• Informacje na temat:

  etiopia

Artykuły na temat: etiopia
 • Etiopia - co trzeba wiedzieć

  Jest państwem we wschodniej części Afryki, nazywanej często Rogiem Afryki, ze względu na ułożenie lądu, przypominające róg. Graniczy z Kenią, Sudanem, Sudanem Południowym, z Dżibuti, Somalią i Erytreą. Nie ma dostępu do morza. Etiopia podzielona jest na stany, czyli kilil oraz dwa miasta wydzielone. Należy do najuboższych krajów świata, co przejawia się między innymi dochodem na mieszkańca...

 • Etiopia. Kraj, który nigdy nie został kolonią

  Choć początkowo trudno w to uwierzyć, Etiopia jest najbliższym nam kulturowo krajem Afryki, a dominującą religią jest tam chrześcijaństwo. Jest też jedynym krajem na tym kontynencie, który nigdy nie stał się kolonią innego mocarstwa. To oaza spokoju na pełnej niepokojów mapie Czarnego Lądu. Zaś południe Etiopii to kwintesencja Afryki, z jej egzotyką w swym najlepszym, atrakcyjnym wydaniu.

 • Najpiękniejsze miejsca w Etiopii

  W Etiopii można podziwiać bujne sawanny, pustynie, a także wodospady.

 • Addis Abeba - "kwiat" Etiopii

  Ponad sto dwadzieścia lat temu na terenie dzisiejszej stolicy Etiopii pośrodku pustyni wyrósł gaj eukaliptusowy - sprawiła to siła miłości. Dziś Addis Abeba tętni życiem, a turystów przyciąga zwłaszcza Etiopskie Muzeum Narodowe ze szkieletem sławnej "Lucy" - australopiteka znalezionego w Etiopii w latach 70. XX wieku.

 • Addis Abeba - wycieczka do stolicy Etiopii

  Addis Abeba oznacza w tłumaczeniu "Nowy kwiat", czyli nową stolicę kraju. Miasto powstało przez wzgląd na miłość, jaką darzył król Menelik swoją żonę, Taitu.

 • Afryka jest kobietą

  Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia, Namibia, Botswana, Zimbabwe, Mali, Burkina Faso. Po 15 latach podróżowania po Afryce Beata Lewandowska-Kaftan postanowiła napisać o tym książkę.

 • ​Księżycowe scenerie w najbardziej egzotycznych zakątkach świata

  Wyprawa na Księżyc - to marzenie każdego dziecka. Mimo że wycieczki w kosmos wciąż jeszcze przed nami, to istnieje sposób, by choć w pewnym stopniu zrealizować to marzenie. Warto wybrać się w nieco bardziej ziemskie miejsca, które jednak zachwycają swoim niesamowitym księżycowym krajobrazem. Wyruszcie w podróż po najbardziej egzotycznych zakątkach świata i odkryjcie magiczne zakamarki Boliwii, Malediwów oraz Etiopii.

 • Tomasz Piątek: Nie umiemy walczyć o własne prawa

  W Chinach czy w Bangladeszu pracownicy zaczynają się już buntować i zaszywać wiadomości pod metkami: nie chcą pracować za miskę ryżu w fabrykach, które w każdej chwili mogą się spalić. Dlatego firmy, także polskie, przenoszą produkcję z Bangladeszu do Etiopii. Wiadomo, że Etiopczycy od lat zmagają się z klęską głodu, więc będą pracować za jedzenie - mówi Tomasz Piątek, autor książki "Magdalena".

 • Sekrety Afryki

  Roman Rojek, autor albumu "Etiopia na 21 dni lub na całe życie" odwiedził nieuczęszczane afrykańskie ścieżki, poznał miejscowych mieszkańców i ich zwyczaje. Czytelnikom "Modnego Krakowa" zdradza, co najbardziej przeszkadza w Afryce przybyszom z Europy i dlaczego Etiopia roztacza czar trudny do zapomnienia.

 • David Rocco: Jedzenie łączy!

