• Informacje na temat:

  fauna i flora

Artykuły na temat: fauna i flora
 • Roatan. Jedna z najpiękniejszych wysp Morza Karaibskiego

  Należącą do Hondurasu wyspę Roatan ponoć odkrył sam Krzysztof Kolumb. To niewątpliwie jedna z najpiękniejszych wysp Morza Karaibskiego. Słońce, lazurowe morze, bogata flora i fauna oraz przepełniona kolorami rafa koralowa to największe atrakcje tej wyspy, która ma 64 km długości i 8 km szerokości. W ubiegłorocznym rankingu najpiękniejszych wysp przygotowanym przez portal Tripadvisor znalazła się...

 • Co trzeba wiedzieć jadąc do Wenezueli

  Wenezuela to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników życia w bliskości z dziką przyrodą. Oszałamiająca flora i fauna w tym malowniczym kraju jest w niewielkim stopniu przetworzona przez człowieka, dzięki czemu będziesz miał niepowtarzalną okazję spędzić miłe chwile w otoczeniu samej natury. Wenezuela to także piękne miejscowości, które swoim egzotycznym klimatem przyciągają setki tysięcy...

 • Przewodnik po Madagaskarze

  Madagaskar pomimo swoich pokaźnych rozmiarów nie jest częstym kierunkiem turystycznych wojaży. Czwarta co do wielkości wyspa na świecie swoją dziką i nieprzewidywalną fauną i florą jednych może zniechęcić a drugich wręcz zafascynować. Bez wątpienia polecamy Madagaskar jako cel wakacji. To idealne miejsce do obcowania z dziewiczą naturą.

 • Megamocni, kosmicznie odważni i szokująco heroiczni

  Wróciłam ze spokojnego tygodnia na Mazurach. Dzieci, jezioro, trawa i gwieździste niebo. Brak internetu i zainteresowania czymkolwiek innym niż fauna, flora i potomstwo.

 • Kongo, kraj znany przede wszystkim z dzikiej natury i malowniczych krajobrazów, wyróżnia się nie tylko niepowtarzalną fauną i florą, ale również ciekawymi turystycznie miastami. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście stolica kraju, czyli Brazzaville.

 • Bądź dzika i drapieżna

  Delfina Delettrez zaprezentowała swoją czwartą kolekcję biżuterii w Deyrolle, paryskim gabinecie osobliwości. Projektantka inspirowała się fauną i florą.

 • ​Antananarywa - metropolia w centrum dżungli

  .... Flora i fauna w pigułce Wcale nie trzeba wyjeżdżać kilkaset kilometrów poza obręb stolicy miasta, żeby mieć okazję zapoznać się z florą i fauną charakterystyczną dla całego Madagaskaru...

 • Tatry: Dolina Pięciu Stawów Polskich

  .... Oko w oko z dziką przyrodą Wędrówkę urozmaica niezwykle ciekawa fauna i flora. Dolina i przylegające do niej zbocza porośnięte są roślinnością alpejską i typową dla Tatr kosodrzewiną. Ten rejon...

 • Król karo. Nie zamykaj się w czterech ścianach. Zwłaszcza, że cały tydzień siedzisz w betonie. Ulubioną książkę można przeczytać choćby na ławce w parku....

 • ​Zanzibar - bogactwo natury

  Zanzibar leżący na Oceanie Indyjskim, w pobliżu wybrzeży Tanzanii zachwyca turystów urokliwymi krajobrazami i niebywałym bogactwem przyrody. Ta niewielka wyspa jest wyjątkowo zielona. Rośnie tutaj wiele gatunków rośli, o których większość z nas nawet nie słyszała. Fauna, podobnie jak flora, jest bogata i złożona. Wyspa przypraw i owoców Wyspa Przypraw - tak niegdyś mawiano na Zanzibar...

Zdjęcia na temat: fauna i flora
Dyskusje na temat: fauna i flora
 • Re: Migingo: Przeklęta wyspa

  To powinno być w dziale Fauna i Flora. Ciekawostki zoologiczne.

 • Re: Seks z drzewem, orgazm przy wodospadzie. Kim są ekoseksualni?

  a te elementy natury które te lewaki zaspokajają to flora czy fauna?

 • Re: Naturalne sposoby ochrony przed kleszczami

  VVagine trzeba okadzać przed każdym wejściem do lasu - flora i fauna mogą nie wytrzymać przykrego zapachu śledzia - nawet kleszczom należy się szacunek!

 • Re: Kamila z "Królowych życia" pokazała nowego chłopaka

  Kliknąłem na zdjęcie by otworzyć artykuł (interesuje mnie fauna i flora podwodna) a tu o jakiejś Kamili. Co jest grane? Zdjęcie glonojada a artykuł o zupełnie czymś innym.

 • Re: Kleszcze już na nas czyhają

  Kolego w Chorwacji od tysięcy lat jest wiele cieplejszy klimat niż w Polsce i kleszcze ich nie zjadły co więcej rzadko tam występują gdyż nowoczesne rolnictwo jest slabo rozwinięte a fauna i flora bardzo bogata. Tak na marginesie jak opierasz się badaniami naukowymi to warto się nimi podeprzeć podając źródła

 • Re: To może być najtragiczniejsza noc w życiu twojego czworonoga

  A myślałeś kiedyś, jak na twoje odchody reaguje rzeczna fauna i flora? morska, kiedy twoje odchody tam ostatecznie dopłyną? w ogóle myślisz, czy tylko ruszasz bezmyślnie gębą/pukasz kopytkami w klawę?

 • Re: To może być najtragiczniejsza noc w życiu twojego czworonoga

  A myślałeś kiedyś, jak na twoje odchody reaguje rzeczna fauna i flora? morska, kiedy twoje odchody tam ostatecznie dopłyną? w ogóle myślisz, czy tylko ruszasz bezmyślnie gębą/pukasz kopytkami w klawę?

 • Re: Gwiazdy bez tapety

  Siódmego dna Pan Bóg odpoczywał pod gruszą patrząc na świat jaki stworzył. Ta fauna taka piękna, ta flora. Zwierzęta śliczne, przyroda ujmująca ten Adam taki męski, na to wszystko pyta Ewa a Ja a Ja? A Bóg aaaaaa Ty to się będziesz malować.

 • Re: Gwiazdy bez tapety

  Siódmego dna Pan Bóg odpoczywał pod gruszą patrząc na świat jaki stworzył. Ta fauna taka piękna, ta flora. Zwierzęta śliczne, przyroda ujmująca ten Adam taki męski, na to wszystko pyta Ewa a Ja a Ja? A Bóg aaaaaa Ty to się będziesz malować.

 • Re: Proroctwa: Iskra wyjdzie z Polski!

  Jak Wy możecie tak wyrażać się o Bogu. Żeby nie Bóg, nie było by Was na ziemi. Pomyślcie tylko przez chwilę, jak to co nas otacza, jaką ma skomplikowaną budowę, ta fauna, flora wodna, zwierzęta ptaki. Czy to wszystko samoistnie powstało ?, czy zostało stworzone przez Arcy Mistrza, Boga Wszechmogącego, Którego głos słyszeli ludzie na ziemi. Jak Wy możecie tak myśleć i pisać o Bogu naszym.