• Informacje na temat:

  dunajska

Artykuły na temat: dunajska
 • Skłócony Ivan i Delfin?

  Łukasz Lazer (27 l.) z zespołu Ivan i Delfin w sobotę, 23 września, stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką jest Maria Dunajska, z którą muzyk spotykał się od pięciu lat. Ku zaskoczeniu wszystkich, wśród 250 zaproszonych gości zabrakło Ivana Komarenki (30 l.).

 • "Zacznij kochać dizajn”

  Beata Bochińska to jedna z czołowych, polskich ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Teraz stworzyła poradnik po fascynującym świecie sztuki użytkowej.

 • 15 najpopularniejszych atrakcji Słowacji

  ...także Spiski Hrad - najpiękniejsze ruiny zamkowe na Słowacji. Łącznie muzeum odwiedziło w tamtym roku 248 tys. turystów. 12. Dunajska Streda Wracamy znowu do aquaparków, które zdominowały listę...

 • Malowniczo usytuowana Bratysława przyciąga uwagę oryginalną architekturą, zabytkami historycznymi i intrygującą przeszłością. To stolica nie tylko europejskiej kultury, ale też dobrego jedzenia i świetnej zabawy. Co koniecznie należy zobaczyć, wybierając się na zwiedzanie Perły Dunaju? My ci podpowiemy!

 • Najlepsze festiwale muzyczne w Europie

  Co roku jury EFA bierze pod lupę wszystkie festiwale muzyczne odbywające się w Europie i decyduje, któremu przyznać tytuł najlepszego. Jednak decydujący głos mają uczestnicy - mogą głosować na imprezę, na której bawili się najlepiej. Nagrody przyznaje się w wielu kategoriach. Oceniane są festiwale według wielkości, halowe, nagrodę mogą dostać też organizatorzy, ulubieni artyści albo piosenka. Wyróżnia się też festiwale innowacyjne i bezpieczne - oraz w specjalnej kategorii nowe imprezy.

 • Podróż pod znakiem moreli

  Niezwykle słodka i soczysta morela z Wachau od 1996 r. podlega ochronie UE jako produkt o chronionej nazwie pochodzenia "Wachauer Marille".