  ...z tobą na takie tematy? - Etiopia przeżywała najtrudniejszy czas w latach 80. Wtedy musiała zmierzyć się z ogromnymi  problemami gospodarczymi i głodem. Teraz sytuacja ekonomiczna kraju zaczyna się(...) pozytywnie wpływają na gospodarkę i życie mieszkańców. Etiopia to kraj naprawdę niesamowitych, postępowych i wspaniałych ludzi. Czy było coś, co zaskoczyło cię podczas podróży po Afryce? - Tak...

Zdjęcia na temat: etiopia
Wideo na temat: etiopia
 • Angelina Jolie i Brad Pitt obchodzili pierwszą rocznicę ślubu

  Angelina Jolie i Brad Pitt obchodzili pierwszą rocznicę swojego ślubu. Brangelina uważana jest za idealną aktorską parę Ameryki. Jolie i Pitt są rodzicami szóstki dzieci, trojga biologicznych i trojga adoptowanych z Kambodży, Etiopii i Wietnamu. Pobrali się 23 sierpnia 2014 roku po niemal 10 latach związku. Poznali się i zakochali w sobie na planie "Pan i Pani Smith" w 2005 roku. Ceremonia ślubu owiana była tajemnicą przed mediami. Czy ich związek skrywa więcej nieznanych faktów? (Źródło:...

Dyskusje na temat: etiopia
 • 40 groszy za życie

  . (...) A Etiopia walczy nie tylko z brakiem jedzenia i lekarstw dla dzieci, ale także z niedoborem służb medycznych. W szpitalu, w którym jest 100 małych pacjentów, pracuje zaledwie trzech lekarzy

 • Re: Które pozycje seksualne są najprzyjemniejsze dla kobiet?

  no tak, ale uważaj bo Etiopia, Nigeria, itp. to można trzy literki wyłapać :]

 • 40 groszy za życie - Żyłam sobie w kokonie utkanym z rodzinn

  taki, że strach wejść: - Tam panuje niesamowity bałagan. Między szpitalnymi pawilonami biegają jakieś bezpańskie psy, rosną skarłowaciałe rośliny. (...) A Etiopia walczy nie tylko z brakiem jedzenia

 • Re: Jak ci się podoba ta sesja z Anją Rubik ...

  Do Vouge Etiopia z tym szkieletorem!

 • Re: Polska stewardessa pomaga dziewczynie z Indii

  Porwot skadkolwiek poza Etiopia do tego bagna nad Wisla wymaga choroby umyslowej. Mowa oczywiscie o ludziach normalnyh, a nie jakichs nieudacznikach.

 • Re: Groźne wakacje?

  Róg Afryki (Półwysep Somalijski, kraje: Erytrea, Dżibuti, Etiopia i Somalia) Przypomnijcie bo mnie pamięć zawodzi...... Z jakich to krajów bez żadnej kontroli napływają inżynierowie,lekarze i biznesmeni..... ???

 • Re: Kanada: W kraju klonowego liścia

  W/g ostatniego spisu ludnosci 60% mieszkancow Toronto urodzila sie poza granicami Kanady.Przewaznie kraje arabskie, Somalia, Etiopia i Pakistan

 • Re: Wojciechowska pochwaliła się pupilem. Słodziak!

  Kawał porządnej dziennikarki ! Martyna zawsze jest sobą i prze do przodu na własne ryzyko. Szkoda, że odeszła z NG. Czekamy na kolejne programy i książki. Pisząc ten komentarz patrzę na "Etiopia, ale czat"

 • Re: Listy polecone do Krystyny Jandy

  "dyktatura w tym kraju", a tu aż Trzy Nowe Kocyki ( i "teatr" jest?), "w tym kraju", który zbankrutował 30 Czerwca 2016, to pewnie "te kocyki" Made in Bangladesz, czy Made in Etiopia!?

 • Re: Groźne wakacje?

  To już uznali!!!: "Róg Afryki (Półwysep Somalijski, kraje: Erytrea, Dżibuti, Etiopia i Somalia) Jak donosi WHO, odnotowano tam obecność zmutowanego wirusa polio pochodzenia szczepionkowego (vaccine-derived poliovirus - VDPV)." Kiedy stanie się tak samo w przypadku pneumokoków https://youtu.be/9isEaDEGJJ8 i Odry?. Jak na razie lekarzom mówiącym prawdę Izba Lekarska czyni wstręty, karze