• Informacje na temat:

  dolna saksonia

Artykuły na temat: dolna saksonia
 • Dolna Saksonia: Blisko natury

  Dolna Saksonia to drugi co do wielkości kraj związkowy w Republice Federalnej Niemiec, mający dostęp do morza i graniczący z Holandią. Na wybrzeżu Morza Północnego znajduje się park o tej samej nazwie, czyli Nordseeküste (Wybrzeże Morza Północnego), zaś miejscową atrakcją jest Aqua Mundo (Wodny Świat) - subtropikalny, wielopoziomowy raj dla miłośników wodnego wypoczynku. Aquapark działa przez...

 • Wyprawa wzdłuż Łaby z Drezna na wschód, niezależnie czy statkiem, pociągiem lub samochodem zapiera dech w piersiach. Saksonia może oczarować i zaczarować. A my jej ulegamy. Kiedy pierwszy raz odwiedziłam Bastei, z wrażenia zaniemówiłam. Zdjęcia nie oddają skali tego teatru natury, w którym uczestniczą przybysze. Niektórzy dojeżdżają tu samochodem, niektórzy dopływają statkiem...

 • Żytawa. Miasto o wielu obliczach

  To urocze miasteczko w Saksonii stanowi znakomitą bazę do niezapomnianych wycieczek w Góry Żytawskie. Warto wybrać się tam latem, by podziwiać miasto i jego wyjątkową architekturę.

 • Ciekawe miejsca w Brunszwiku

  Brunszwik to miasto położone w Dolnej Saksonii. Historia zna je przede wszystkim za sprawą siedziby Hitlera, ale turyści mogą poznać je jako miasto ze wspaniałą tradycją i kulturą.

 • Ina Benita. Dlaczego postanowiła zniknąć?

  Została wykreowana na boginię seksu idącą przez życie wśród róż i licznych miłostek. Prawda była bardziej złożona.

 • Dziewczyna z gitarą: Karin Stanek

  Publiczność ją kochała, ale ta miłość nie przyniosła wokalistce szczęścia... "Jedziemy autostopem, jedziemy autostopem. W ten sposób możesz bracie przejechać Europę..." - ten przebój z lat 60. młodzież do dzisiaj śpiewa w czasie wakacyjnych wypraw.

 • Milionerka z rakietą

  W wieku 23 lat zarobiła na korcie osiem milionów dolarów. Agnieszka Radwańska jest teraz czwartą rakietą świata i najlepszą partią w Polsce. Jak do tego doszła?

 • Jak zostać królową (i nie stracić głowy)

  Kate Middleton na razie tylko śni o dniu, w którym arcybiskup Canterbury podczas ceremonii w Opactwie Westminsterskim włoży jej na skronie ozdobioną bezcennymi brylantami królewską koronę.

Dyskusje na temat: dolna saksonia
 • Re: Dolna Saksonia: Blisko natury

  Bardzo pilna prośba o pomoc po skomplikowanej operacji ortopedycznej potrzebuje intensywnej rehabilitacji aby spełnić swoje największe marzenie i stanąć na nogi aby tak się stało potrzebuje twojego wsparcia Proszę przeczytaj moją historię i pomóż bez twojej pomocy stracę wszytko co do tej pory osiągnełam nie mogę do tego dopuścić za każdą przekazaną złotówkę bardzo dziękuję Pozdrawiam wszystkich czytelników Niech to będzie szczęśliwie rozpoczynający się Nowy Rok...

 • Re: Zdjęcie, które wstrząsnęło światem

  26 maja 1938 roku w Fallersleben (Dolna Saksonia). Wtedy to położono kamień węgielny pod budowę przyszłej fabryki KdF-Wagen (Kraft durch Freude-wagen), a Adolf Hitler ochrzcił pojazd tytułem: „niemiecki samochód ludowy”. Pozdrawiam wszystkich co jeżdżą VW-agienami.

 • -

  -

  a Dolna Saksonia tez sniezna , bajkowa taka :-)

 • -

  -

  FINEZJO, Dolna Saksonia to nie tak daleko ode mnie! U mnie tez prawie jak w bajce:))) WANDO-oczywiscie!!! Buzka