• Informacje na temat:

  festiwal luty

Artykuły na temat: festiwal luty
 • ​Festiwale i imprezy w Berlinie

  ...ciekawe festiwale filmowe. W lutym filmowa energia miasta jest skoncentrowana wokół Berlin International Film Festival. Jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie corocznie przyciąga ponad(...) się nowoczesną technologią, nie może was zabraknąć na festiwalach CTM & Transmediale. Na tych dwóch współpracujących ze sobą imprezach zetkniecie się z różnymi wymiarami technologii. Program CTM jest...

 • Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy

  Kolejna edycja festiwalu MATERIA PRIMA obędzie się w dniach 21-28 lutego 2015 roku w Krakowie. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które przybliża polskiej widowni Teatr Formy na najwyższym światowym poziomie. Zobaczymy spektakle teatru tańca, teatru plastycznego, lalkowego, teatru cieni, nowego cyrku stworzone przez najbardziej znanych reżyserów i choreografów.

 • Festiwal Kultury Chińskiej

  Od trzech lat impreza ta odbywa się w niezwykłej scenerii podziemnych komór kopalni soli. Dzięki temu jest prawdopodobnie jedynym na świecie powitaniem Nowego Roku Chińskiego pod ziemią. Głównym punktem Festiwalu, który odbędzie się 5 lutego br. (początek o godz. 16.00 w komorze Warszawa) będzie ceremonia powitania Nowego Roku Chińskiego "Ognistego Psa" z jedynym w Polsce tańcem smoka...

 • Twój STYL nominowany do Bestsellerów Empiku

  Do Bestsellerów Empiku nominowanych zostało 65 tytułów - od najchętniej czytanych polskich kryminałów po nagradzane na międzynarodowych festiwalach produkcje filmowe. 16 lutego podczas gali tegorocznej edycji konkursu nagrody zostaną przyznane w 13 kategoriach, w tym 5 książkowych, 3 filmowych, 2 muzycznych, multimedialnej oraz 2 prasowych. Trzymamy kciuki za nominowany do nagrody miesięcznik...

 • Bukowina Tatrzańska. Zabawa po góralsku

  Nie tylko w Rio de Janeiro czy Wenecji odbywają się huczne festiwale. Także w Polsce, już od niemal półwiecza, mamy swój tradycyjny karnawał pod Tatrami.

 • Grażyna Torbicka: Nikt nie lekceważy dywanu

  Festiwale mają ogromne znaczenie. Nawet jeśli jest to festiwal w Cannes uznawany za wielkie targowisko próżności, to wszystko zależy od tego, co chcesz z niego wyciągnąć - przyznaje Grażyna Torbicka w rozmowie z Krzysztofem Materną.

 • ​Operetka według Gombrowicza

  ...wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", Międzynarodowym Festiwalu "Sacrum non Profanum" czy "Compositori a confronto" we...

 • Fine Dining Week w Krakowie i Warszawie

  Po udanym debiucie w sierpniu szykuje się kolejna okazja na wielozmysłowe doświadczenie w najwybitniejszych restauracjach w Warszawie i Krakowie. Od 20 do 28 lutego odbędzie się druga edycja Fine Dining Week - festiwalu, podczas którego w wybranych restauracjach można zjeść pięć popisowych dań wybitnych szefów kuchni w cenie 119 złotych.

 • ​Gdzie skrzaty schowały garniec złota, czyli o skarbach Irlandii

  Irlandia to dziwny kraj; z jednej strony bardzo melancholijny, cichy i spokojny, a z drugiej strony mamy imprezy z okazji Dnia Świętego Patryka, puby pękające w szwach i festiwale na światowym poziomie. Warto zweryfikować swoje skojarzenia z emigracją, przemysłem i biedą, poznając ten kraj w czasie podróży.

 • ​Karnawał w Rio de Janerio

  Najsłynniejsza impreza na świecie? Karnawał w Rio de Janerio! Każdego roku przybywa tu pół miliona turystów, którzy chcą uczestniczyć w tym barwnym widowisku. Ta rozsławiona na wszystkich kontynentach zabawa to nie tylko gra rytmicznych dźwięków i ponętnych ruchów. Karnawał w Rio to przede wszystkim festiwal emocji!