• Informacje na temat:

  domki włochy

Artykuły na temat: domki włochy
 • Apulia - nieodkryty region Włoch

  Apulia, zwana przez Włochów Puglią to niezwykły zakątek w południowej Italii. Czysta, lazurowa woda, białe plaże, słoneczna pogoda i brak tłoku. Turyści nie docenili walorów tej krainy, pomimo wielu powodów dla których warto ją odwiedzić. W czym tkwi jej tajemnica?

 • Ticino - Włochy w Szwajcarii

  Kiedy w Alpach ludzie szykują się do zimy, w Ticino jeszcze trwa czas jesiennych wędrówek. Włoskojęzyczny kanton Szwajcarii ma śródziemnomorski klimat. Odnajdziemy go w kuchni i architekturze.

 • Friuli - Wenecja Julijska

  ...stare domki rybackie casane, budowane na naturalnych i sztucznych wyspach. W jednym mieści się restauracja, której właściciel serwuje dania z lokalnych gatunków ryb i wino oraz śpiewa włoskie przeboje...

 • Paolo Cozza: Polki nie wiedzą, że są piękne

  ...sukcesem. Każdy z nas wie, że Włochy nazywane są narodem świętych, poetów i podróżników. O Włochach natomiast można pisać bardzo dużo? Czy mógłbyś jednak podać trzy główne cechy charakteryzujące...

 • ZAKOCHAŁAM SIĘ W TOBIE APULIO!!!

  Tego lata miałam okazję zwiedzić jeden z najpiękniejszych, chociaż nie tak popularnych jak Toskania czy Lazio regionów Włoch, a mianowicie Apulię położoną w południowo-wschodniej częsci półwyspu, wzdłuż wybrzeża Adriatyku i... zakochałam się!

 • Agnieszka Kaczorowska marzy o Kubie

  Agnieszce Kaczorowskiej wakacje kojarzą się przede wszystkim z Krynicą Morską, którą jako dziecko odwiedziła niezliczoną ilość razy. Teraz na liście miejsc, gdzie chciałaby się udać tancerka i aktorka jest Kuba, "wyspa jak wulkan gorąca".

 • Zaplanuj wakacje na rowerze

  ...została Szlakiem Słońca. Prowadzi z norweskiego Przylądka Północnego przez Szwecję, Danię, Niemcy, Czechy, Austrię, Włochy i Sycylię, aż do Malty.  Nazwa idealnie oddaje jej charakter - to podróż od(...) - już choćby urocze kolorowe domki.  To także świetne miejsca, by spróbować specjałów duńskiej kuchni. W tawernach i restauracjach podawane są tradycyjne dania w często bardzo atrakcyjnych cenach...

 • Anna Seniuk: Cuda się dzieją każdego dnia

  - Zdarzały mi się dramatyczne przeżycia. Po jakimś czasie okazywało się, że to „trzęsienie ziemi” było mi potrzebne - mówi Anna Seniuk. Aktorka nigdy nie straciła wiary, choć nie była wolna od wątpliwości.

 • Zaplanuj walentynki we Florencji

  Serce Florencji leży chyba na Moście Złotników nad rzeką Arno. Od prawie siedmiuset lat służy mieszkańcom miasta. Zbudowane na nim domki-sklepiki tworzą niezapomniany klimat. To na nim kręcono(...), która jest przyrządzana w piecu opalanym drewnem. Kiedy zobaczycie taki, nie wahajcie się! Jedną z takich restauracji jest Gusta Pizza przy Via Maggio 46 R. Stosunkowo tanio (jak na Włochy) można...

 • Piękne i tajemnicze polskie klasztory

  Najstarsze liczą ponad tysiąc lat! Każdy ma niepowtarzalny styl, historię i legendy. A żyjący za murami mnisi różnią się zakonnym strojem i obrzędami. Nie sposób odwiedzić wszystkie te miejsca, bo klasztorów jest w Polsce około trzystu. Wybraliśmy kilka niezwykłych.