• Informacje na temat:

  festiwal smaku

Artykuły na temat: festiwal smaku
 • Vorarlberg: Smak natury i kultura smaku

  ...kończy się przygotowanym przez gospodarzy śniadaniem złożonym ze specjałów domowej roboty - z bagienną nutką, oczywiście.     Festiwal w Bregencji - scena na wodzie Przedstawienia wystawiane pod gołym niebem w ramach festiwalu "Bregenzer Festspiele" pozostawiają niezatarte wrażenia nie tylko z po­wodu spektakularnej scenerii i cudownej muzyki. Na niepowtar­zalny na­strój składają się...

 • Wakacje o tradycyjnym smaku

  Myśleliście kiedyś o tym, żeby tak zaplanować urlop, by mieć możliwość uczestniczenia w charakterystycznych dla danego regionu czy kraju uroczystościach i festiwalach? Wakacje to doskonały moment na odkrywanie nowych rzeczy, a tradycyjne święta to szansa na próbowanie smaków, oglądanie strojów i uczestnictwo w wydarzeniach, które nigdzie indziej nie mają takiej formy.

 • Pierogi - specjał staropolskiej kuchni, który podbił serca Polaków i święcił triumfy na europejskich dworach, do dziś cieszy się wielką popularnością. Wielbicieli dania w różnych jego odmianach, zapraszamy w piątek i sobotę (15 i 16 sierpnia) na krakowski Rynek, gdzie odbędzie się I Festiwal Pierogów. W programie festiwalu przewidziano wybory Mistrza Pierogów i przyznanie nagrody publiczności...

 • Grażyna Torbicka: To podróże ukształtowały mój styl

  Jej wysublimowana elegancja i wdzięk sprawiają, że dla wielu Polek jest wzorem dobrego smaku i ogłady. O swojej fascynacji Francją, o pięknie i kształtowaniu własnego stylu opowiada Grażyna Torbicka.

 • Kultura i tradycja Wiednia

  ...​Stolica Austrii to miejsce bardzo ważne dla kultury europejskiej. Odbywa się tutaj wiele wydarzeń kulturalnych, które ściągają rzesze turystów. Jednak wiedeńska kultura to nie tylko festiwale, ale także kino, teatry, opery, czy uczelnie.

 • Brugia - flamandzka Wenecja w czekoladzie i koronkach

  Ci, którzy chociaż raz odwiedzili to miasto, mówią, że zakochali się w nim od pierwszego wejrzenia. Trudno się dziwić, skoro skosztowali królowej afrodyzjaków – słynnej z wykwintnego smaku, belgijskiej czekolady. Ale Brugia to także piękna historyczna zabudowa i rozliczne kanały, poprzecinane malowniczymi mostkami, niczym w Wenecji.

 • Gourmet Festival w Krakowie

  ...17 października ponownie do Polski zawitał jeden z najbardziej prestiżowych festiwali kulinarnych na świecie – Relais & Châteaux Gourmet Festival.

 • Wielka lokalność

  Po pierwsze, nie tylko Mozart. Po drugie, nie tylko zimą. Po trzecie, nie tylko po słodycze. W tej opowieści nie wspomnimy Wolfganga Amadeusza, nie powiemy słowa o nartach i ciastkach Mozartkugeln. Dlaczego? Bo SalzburgerLand najciekawszy jest właśnie teraz, kiedy trwa jedyny na świecie festiwal operowy tej miary, że kucharze stają na głowie, by zadowolić gości, a alpejskie szlaki są najbardziej...

 • Polska od kuchni: Do Małopolski po krakowskie obwarzanki

  ...ulicznych przysmaków, zwłaszcza obwarzanków z makiem, solą lub sezamem. No i… blisko stąd do Wadowic na słynne kremówki! Imprezy kulinarne: 12-16 sierpnia – Festiwal Pierogów, a 23-24 sierpnia – Małopolski Festiwal Smaku, oba w Krakowie; 25 sierpnia – Święto Chleba i Wina w Wadowicach, a 30 sierpnia – Kociołek Galicyjski w Nowym Sączu.

 • ​Wakacje w Chorwacji - najciekawsze wydarzenia lata

  Imprezy muzyczne Festiwal INmusic (20-22 czerwca) - jeśli lubicie muzyczne imprezy na świeżym powietrzu, to INMusic jest w sam raz dla was. To największe w Chorwacji wydarzenie tego rodzaju i odbywa się na wysepkach jeziora Jarun w Zagrzebiu. W tym roku swoją festiwal uświetnią swoją obecnością między innymi: Florence + The Machine, The Kooks, Barns Courtney i PJ Harvey. A w przerwie między...

Dyskusje na temat: festiwal smaku