• Informacje na temat:

  film rzym

Artykuły na temat: film rzym
 • ...1 maja 2011 roku, w dniu, w którym kobieta oglądała transmisję z beatyfikacji polskiego papieża. Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć specjalny film o uzdrowionej. W noc poprzedzającą 27 kwietnia otwartych będzie wiele rzymskich kościołów, w których odbędą się czuwania modlitewne. Z okazji kanonizacji Jana Pawła II w rzymskim Instytucie Sturzo czynna jest już od końca marca, przygotowana przez...

 • Rzym śladami św. Jana Pawła II

  Dla nas, Polaków, Rzym zawsze kojarzy się z naszym papieżem. Wspominamy go zwłaszcza podczas ważnych świąt w Kościele katolickim. Wyjątkowym czasem jest Wielki Piątek i Droga Krzyżowa.

 • Najpiękniejsze miejsca w Rzymie

  ...najważniejsze place. DI TREVI: To najbardziej znana rzymska fontanna. Wielokrotnie grała w filmach (w „Dolce vita” z 1960 r. Anita Ekberg zażywała w niej kąpieli). Według tradycji, wrzucenie monety(...)Był centrum świata starożytnego, stworzył jedną z doskonalszych cywilizacji. Imperium przetrwało ponad tysiąc lat, było, jak chcieli poeci, wieczne. Do dziś ruiny starożytnego Rzymu (Koloseum, Forum...

 • 36 godzin w Rzymie

  Obraz "Wielkie piękno" Paolo Sorrentiniego, nagrodzony w ubiegłym roku Oscarem dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu, wzbudził wiele kontrowersji i niekończących się dyskusji o stanie włoskiej stolicy. Ale jeden fakt jest niepodważalny - Rzym, jako kuszące tło filmu, był wspaniały.

 • Najlepsza trattoria w Rzymie? Zacznijmy debatę!

  Każdy, kto kiedykolwiek był w Rzymie - bez żadnego wyjątku - ma swoją ulubioną restaurację.

 • Piotr Adamczyk "Lewandowskim" polskiej kultury

  Piotr Adamczyk otrzymał w Wiecznym Mieście specjalną nagrodę Rzym- Warszawa, ustanowioną w ramach partnerstwa obu stolic. Premio Roma dostali też przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i laureat Oskara, komik, aktor i reżyser Roberto Benigni.

 • Joseph Bennett: Pokaz mody trwa tylko chwilę. Ja jestem twórcą tej chwili

  O współpracy z Alexandrem McQueenem, stresie w pracy i o tym, że starożytny Rzym wcale nie był biały, rozmawiamy z Josephem Bennettem, związanym z SHOWstudio scenografem pokazów mody i dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody Emmy.

 • Łukasz Nowicki: Wciąż jestem w podróży

  Dopiero wrócił z wakacji w Rzymie, a już leci do Bułgarii jako ambasador Unicefu. Potem ma zaplanowany wyjazd do Japonii. Czasem jedzie z przyjaciółmi, czasem z synem albo... sam.

 • ...... z rolki wspomnien ... RZYM ... po raz pierwszy ...

  ...... dlaczego takie dziwne zdjecie ? O tym potem. Wiecej zdjec nie bedzie, bo Agi jeszcze do Rzymu nie zabralam, wiec prywatnych fotek brak. Ja nie lubie...

 • Złociste piaski pustyni, majestatyczne góry Atlas i ponad 300 słonecznych dni w roku sprawiają, że ten afrykański kraj często gra w filmach. Raz jest starożytnym Egiptem, a innym razem Rzymem albo Tybetem. Tylko słynnej „Casablanki” tu nie kręcono.

Wideo na temat: film rzym
 • Włochy: Atrakcje Rzymu

  Rzym to zdecydowanie najchętniej odwiedzana przez Polaków w celach turystycznych stolica w Europie. Z każdego zakątka włoskiego miasta spoglądają na nas tysiące lat historii. Jak odnaleźć się w labiryncie majestatycznych, starożytnych zabytków? Zobacz film!