• Informacje na temat:

  egipt czy jest bezpiecznie

Artykuły na temat: egipt czy jest bezpiecznie
 • Egipt - raj turystyczny

  Egipt to państwo w północno-wschodniej Afryce. Graniczy z Izraelem, Strefą Gazy, Sudanem i Libią. Na północy ma dostęp do Morza Śródziemnego, a na południu do Morza Czerwonego. Nazwa państwa odnosi się do żyznych gruntów wzdłuż życiodajnej w Afryce rzeki Nil. "Czarny Ląd", jak w tłumaczeniu mówi się na Egipt jest przeciwieństwem ogromnego obszaru pustynnego, czyli "Czerwonego Lądu".  Na...

 • ​Czy czeka nas fala upadków biur podróży?

  Czy Polską turystykę czeka najcięższy sezon od wielu lat? Czy gwałtowny spadek liczby wyjazdów do krajów kojarzonych z ryzykiem zamachów terrorystycznych takich jak Tunezja, Turcja czy Egipt przełoży się także na miejsca, które do tej pory przez większość Polaków były uważane za bezpieczne?

 • Plisowaną spódnicę noś jesienią i... łącz z czym chcesz

  ...plisowane suknie były atrybutem królewskich rodów, zaś w XX wieku odsłaniające kostki spódnice z plisami stały się symbolem dokonanej przez Coco Chanel modowej rewolucji i zerwania z rygorem powłóczystych(...) stroju, jak i ciekawą alternatywą dla spódnic ołówkowych, po którą chętnie sięgają zwolenniczki stylu nawiązującego do minionych epok. W tym sezonie zaś najmodniejsza jest plisowana spódnica o bezpiecznej...

 • Dziś jest Światowy Dzień Życzliwości

  Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawa do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

 • Rafał Stańczyk: Dziennikarz jest częścią konfliktu

  ...- Żaden materiał nie jest tak dobry, żeby miał być ostatnim. Czasem warto zrobić gorszy, ale go zrobić - mówi Rafał Stańczyk, reporter TVP relacjonujący konflikty w Libii, Egipcie, Somalii, Sudanie Południowym, Afganistanie i Ukrainie.

 • Zapach jest tym, co w nas najbardziej zwierzęce

  ...- Z jednej strony ludzie oddalają się od biologii w stronę kultury, bardzo modyfikują swoje ciało i dotyczy to również jego zapachów, ale jednak pewnych granic biologicznych nie jesteśmy w stanie przeskoczyć - przekonuje filozof kultury z Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, dr Jowita Guja.

 • Wakacje w tropikach

  Zamierzasz spędzić urlop w Hiszpanii, Grecji, Egipcie, Kenii czy Indonezji? Warto pamiętać, że oprócz wspaniałych wrażeń, z dalekiej podróży można przywieźć poważną chorobę.

 • Plisowana spódnica - elegancka i ponadczasowa

  Eleganckie, urocze, ultra kobiece - znane od starożytności plisy od kilku sezonów cieszą się coraz większą popularnością. Tej jesieni najmodniejszym ich wcieleniem jest plisowana spódnica - najlepiej o bezpiecznej długości - za kolano.

 • Czerń - najlepsza przyjaciółka kobiety

  ...jest ponadczasowy i nie wychodzi z mody" - zauważa znana producentka widowisk i pokazów mody oraz wykładowczyni kodu ubioru. Kochamy czerń za jej uniwersalność i zdolność komplementowania sylwetki(...) swoich mundurach pokojówki, zaś już w następnym stuleciu - eleganckie kobiety z wyższych sfer i gwiazdy kina. Podczas gdy w kulturze europejskiej jest na ogół symbolem smutku, melancholii, strachu...

 • Co kraj, to obyczaj – podczas urlopu w krajach muzułmańskich, niezależnie czy wybierasz się ze zorganizowaną wycieczką, czy zwiedzasz na własną rękę, sprawdź, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji i kulturowej gafy.