• Informacje na temat:

  domki wisła

Artykuły na temat: domki wisła
 • Magia Kazimierza Dolnego

  ...tradycyjne kogutki, podczas świąt sprzedawane w wersji piernikowej. Są też piernikowe choinki, domki jak z bajki o Jasiu i Małgosi oraz aniołki do zawieszania w oknach. Żeby poznać przeszłość tego miejsca(...), w dawnym spichlerzu, dowiemy się wiele o skarbach tutejszej przyrody. Nieopodal centrum szemrze Wisła, a przy odrobinie szczęścia w kościele farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła...

 • Piękne i tajemnicze polskie klasztory

  Najstarsze liczą ponad tysiąc lat! Każdy ma niepowtarzalny styl, historię i legendy. A żyjący za murami mnisi różnią się zakonnym strojem i obrzędami. Nie sposób odwiedzić wszystkie te miejsca, bo klasztorów jest w Polsce około trzystu. Wybraliśmy kilka niezwykłych.

 • Czym zachwyca Kazimierz Dolny?

  I znów, znów mi się śnił Kazimierz wiosną, Ten biały dom i sad jak bukiet bzu. Dziś inny ktoś chce jechać tam, a ja, no cóż, zanucę mu... śpiewała przed...

 • Atrakcje, jakie oferują Żuławy

  ...z pełnym wyposażeniem dla 6 osób na 7 nocy we wrześniu (8 dni) 2199 zł (w cenie paliwo i woda na cały rejs). Rybina, Tratwy Robinson, (tel.: 506-106-865, www.tratwy-robinson.pl ). Tratwa z domkiem...

 • Wokół Wielkiej Czantorii

  ...złotych. W Parku Niespodzianek. Znajduje się on w lesie u stóp Czantorii, w Ustroniu Zawodziu. Jest tu mnóstwo atrakcji dla całej rodziny: sokolarnia, sowiarnia, miejsca widokowe. Ptasie domki...

 • W czym tkwi tajemnica szczęścia?

  - Nie myśl o tym, co możesz od życia wziąć, ale co możesz dać. W tym tkwi tajemnica szczęścia – mówi Agnieszka Krawczyk, autorka „Szczęście na wyciągnięcie ręki”, która od 10 lat zachwyca czytelników swoimi powieściami.

 • Piękne i tajemnicze polskie klasztory

  Najstarsze liczą ponad tysiąc lat! Każdy ma niepowtarzalny styl, historię i legendy. A żyjący za murami mnisi różnią się zakonnym strojem i obrzędami. Nie sposób odwiedzić wszystkie te miejsca, bo kasztorów jest w Polsce ok. trzystu. Wybraliśmy kilka niezwykłych.

 • Trójmiasto na weekend

  Zabytkowy Gdańsk, modny Sopot oraz portowa Gdynia – trzy miasta, które warto odwiedzić raz na jakiś czas, aby poczuć wiatr od morza i niesamowitą energię tętniącą w tych miejscach, a przy okazji łyknąć trochę jodu.

 • Grzegorz Ciechowski między dwiema kobietami

  To było rozstanie roku 1994: lider zespołu Republika Grzegorz Ciechowski zostawił matkę swojego dziecka Małgorzatę dla fanki i niani małej Weroniki - Anny.

 • Portret w półtonach

  O Grzegorzu Ciechowskim, charyzmatycznym poecie rocka, liderze Republiki i Obywatelu G.C., rozmawiamy w 60. rocznicę jego urodzin z przyjacielem artysty, pieśniarzem i malarzem Janem Wołkiem. I nic nie jest tu czarno-białe.