• Informacje na temat:

  europa kolej

Artykuły na temat: europa kolej
 • Żółte pomidory

  Mają wiele odmian. Przywędrowały do nas z Ameryki Południowej, a Europa zawdzięcza je wyprawom Kolumba.

 • Egzotyka latem

  Coraz częściej wybieramy egzotyczne wakacje, ale jeżeli już lecimy w tropiki, zazwyczaj decydujemy się zimą. Dlaczego? Część osób, które nie zdążyły wypocząć latem, w poszukiwaniu słonecznej plaży musi udać się poza Europę.

 • Nasze skarby

  W Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku czujemy się jak ryba w wodzie: Europa i świat nie mają już przed nami tajemnic. Cudze chwalimy, a swego nie znamy?

 • Matki Biesłanu wciąż pytają

  Od ataku na szkołę w Biesłanie - największego ataku terrorystycznego w Europie - minęło 10 lat. Matki dzieci, które wtedy zginęły, szukały sprawiedliwości w 127 sądach w Rosji. Bez skutku. Teraz sprawa, o której zapomniała cała Europa, trafiła do Strasburga. Czy Europejski Trybunał Praw Człowieka wyda sprawiedliwy wyrok?

 • W Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku czujemy się jak ryba w wodzie: Europa i świat nie mają już przed nami tajemnic. Wydaje się, że nadszedł czas, aby świeżym okiem spojrzeć na własny kraj i odkryć, jak jest piękny, jak dynamicznie się zmienia i unowocześnia. Zapraszamy do czterech miast – Gdańska, Warszawy, Krakowa i Wrocławia – aby poczuć puls i rytm współczesnej, wolnej polski. Wika...

 • Prawdziwa magia futbolu

  ...na własną intuicję, której słucha w pierwszej kolejności, nie bacząc na konsekwencje. W trakcie Euro 2012 na jego Księżycu przebywa Pluton, a Mars w horoskopie trenera pokrywał się z pozycją Marsa...

 • Fantastyczne zakupy za granicą

  Nie trzeba być wielkim fanem zakupów czy tzw. fashion victim, aby wiedzieć, jakie okazje zakupowe czekają na nas za granicą. Niewątpliwie Europa ma na swojej mapie kilka takich miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić.

 • Niezwykle wszechstronna pelargonia pachnąca

  Pelargonia pachnąca uprawiana jest głównie ze względu na swój zapach, ale to nie jedyna jej zaleta. Jest wyjątkowym składnikiem stosowanym w kuchni, skutecznym postrachem dla owadów, a nawet eliksirem upiększającym. Jej wszechstronność zadziwia.

 • To tu znajduje się biegun ciepła i tak gorącej Hiszpanii. W Sewilli, stolicy Andaluzji, latem temperatura często przekracza 50 st. C!

 • Sardynia. Co warto zobaczyć?

  Piaszczyste plaże, bajkowe zatoki, błękitne, czyste morze - czy można chcieć więcej?

Dyskusje na temat: europa kolej
 • Re: Magdalena Cielecka. Świat u stóp

  Myślisz że uchronisz się w Twierdzy Polska? Bzdura, my będziemy następni. Cywilizacja Białego Człowieka upada i nie zatrzymasz tego. Europa jest stara, zgnuśniała i nie chce się rozmnażać. Przyjdą młode bryczki i... wymieszamy się. I nic w tym złego. Normalna kolej rzeczy ;) To nawet fascynujące obserwować nasz upadek :)

 • Re: Joanna Kos-Krauze: Pewnych pytań nie można nigdy zadać

  Lewaki i ż*dzi często podają argument, że "Europa powinna przyjmować Afrykanów ze względu na lata kolonializmu". Zapominają tylko, że Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Belgowie zostawili w Afryce kolej, murowane miasta, porty, broń palną, maszynę parową, silnik spalinowy, elektryczność. Zapominają też (albo celowo zkłamują), że Afrykanie cieszą się niepodległością od lat 50-tych wieku XX, oraz że