• Informacje na temat:

  festiwal kultury żydowskiej

Artykuły na temat: festiwal kultury żydowskiej
 • Warszawa Singera: Jubileuszowy Festiwal Kultury Żydowskiej

  W dniach 25 sierpnia - 2 września 2018 r. odbędzie się specjalna, jubileuszowa, 15. odsłona festiwalu kultury żydowskiej "Warszawa Singera". Styl.pl jest patronem festiwalu.

 • W sobotę 26 czerwca rozpoczyna się w Krakowie 14. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej. Przez dziewięć dni krakowskim Kazimierzem, żydowską dzielnicą Krakowa, zawładną najwybitniejsi przedstawiciele kultury i sztuki żydowskiej z USA, Izraela i Europy.

 • Teatr w ruinie: 10. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia

  ...8 listopada br. zostały ogłoszone wszystkie tytuły tegorocznego 10. Festiwalu Boska Komedia, zaprezentowanych zostanie aż 16 spektakli w konkursie INFERNO, 11 w sekcji PURGATORIO i cztery w sekcji młodych twórców PARADISO. Bilety na festiwal, który odbędzie się w dniach 9 do 16 grudnia będzie można kupować od najbliższego poniedziałku 13 listopada. Wyniki konkursu INFERNO poznamy 16 grudnia br.

 • Festiwal Lalka też człowiek

  Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych "Lalka też Człowiek" potrwa w Warszawie do 14 października.

 • Festiwal kultury i pokoju

  Aż 184 imprezy, m.in. koncerty, wykłady, wystawy, warsztaty, pokazy filmowe odbędą się w ramach 15. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 • Uduchowiony festiwal

  Chór kantorów z Wielkiej Synagogi w Jerozolimie, najsłynniejsi klezmerzy i wykonawcy muzyki chasydzkiej, a także kapela żydowskich kobiet i absolutnie wyjątkowy zespół łączący muzykę klezmerską z punk rockiem - to tylko część niezwykłych wykonawców i ludzi sztuki, którzy spotkają się z publicznością podczas 15. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 • Pannonica Folk Festival

  Festiwal kultury bałkańskiej Pannonica Folk Festival po raz trzeci odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Barcicach nad Popradem, niedaleko Starego Sącza.

 • Gołda Tencer: Koniec z Gienią

  ...żydowską kulturę od zapomnienia. Organizacja ta stworzyła m.in. Centrum Kultury Jidysz, Żydowski Uniwersytet Otwarty, który prowadzi wykłady z kultury żydowskiej, i Uniwersytet Trzeciego Wieku dla(...) kolegów z klasy, zrobione kilka lat temu na Warszawie Singera. Już dawno porozjeżdżali się po świecie, ale co roku przyjeżdżają na festiwal. - Michał ze Szwecji, Grzesiu z Kopenhagi, Heniek z Izraela, Renia...

 • Grudzień to nie tylko święta Bożego Narodzenia

  Boże Narodzenie nie jest jedynym grudniowym świętem hucznie obchodzonym na naszym globie. Inne kultury celebrują ten miesiąc na swój sposób. Przenieśmy się więc na chwilę w podróż dookoła świata, aby poznać takie ceremonie jak Bodhi Day, Chanuka, czy Pancha Ganapati.

 • Świętuj Nowy Rok przez cały rok

  ...specjalne posiłki w gronie najbliższych, urządzane są festiwale, tańce, zawody sportowe. W tych dniach wielu odwiedza grób słynnego poety Hafeza i pochyla się nad jego twórczością. Balijskie Nyepi jest...

Dyskusje na temat: festiwal kultury żydowskiej
 • Re: Była korepetytorką w domu ortodoksyjnych żydów

  Zapraszam na krakowski festiwal kultury żydowskiej na Kazimierzu. Tam to dopiero jest chamstwo i wysoka "kultura". Strach się bać.

 • Re: Krzysztof Kowalewski: Nie wiedziałem, kim jestem

  w Palestynie trwa akurat nieustający" festiwal kultury|" żydowskiej

 • Re: Czy żydówka może nosić bikini

  A co mnie obchodzą żydzi i to co wyprawiają w izraelu, ja mam już dość słuchania i czytania o nich. A to jakiś festiwal żydowskiej piosenki, a to tydzień kultury zydowskiej, a to Oświęcim, holokaust, itp. i informacje tak podawane jakby tam sami żydzi ginęli. U siebie niech robią co chcą, ale mam już dość info "zydzi to, żydzi tamto", a co mnie to obchodzi, tu jest POLSKA i tu jest inna religia