• Informacje na temat:

  egipt faraon

Artykuły na temat: egipt faraon
 • Egipt - raj turystyczny

  Przyjazd do kraju faraonów gwarantuje moc wrażeń, poznanie nowej kultury i historii, wspaniałą pogodę i co najciekawsze - zawsze się tutaj wraca.

 • Wodne szaleństwo w Egipcie

  Monumentalne piramidy, zabytki pamiętające czasy faraonów, bezkresna pustynia okraszona gdzieniegdzie zielonymi oazami... Myślisz, że wczasy w Egipcie to oferta nie dla ciebie? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz!

 • Jak uniknąć klątwy faraona?

  Trzydziestotrzyletnia pani Barbara zgłosiła się do mojego gabinetu przed wyjazdem do Egiptu, prosząc o poradę, jak postępować w przypadku wystąpienia biegunki. Jej znajoma, która niedawno wróciła(...), nazywana różnie w różnych częściach świata - "klątwą faraona", "zemstą Montezumy" czy "galopem gringo", to przypadłość dotykająca osoby podróżujące do krajów o odmiennej florze bakteryjnej, innym sposobie...

 • Taba - oaza spokoju w Egipcie

  Egipt kojarzy nam się z tętniącym życiem, tłumem, zgiełkiem i harmidrem. Jednak również miłośnicy spokojnego wypoczynku znajdą tutaj swoją zaciszną oazę. Jest nią Taba, położona u wrót Synaju.

 • Co koniecznie trzeba zobaczyć w Egipcie

  ...​Na zwiedzanie Egiptu poświęcić należałoby kilka miesięcy. Kiedy wyjazd ograniczony jest do dwóch lub jednego tygodnia, warto wiedzieć, które miejsca muszą znaleźć się na naszej liście.

 • Kiedy faraon była kobietą

  Hatszepsut nie wystarczał status głównej żony faraona i tym samym Boskiej Małżonki Amona. Już wtedy cieszyła się dużymi prawami, ale uznała, że pragnie czegoś więcej. Chciała być pierwszą kobietą faraonem.

 • Egipt to jeden z moich ulubionych kierunków. Byłam już tam kilka razy i nigdy nie miałam dość. Teraz jednak postanowiłam odpoczynek przy basenie połączyć ze zwiedzaniem. Dlatego na miejsce swojego(...) przy Wyspie Faraona Spędzając wakacje w Tabie, nie mogłam nie odwiedzić wyspy Faraona. Można tam dotrzeć promem i praktycznie każdy hotel organizuje takie wycieczki fakultatywne. Wyspa, która...

 • Tanatopraksja: Ułatwia ostatnie pożegnanie

  Dawniej mogli sobie na nią pozwolić tylko najbogatsi członkowie społeczeństwa - poddawani jej byli faraoni, władcy i papieże. Dziś może poddać się jej każdy. Warunek? Musi być… martwy.

 • Wakacje w tropikach

  ..." duru brzusznego, a w Egipcie wirusowego zapalenia wątroby typu A oraz "klątwy Faraona", czyli biegunki podróżnych (zmaga się z nią co drugi turysta). Jednak wszystkie te schorzenia łączy jedno: można im(...) wirusowymi. Nie ma, niestety, żadnych szczepień zabezpieczających przed tzw. klątwą Faraona i chorobami wywołanymi przez pasożyty (malaria, leiszmanioza, schistosomoza, robaczyce przewodu pokarmowego...

 • Poznaj największe zabytki starożytnego Egiptu

  Egipt to nie tylko piasek, palmy i upały, to przede wszystkim unikatowe na skalę światową skarby naszej cywilizacji, a także historii całej ludzkości. Oto miejsca, których nie może ominąć żaden turysta. Miejsca równie urzekające, co niepokojące.

Dyskusje na temat: egipt faraon
 • Re: Smartfon i różaniec

  starożytną (głównie Egipt) i podbojem Ameryk - co ciekawe, jednym z dowodów na to, że Jezus był wzorowany na Horusie jest to, że Horus miałby być zbawicielem - bzdura. Horus był pierwszym królem Egiptu, a każdy następny faraon ma być niemalże jego wcieleniem (niemalże, bo u Egipcjan różne pojęcia się przeplatały i obecnie nie są zbyt łatwe do logicznego wytłumaczenia - to trochę jak z kotem Schroedingera