• Informacje na temat:

  dolina kwiatów

Artykuły na temat: dolina kwiatów
 • Nasze góry kipią od kwiatów

  Wczesna wiosna to najlepszy czas, by oglądać barwne roślinne dywany na halach. Najwspanialszymi miejscami na rodzinny spacer wśród kwiatów są Dolina Chochołowska i polana Kalatówki w Tatrach.

 • Dolina Chochołowska. Szlakiem Karola Wojtyły

  Jest najdłuższą z tatrzańskich dolin, a wielu turystów uważa ją również za najpiękniejszą w Tatrach. Tę opinię podzielał też papież, św. Jan Paweł II, który odwiedzał ją regularnie jeszcze w czasach, kiedy był księdzem i kardynałem. W czerwcu 1983 r. dolina znalazła się na trasie jego pielgrzymki do Ojczyzny.

 • Kwiatowe kobierce w Dolinie Chochołowskiej

  W Dolinie Chochołowskiej są słoneczne polany - Siwa i Huciska, na których spotkamy najwięcej kwiatów - panuje tu łagodny klimat. Wiosną kwitną fioletowe krokusy, w maju i czerwcu żółte kaczeńce(...) Parku Narodowym nie wolno zrywać ani niszczyć jakichkolwiek kwiatów i roślin. Jako że sezon grzybowy za pasem, przypominamy, że w parku narodowym nie wolno też zrywać grzybów. Wszystkie są tu pod ochroną.

 • ..., kiedy był księdzem i kardynałem. W czerwcu 1983 r. dolina znalazła się na trasie jego pielgrzymki do Ojczyzny. Na Siwej Polanie u wylotu doliny wylądował wówczas śmigłowiec z Ojcem Świętym na pokładzie. Upamiętnia to krzyż papieski. Po wycieczce w Dolinę Jarząbczą w schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej papież spotkał się wówczas z Lechem Wałęsą. Dolina jest piękna o każdej porze roku...

 • Niesamowite miejsca w Dolinie Katmandu

  Nepal to jeden z tych nielicznych krajów, w którym każdy może odpoczywać tak jak lubi - albo na zorganizowanych wyjazdach, albo z plecakiem i bez ustalonego planu. Szczególnym miejscem jest Dolina Katmandu, którą tworzą trzy ważne miasta - Katmandu, Patan i Bhaktapur.

 • Dolina kości

  ..., ale musiał wrócić na komendę. - Zadzwonię do ciebie! - zawołał, ale nie odpowiedziała. Michael Gruber Dolina kości...

 • Dolina tysiąca brzuchów

  ...na warszawskich Powązkach. Jonasz Kofta Dolina tysiąca brzuchów Wydawnictwo Prószyński i S-ka...

 • Kraina Lessowych Wąwozów

  Latem w głębokich parowach można rozkoszować się ożywczym chłodnym powietrzem, przepełnionym zapachem ziół i kwiatów.

 • Dolina Siedmiu Zamków to prawdziwa chluba Wielkiego Księstwa Luksemburga...

 • Szwajcaria: Niesamowite krajobrazy górskie

  Dolina Haslital i region Jungfrau posiadają piękne, górskie krajobrazy. Można je podziwiać nie wysiadając z samochodu, jak też z wielu punktów widokowych, dostępnych w tych regionach. Poniżej przedstawiamy miejsca warte zobaczenia.

Dyskusje na temat: dolina kwiatów
 • tantra

  ustosunkowanie do siebie nawzajem musi stać się wysubtelnione tak, że wy znikacie. Dotykajcie swoich stóp, kładźcie na nie girlandy kwiatów. Mężczyzna zostaje przetransformowany w Śiwę, a kobieta jest(...) poczujecie wielkie, wielkie uspokojenie. I oba są potrzebne; oba są aspektami Tantry. Każdy szczyt ma swą dolinę, a każda dolina ma swój szczyt. Szczyt nie może istnieć bez doliny ani vice versa. A kiedy