• Informacje na temat:

  egipt kair

Artykuły na temat: egipt kair
 • Tłumy w Egipcie mimo kryzysu

  Pomimo niestabilnej sytuacji politycznej w Egipcie nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa turystów. Organizatorzy wyjazdów odradzają jednak opuszczanie kurortów, wstrzymane są wycieczki do Kairu. Demonstracje nie wpływają na obniżenie cen ani na zwiększoną liczbę rezygnacji z wyjazdu.

 • Egipt po rewolucji. Tego nie zobaczysz w kurortach

  ...pali, to intrygi, spotkania, opowieści. To zupełnie inne życie, niż to, które my znamy z naszej kawiarnianej rzeczywistości. Mafhuz opisuje fikcyjną dzielnicę Kairu, bardzo biedną, ale nie pozbawioną(...) naszej dzielnicy" i kiedy wybuchła arabska wiosna ludów pytania o analogię z powieścią od razu powróciły. - Tę powieść możemy odnieść do współczesnego Egiptu na dwa sposoby. Można spojrzeć na to tak...

 • Jak Cate Blanchett została aktorką?

  Dwukrotna laureatka Oscara Cate Blanchett swój aktorski debiut zaliczyła w Egipcie. Jako młoda dziewczyna wyjechała na rok do Kairu, gdzie planowała zostać kuratorem sztuki. Do świata filmu trafiła trochę przez przypadek.

 • Poznaj największe zabytki starożytnego Egiptu

  Egipt to nie tylko piasek, palmy i upały, to przede wszystkim unikatowe na skalę światową skarby naszej cywilizacji, a także historii całej ludzkości. Oto miejsca, których nie może ominąć żaden turysta. Miejsca równie urzekające, co niepokojące.

 • Egipt - raj nie tylko dla płetwonurków

  Piramidy i świątynie, afrykańskie krajobrazy i piaszczyste plaże, olśniewające rafy koralowe oraz ciepłe morze przez cały rok - tym Egipt przyciąga miliony turystów. Polacy wciąż najchętniej wybierają ten kraj na letni wypoczynek.

 • Tajemnica klejnotu Nefertiti

  Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu.

 • Echnaton i Nefertiti

  ...17 listopada 1714 roku ksiądz Claude Sicard, jezuita, prowadzi rekonesans ruin Tuna(t) al-Dżabal, w Egipcie Środkowym, ponad 200 km na południe od Kairu. Miejsce to robi ogromne wrażenie. O jego niepowtarzalnej urodzie stanowią błękitne niebo, pustynia i ciepłe odcienie łagodnej jesieni.

 • Zabytki Aleksandrii - kulturalnej stolicy Egiptu

  Nazywana "perłą wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego" oraz "kulturalną stolicą Egiptu", Aleksandria to drugie co do wielkości - po Kairze - miasto kraju, jego największy port i ważny ośrodek kulturalny, naukowy oraz handlowy. Turystów kusi niezapomnianymi widokami oraz zabytkami, będącymi świadkami jej bardzo długiej i bogatej historii.

 • To fantastyczny sposób na zwiedzanie kraju. Nil, jedna z najdłuższych rzek świata, jest najważniejszą... autostradą Egiptu.

 • Pakistan, Egipt i Irak     8. Pedofilia i zbrodnie seksualne kościoła - symbolicznie Dublin     9 . Miejsce chrześcijan na blisko wschodzie - Kair... Ale tez 500 000 chrześcijan żyjących przed...

Zdjęcia na temat: egipt kair
Dyskusje na temat: egipt kair
 • Re: Egipt okazał się cudowny

  I czym ty sie chwalisz?! Kobieto! W roku 1978 cały Kair mogłam miec. Takiego powodzenia to ja w zyciu nie miałam, a do piękności nie należę.

 • -

  -

  Widzilam piramidy i Sfinksa na zywo jakies 40 razy (opiekujac sie wycieczkami). Owszem , robia wrazenie, ale za pierwszym razem spodziewalam sie wiekszego. I pewnie byloby z 50lat temu, kiedy Giza byla na srodku pustyni. Teraz Kair do niej dobil, wiec gdzie nie spojrzysz, widzisz w oddali budynki, a autokary z turystami wjezdzaja po same piramidy. Strach myslec jaki bedzie ich los - przetrwaly

 • mialo byc ,, wybierz fryzure dla siebie ,,

  gdzie te fryzury ? mialy byc a sa jakies kreacje !!!!!!! beznadziejne !!!!!!!

 • To gratuluje wiedzy.

  bardziej rowiniety i cywilizowany Kair czy Aleksandire. A bylas w Polsce na prowincji ? Zreszta nawet w miescie nie trudno zauwazyc ile zon jest bitych i maltretowanych przez swoich mezow, ale to

 • Syria - kraj starych tradycji

  noszone. W metrze w Kairze(na marginesie - Kair jest brudny i jak caly Egipt biedny) spotkalam sie z dezaprobatá - kobieta w jeansach jest dla nich nie do przelkniécia - widzieli UFO(...)Wlasnie wrócilam z Egiptu - zwiedzalam calá Syrié.W meczecie nie proszono mnie o zakrycie glowy(oczywiscie jak wszyscy musialam zdjac buty; - ) ) na co oczywiscie bylam przygotowana, ale poproszono