• Informacje na temat:

  dubrownik

Artykuły na temat: dubrownik
 • Dubrownik - cud nad Adriatykiem

  Starówka Dubrownika to kwintesencja miasta dla turysty idealnego. Jest na tyle niewielkie, by objeść je w jeden dzień i na tyle malownicze, by każde zdjęcie wyszło świetnie.

 • Dubrownik: Perła Chorwacji

  Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsze miasto świata. Być może jest w tym trochę przesady, ale Dubrownik ma wszystko, by zasłużyć na miano perły Adriatyku.

 • Dubrownik - perła Adriatyku

  Niektórzy twierdzą, że to najpiękniejsze miasto świata. Być może jest w tym trochę przesady, ale Dubrownik ma wszystko, by zasłużyć na miano perły Adriatyku.

 • ​Dubrownik - perła chorwackiej kultury

  Południowa Dalmacja co sezon przyciąga spragnionych słońca i dobrej zabawy przyjezdnych z całego świata. Sprawdź, jakie tajemnice kryje przepiękny Dubrownik i daj się zachwycić ogromem barwnych festiwali i imprez kulturalnych odbywających się w jego okolicy. Poznaj niezapomniany klimat tego niezwykłego chorwackiego miasta!

 • Dubrownik: Perła Adriatyku

  Do Dubrownika warto przyjechać poza sezonem. Brak tłumów turystów sprawia, że miasto odsłania swoją urodę. A jest niezwykłe. Spacer można zacząć od wejścia na mury obronne. Wysokie aż do 25 metrów(...) zarezerować sobie około dwóch godzin. A potem można zejść do miasta, przespacerować się uliczkami wyłożonymi białym i szarym marmurem i zwiedzić kościoły: barokowy św. Błażeja, patrona Dubrownika (na...

 • Jak zaplanować wakacje w Dubrowniku?

  Laureat nagrody Nobla George Bernard Shaw napisał, że „Ci, którzy szukają raju na ziemi, muszą przyjechać do Dubrownika”. Warto wziąć to pod uwagę planując urlop, bo nie ma w tym przesady!

 • Europa kobiecym okiem

  ...) - będą przez cały rok przypominały o włoskich wakacjach. Dubrownik, Chorwacja Warszawę i Dubrownik dzieli ok. 1600 km, a trasę można pokonać samochodem w 14-16 godzin. W zależności od wybranej trasy przerwę na nocleg można zaplanować w Austrii lub na Węgrzech. Dubrownik, nazywany  Perła Adriatyku, leży na południu kraju, dlatego jadąc samochodem można lekko zboczyć z trasy i wybrać się np...

 • Gdzie warto pojechać jesienią?

  Marihuany, Haszyszu i Konopi albo Muzeum Seksu. W końcu Amsterdam to również miasto słynące z tolerancji i otwartości na świat... Dubrownik - adriatycka Perła Jesienią wybierzmy się do Dalmacji - to najpiękniejszy pas wybrzeża Chorwacji i całego Adriatyku - słynącej z miejsc o starożytnym rodowodzie, ale przede wszystkim z Dubrownika, serca regionu. Niezmiennie od lat zajmuje on pozycję lidera...

 • Ślub w Chorwacji - 5 najlepszych miejsc

  ...połączeń lotniczych i niedawno otwartych autostrad. Poniżej prezentujemy zestawienie najpopularniejszych destynacji na niezapomniany ślub w Chorwacji! Dubrownik Dubrownik jest najczęściej wybierany przez młodych ludzi. Praktycznie wszystkie urokliwe miejsca w jego obszarze zachwycają niezwykłym widokiem na mieniącą się w słońcu taflę Adriatyku, czyniąc Dubrownik idealnym miejsce na ślub...

 • Chorwacja. Wybrzeże palm i cyprysów

  ...się zabytkowe rezydencje kupców i bogaczy. Do miejskich bram starego Dubrownika mieliśmy z hotelu ok. 2,5 km. Całe zabytkowe centrum otoczone jest średniowiecznymi murami.  - Są tak potężne, że(...) - westchnęłam, kiedy weszliśmy na najpopularniejszą ulicę Dubrownika. Nasz wzrok przyciągnęły białe kamienne fasady domów. - Robią wrażenie! - zachwycił się mąż. - Są niezwykłe.  Po wschodniej stronie Stradun...

Zdjęcia na temat: dubrownik
Wideo na temat: dubrownik
 • Najpiękniejsze miejsca Chorwacji

  i miejskie rozrywki powinien odwiedzić chorwackie miasta o bogatej historii i doskonałej infrastrukturze turystycznej: Zagrzeb, Dubrownik, Split, Trogir, Rovinj i Pulę.

Dyskusje na temat: dubrownik
 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Dubrownik to niesamowicie drogie miejsce, ale warte odwiedzenia. Ja mam tylko jedno negatywne skojarzenie - dopadło mnie tam zatrucie pokarmowe po zjedzeniu lodów kupionych w ulicznej budce lodami. Dobrze, że miałam w bagażu kilka saszetek nutramilu, bo nic innego przez 2 dni zjeść nie mogłam.

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Dubrownik piękny zresztą cała Chorwacja - raj na ziemi

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Widziałem wszystkie większe miasta Dalmacji, Dubrownik to wszystkie razem wzięte.... Ale trzeba je oglądać na trzeźwo.

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Zwiedziłam całe Bałkany poza Kosowem . Owszem Dubrownik to ładne miasto ,ale nie powala aż tak bardzo jak się o tym mówi. Na Bałkanach są inne miejsca dużo ładniejsze niż Dubrownik .Mnie np.zachwyciła Czarnogóra oraz takie miasto Kotor jak dobrze pamiętam .

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  rok temu byłem z żona na objazdowej wycieczce po Chorwacji - Dubrownik był na końcu i nas rozczarował, w porównaniu z perełkami jakie widzieliśmy wcześniej to jest mocno przereklamowany

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Chorwacja jest super, a Dubrownik szczególnie. Polecam każdemu kto jeszcze nie był. Ja byłem w Hiszpanii, we Włoszech i Portugalii gdzie jest również bardzo ładnie ale najbardziej podoba mi się Chorwacja.

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Popieram, ale napisze dosadniej. Bylem w Dubrowniku 35 lat temu i było to wspaniałe przeżycie. Cud miód malina. Byłem w Dubrowniku 5 lat temu. Smród brud i ubóstwo. Jak można na terenie starego(...) Chorwaci mogli pozwolić. Dzisiejszy Dubrownik to tylko trochę ładniejsze od innych. miasto.

 • Re: Perła chorwackiego wybrzeża

  naprzykład - HVAR - piękna wyspa i niedaleko Dubrownik ,

 • Re: Dubrownik: Perła Chorwacji

  Jaki koszt pobytu???