dokładnie ma polegać? Co jeszcze ulegnie zmianie? - Jeżeli gazeta, magazyn będą publikować zdjęcie modelki, to muszą zamieścić informację pod zdjęciem czy to jest zdjęcie było retuszowane - powiedział Hładki. (DDTVN/X-news)

Dyskusje na temat: francja -alpy
 • Re: Moda francuska - o co chodzi?

  W TV usłyszałam określenie " moda francuska ', nie bardzo wiem o co chodzi? Czy to jakiś określony styl prosto z Francji czy tak jak Pierogi ruskie- prosto z Polski :D Moda francuska czyli taka elegancja- francja

 • Re: Sok z noni

  Sok Noni jest rewelacyjny, ale nie ten z Polinezji, bo tam Francja miała poligon nuklearny (wikipedia). Znalazłam ostatnio Noni z Meksyku i też z Indii firmy Ayurwita. Całkiem inny smak niż te marketowe

 • Re: Czy zdarza się wam wychodzić z domu bez makijażu?

  Cos wam napisze Obserwowalem sobie ludzi na zachodzie W UK,Francji i Irlandii..Niemki tez obserwowalem. Niemki ...nie zauwazylem nic szczegolnego do opisania chyba tak samo jak polki dbaja o swoj wizerunek i raczej nie pokazuja sie zaniedbane na ulicy natomiast Francja...filmy i media wychowaly nas ze to kolebka mody i takie tam. Guzik z petelka.Co prawda nie sa jak angielki o ktorych potem ale

 • Re: co to znaczy kochać

  Rosjanie przyjdą wyzwalać uciśnioną mniejszość rosyjską w Polsce, to co na to powie NATO, o unii nie wspomnę. Mam nadzieję że nie zarzucą Rosjan ulotkami :) Jak to Francja i Anglia zrobiły z Niemcami przy ostatniej wojnie :P Też mieliśmy podpisane porozumienia o wzajemnej pomocy zbrojnej, Coś jak dzisiejsze NATO... tylko mniej członków, ale za to Ci "Najsilniejsi" :)) Francja walczyła całe dwa

 • Re: Co ci może zepsuć święta

  Ciekawe. Ktoś o francuskim paradoksie w redakcji nie słyszał. Mają dietę nie bardzo zdrową. Dużo wszelakich serów. Ale do tego dużo wytrawnego (wytrawnego a nie słodkiego czy półwytrawnego wina) i są najszczuplejszym narodem Europy. Też jednym z najzdrowszych. Oni mieliby zrezygnować z serów i wina?

 • Francja kraj islamski.

  W czasie Sylwestra 2010 (!!!!) spalono tam 1.000 aut, a ich wesoły prezydent ogłosił, że było spokojnie i nie odnotowano żadnych większych incydentów. Tylko ludzie uprawiający sporty ekstremalne jeżdżą do tak "spokojnego" kraju - miasta na imrezy rozrywkowe. Rozsądny Polak powinien wybrać Sylwestra w Krakowie, Zakopanem lub Sopocie. Równie ładnie, a aut nikt nie pali i białasów nie leją.