• Informacje na temat:

  do iranu

Artykuły na temat: do iranu
 • Pieszo przez góry Iranu

  Takie podróże pokazują ci, kim naprawdę jesteś - opowiada Łukasz Supergan, który w 76 dni przeszedł pustynne góry Iranu. Samotna wędrówka przez trudny teren w upale i w śniegu była okazją do spotkania z ostatnimi irańskimi nomadami i do spotkania z samym sobą.

 • Szirin Ebadi: Gotowa na wszystko

  ...​W ciągu zaledwie kilku lat straciła wszystko, na co pracowała całe życie: dom, majątek, pracę, ukochanego męża. Od wielu lat żyje na wygnaniu. - Wierzę, że trudności i kłopoty hartują człowieka - mówi pochodząca z Iranu Szirin Ebadi, pierwsza muzułmanka, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. "Twojemu STYLOWI" opowiada, jak nie stracić nadziei, gdy wokół wszystko się wali.

 • 100 dni w irańskim więzieniu

  Urodziła się w New Jersey, studiowała stosunki międzynarodowe w Cambridge, została nawet miss Północnej Dakoty. W 2003 roku przeprowadziła się do kraju, z którego pochodził jej ojciec, do Iranu, skąd pisała korespondencje dla wielu mediów. Kiedy cofnięto jej akredytację dziennikarską, rozpoczęła pracę nad książką. Pewnego dnia po prostu zniknęła. Aresztowanie było dyskretne. W niesławnym irańskim...

 • Grzesznice czy buntowniczki?

  Przed laty jej rodzina uciekła z Iranu w obawie przed prześladowaniami. Teraz ona wróciła tam, by opisać zadziwiające życie kobiet pod rządami islamistów. Czemu zażywają rekordowe ilości narkotyków, występują w filmach erotycznych, choć grozi za to kara śmierci, i nawet najbliższym krewnym nie mówią prawdy o sobie, tłumaczy Ramita Navai, autorka głośnej książki "Miasto kłamstw".

 • Wspomnienia żony szacha

  Farah Diba Pahlavi jest pierwszą żoną byłego szacha Rezy Pahlaviego, przez wielu wciąż uznawaną za królową Iranu. Była pierwszą i jedyną kobietą kiedykolwiek koronowaną w całej historii tego kraju.

 • Nie ma wina, nie będzie obiadu

  Hiszpański rząd odwołał planowany bankiet na cześć prezydenta Iranu Mohammeda Chatamiego, po tym jak Teheran oświadczył, że prezydent nie zasiądzie przy stole, na którym będzie wino. Tak nakazują mu wymogi religijne.

 • Co wiesz o Elly?

  ..."Co wiesz o Elly?" przedstawia nowoczesną twarz Iranu, która dotychczas pokazywana była niezmiernie rzadko. To film o niebezpieczeństwie wysyłania nieodpowiednich sygnałów w społeczeństwie, dla którego niezwykle istotne jest przestrzeganie jasno wyznaczonych norm zachowań.

 • Ekspert radzi: Daktyle

  Różne odmiany Najpopularniejszą odmianą daktyli jest Degled Noor o delikatnym smaku i aromacie oraz jasnobursztynowym kolorze. Lubię także odmiany Bhari oraz Medjool o cienkiej skórce i delikatnym miąższu. Najsmaczniejsze daktyle pochodzą z Iraku, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Tunezji, Algierii i Maroka. Mąka i syrop Z daktyli produkuje się mąkę, której używam do słodkich wypieków. Z kolei...

 • Sztuka wypoczywania: Ebook na wakacje

  Ursynowa. Łukasz Supergan oprowadza nas po górach Iranu - pieszo. Przyglądamy się Polsce z lotu ptaka, Kubie w oparach cygar i w cieniu rewolucji oraz turystom w Tatrach. Podpowiadamy, gdzie wybrać się...

 • Tam odpoczywały elity PRL

  ...ośrodków rządowych przyjeżdżali na polowania pierwsi sekretarze "demoludów ": Chruszczow, Breżniew, Castro. Gościli też prezydenci, królowie, cesarzowie... Do Łańska zawitał nawet szach Iranu Ośrodek(...)" lubiany przez szacha Iranu, Mohhamada Rezę Pahlaviego, który gościł tu kilkukrotnie. Z kolei w "Gawrze" spędzał wolny czas Władysław Gomułka.  Dalej na południe była "Cyranka", gdzie spotykały się żony...

Dyskusje na temat: do iranu