• Informacje na temat:

  dżungla pod dachem

Artykuły na temat: dżungla pod dachem
 • Dorosłe dzieci wracają do domu

  Starają się usamodzielnić, ale czasami sprawy tak się układają, że muszą wrócić do rodziców i żyć pod ich dachem. A to bywa trudne!

 • ...wzgórze Poon Hill (3120 m n.p.m.) poleca się w przewodnikach jako „absolutnie obowiązkowy punkt programu” podczas trekkingów w okolicach Annapurny. Odpowiedź wyłania się o świcie. Poon Hill to jeden z najbardziej zachwycających punktów widokowych w Himalajach. Rano promienie słoneczne padają tam na ośmiotysięcznik Dhaulagiri pod takim kątem, że pokryta wiecznym śniegiem góra wydaje się zrobiona ze...

 • Kemping dla wymagających - 7 gorących glampingowych kierunków

  ...​Marzysz o wakacjach na łonie natury, ale nie chcesz rezygnować z luksusów? Chcesz doświadczać bliskości przyrody, ale nie masz ochoty na rozbijanie namiotu, przemoczony śpiwór, insekty pod poduszką, jedzenie z puszki i zbieranie w lesie chrustu na ognisko?

 • Rozdział 1. - Rasy.Typy.Modele

  Biorąc pod swój dach mężczyznę, musimy liczyć się i z taką ewentualnością, że zostanie z nami jakieś kilka, kilkanaście, a kto wie - może kilkadziesiąt lat. Dlatego niebagatelną sprawą jest wiek i tężyzna fizyczna, jak również temperament naszego pupila. Lepiej dziesięć razy zastanowić się, do czego tak naprawdę potrzebny jest nam mężczyzna. Wtedy mamy wielką szansę, że wybierzemy odpowiedni dla...

 • Brazylia: Rio de Janeiro, jakiego nie znacie

  ...długim, przecinającym szereg gór tunelem Rebouças. Choć jesteśmy ledwie trzy kilometry od centrum, to w miejscach, w których tunel wychodzi na powierzchnię, otacza nas gęsta dżungla. To Tijuca, największy(...) jeszcze niewielkie statki. Strzeliste kominy i silosy nadają mu swoistego uroku, podobnie jak długie rzędy magazynów, których wielkie białe ściany okazały się pokusą nie do przezwyciężenia dla licznych...

 • Okinawa: Wyspa, która zachwyca

  ...​Okinawa zwana jest japońskimi Hawajami. Lot z Tokio trwa dwie i pół godziny. Już podczas lądowania zachwycają bujne lasy tropikalne i bajkowe kolory wody. Na miejscu okazuje się, że ludzie są przyjaźni i zrelaksowani, a okoliczne wyspy otoczone rafą koralową oferują idealne warunki do nurkowania, snorkelingu, kitesurfingu i innych sportów wodnych.

 • Koty w pracy i na wojnie

  Koty uchodzą często za leni niezdolnych do podjęcia pożytecznej pracy. Madeline Swan, autorka "Historii kotów", udowadnia jednak, że takie wyobrażenia są błędne. Koty nie tylko znajdowały zatrudnienie na odpowiedzialnych stanowiskach w urzędach państwowych, ale nawet brały udział w działaniach wojennych! Ich rola do dzisiaj często pozostaje niedoceniona.

 • Tradycje Bali: Tańce, zęby i porwania

  Jeśli uznają, że wstąpiły w kogoś złe duchy, spiłowują mu zęby. Jeśli przyszłej pannie młodej nie odpowiada wybrany dla niej kandydat na męża, ukochany może ją porwać. A podczas pogrzebu cała wioska i liczni goście mają się jak najlepiej bawić. Mieszkańcy Bali, jednej z najpiękniejszych wysp świata, od wielu wieków kierują się w życiu własnymi zasadami.

 • Czuwa nade mną Anioł Stróż...

  O podróżach, szczęściu, przezwyciężaniu własnych słabości i chwilach, dla których warto żyć opowiada Beata Pawlikowska - pisarz, podróżnik i łowca.

 • Sprzedawca nadziei

  ...pieniądze powinny być wykorzystane, aby pomóc innym. Założyliśmy więc organizację charytatywną pod nazwą Christmas Box House i zaczęliśmy tworzyć schroniska dla dzieci maltretowanych czy porzuconych. Odkąd(...) takiemu zabiegowi mogę pisać o bardzo poważnych rzeczach, takich jak niewolnictwo, handel dziećmi, molestowanie seksualne. Pod zwykłą historią miłosną kryje się potężny i ważny przekaz. Wszystkie moje...